TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung отвори страница за резервации за Galaxy Z Fold 3

Телефони.мк - 01.08.2021

Уште сега непосредно пред 11 август, за Samsung Unpacked евентот, компанијата отвори веб страница за да им овозможи на корисниците да резервираат за откривањето на Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Watch 4, и Galaxy Watch 4 Classic .

Шефот на Samsung најави што ќе претстави на следниот Unpacked евент

Телефони.мк - 31.07.2021

Речиси се е веќе познато за следните модели на Galaxy Z Fold и Galaxy Z Flip. Сега претседателот на Samsung Electronics, Т.М. Роу , изјави официјално што ќе претстави на виртуелниот настан Galaxy Unpacked, кој ќе се одржи на 11 август.