TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Досега во земјата се направени вкупно 647.559 тестирања на Ковид-19

Локално - 07.04.2021

Министерството за здравство вчера информираше, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа до вчера беа направени 4.555 тестирања, а регистрирани се 1.259 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 562, Битола – 97, Куманово ...

45 Починати од ковид-19 за 24 часа, вкупно Досега 4.022

Сакам да кажам

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Разбиена криминална група, краделе идентитети од македонски граѓани и давале пасоши на странци

Фактор

Починаа уште 45 лица со Ковид-19, меѓу нив и 32-годишен пациент

Независен

Регистрирани 1.259 нови случаи на ковид-19, починати се 45 лица, 20 од нив од Скопје

МКД

Регистрирани се 1.259 нови случаи на Ковид 19 ,починале 45 лица

Канал5

1.259 новозаразени и 45 починати во последните 24 часа

Фокус

OhridNews Вечер Прес ММС Бриф Press24 +инфо Бизнис Вести Црнобело