TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојкоски: Жителите на полициската населба на влезот од Ѓорче Петров заборавени од локалната власт

Република - 13.10.2021

Кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров, предложен од ВМРО-ДПМНЕ, докторот Александар Стојкоски, денеска сотвари средба со жителите на полициската населба во Ѓорче Петров. Вели тие се заборавени од актуелната локална власт.

Смилевски: Во новиот мандат, градиме нова детска градинка и училиште, го носиме „Најдоброто“ за Бутел

Centar - 13.10.2021

На денешната граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ актуелниот и кандидат за градоначалник на Општина Бутел, Велимир Смилевски, истакна дека се она што било предвидено, планирано и поставено како приоритет е ...

Заев: Во недела да гласаме за Смилевски и советничката група на СДСМ и коалицијата, да не дозволиме блокади на ...

Centar - 13.10.2021

Претседателот на СДСМ од вечерашната трибина на „Најдоброто за мојата општина” во Бутел порача дека централната власт ќе продолжи да ги помага општините за побрз развој на секоја општина и навремена реализација на сите проекти кои се важни за ...

Смилевски: Во новиот мандат, градиме нова детска градинка и училиште

Канал5 - 13.10.2021

На денешната трибина на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина" актуелниот и кандидат за градоначалник на Општина Бутел, Велимир Смилевски, истакна дека се она што било предвидено, е реализирано или започнато да се реализира.

Смилевски: Во новиот мандат, градиме нова детска градинка

Република - 13.10.2021

На денешната граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ актуелниот и кандидат за градоначалник на Општина Бутел, Велимир Смилевски, истакна дека се она што било предвидено, планирано и поставено како приоритет е ...

Смилевски: Во новиот мандат, градиме нова детска градинка и училиште, го носиме „Најдоброто” за Бутел

24Инфо - 13.10.2021

На денешната граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина” актуелниот и кандидат за градоначалник на Општина Бутел, Велимир Смилевски, истакна дека се она што било предвидено, планирано и поставено како приоритет е ...

Заев: Да не дозволиме блокади на општината од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 13.10.2021

Претседателот на СДСМ од вечерашната трибина на „Најдоброто за мојата општина” во Бутел порача дека централната власт ќе продолжи да ги помага општините за побрз развој на секоја општина и навремена реализација на сите проекти кои се важни за ...

Заев: В недела да гласаме за Смилевски и советничката група на СДСМ и коалицијата, да не дозволиме блокади на општината ...

24Инфо - 13.10.2021

Претседателот на СДСМ од вечерашната трибина на „Најдоброто за мојата општина” во Бутел порача дека централната власт ќе продолжи да ги помага општините за побрз развој на секоја општина и навремена реализација на сите проекти кои се важни за ...

Заев: Во недела да гласаме за Смилевски и советничката група на СДСМ и коалицијата, да не дозволиме блокади на ...

Бриф - 13.10.2021

Претседателот на СДСМ од вечерашната трибина на „Најдоброто за мојата општина” во Бутел порача дека централната власт ќе продолжи да ги помага општините за побрз развој на секоја општина и навремена реализација на сите проекти кои се важни за ...

Смилевски: Во новиот мандат, градиме нова детска градинка и училиште, го носиме „Најдоброто“ за Бутел

Опсервер - 13.10.2021

На денешната граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ актуелниот и кандидат за градоначалник на Општина Бутел, Велимир Смилевски, истакна дека се она што било предвидено, планирано и поставено како приоритет е ...

Стојкоски ги повика жителите на Ѓорче Петров да гласаат за над 200-те проекти кои се опфатени во неговата програма

Курир - 13.10.2021

Само неколку дена не делат од локалните избори, поминавме одлична и позитивна кампања, секој ден се среќаваме и ќе продолжиме да се среќаваме со жителите на Ѓорче Петров, нашата цел е програмата да допре до секој еден жител и да можат да ги ...

Стојкоски ги повика жителите на Ѓорче Петров да гласаат за над 200 проекти опфатени во неговата програма

Република - 13.10.2021

Само неколку дена не делат од локалните избори, поминавме одлична и позитивна кампања, секој ден се среќаваме и ќе продолжиме да се среќаваме со жителите на Ѓорче Петров, нашата цел е програмата да допре до секој еден жител и да можат да ги ...

(ВИДЕО) Стојкоски ги повика жителите на Ѓорче Петров да гласаат за над 200 проекти опфатени во неговата програма

Lider - 13.10.2021

Тој ги повика граѓаните масовно да излезат на 17 октомври и да ја дадат поддршката за него како негов иден градоначалник и за Ленче Нелоска како носител на Советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ.

Еве како ќе изгледа новото училиште што ќе се гради во населбата Александрија во Ѓорче Петров

Centar - 13.10.2021

Кандидатот за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров Александар Наумоски во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Наумоски го претстави проектот за новото училиште во Ѓорче Петров

24Инфо - 13.10.2021

Александар Наумоски кандидат за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Наумоски го претстави проектот за новото училиште во Ѓорче Петров

Press24 - 13.10.2021

Александар Наумоски кандидат за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Наумоски го претстави проектот за новото училиште во Ѓорче Петров

Zoom - 13.10.2021

Александар Наумоски кандидат за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Наумоски го претстави проектот за новото училиште во Ѓорче Петров

Frontline - 13.10.2021

Александар Наумоски кандидат за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Наумоски го претстави проектот за новото училиште во Ѓорче Петров

Lider - 13.10.2021

Александар Наумоски кандидат за градоначалник од СДСМ и актуелен градоначалник на Ѓорче Петров во својата програма за следните четири години предвидува изградба на ново основно училиште во населбата Александрија.

Интервју со Висар Ганиу – градоначалник и кандидат за втор мандат во Чаир од ДУИ

Нова ТВ - 13.10.2021

НоваТВ ги покани на интервјуа, кандидатите за градоначалници на скопските општини и Градот Скопје, од сите поголеми партии и независни листи. Оние што досега одговорија позитивно на нашата покана, интервјуата ги емитуваме по редослед на одговарање.

Стојкоски во Ѓорче Петров ќе ги вклучи и пензионерите во комисиите

Република - 13.10.2021

Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Ѓорче Петров планира да ги вклучи пензионерите во работата на комисиите во Општината. ...

Стојкоски: Ѓорче Петров ќе биде белите дробови на Скопје, 20.000 м2 нови зелени површини, парк во секое маало

Курир - 13.10.2021

Ѓорче Петров да биде позелена и почиста општина се обврзува кандидатот за градоначалник на општината Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски. -Еден човек што сака, може да направи повеќе од илјада што мораат.

Еден човек што сака, може да направи повеќе од илјада што мораат

Нетпрес - 13.10.2021

Еден човек што сака, може да направи повеќе од илјада што мораат, вели кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров Александар Стојкоски, кој денеска повторно оствари средба со ѓорчептеровци.

Стојкоски: Ѓорче Петров ќе биде белите дробови на Скопје

Република - 13.10.2021

Ѓорче Петров да биде позелена и почиста општина се обврзува кандидатот за градоначалник на општината Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски. вели Стојкоски. Во неговата програма тој се обврзува за над 20.000 м2 нови зелени површини, парк ...

Стојкоски: Ѓорче Петров ќе биде белите дробови на Скопје, 20.000 м2 нови зелени површини со парк во секое маало

Нетпрес - 13.10.2021

Ѓорче Петров да биде позелена и почиста општина се обврзува кандидатот за градоначалник на општината Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Стојкоски. -Еден човек што сака, може да направи повеќе од илјада што мораат.

Јаневски: Какво Ѓорче ќе изградиме, во такво Ѓорче ќе живееме

Република - 12.10.2021

Движењето „Одлучно за промени“ вечерва во паркот во Ѓорче Петров ја промовираше програмата „Ѓорче прва зелена општина во градот Скопје“. Пред ѓорчепетровци, кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров, д-р Љупчо Јаневски ја претстави ...

Јаневски: Проекти за модерно, зелено и одржливо Ѓорче

Опсервер - 12.10.2021

– Движењето „Одлучно за промени“ вечерва во паркот во Ѓорче Петров ја промовираше програмата „Ѓорче прва зелена општина во градот Скопје“. Кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров, Љупчо Јаневски ја претстави програмата и визијата за, ...