TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung демантираше: Ништо од поевтини телефони што се виткаат

USB - 21.11.2023

Јужнокорејската компанија издаде официјално соопштение за гласините кои сугерираат производство на поевтини телефони што се виткаат . Неодамна се појави интересна гласина, која сугерира дека Samsung подготвува подостапен свитлив телефон, кој ќе биде ...

Samsung би можел да претстави евтин телефон на преклопување

Порта - 20.11.2023

Преклопливите телефони постојат веќе неколку години, а моделите Samsung Galaxy Z Flip и Z Fold веќе имаат видено пет верзии. Сепак, постојат индикации дека компанијата би можела да претстави уште еден модел во текот на следната година, чија цена ќе ...

За „плитки“ џебови: Samsung подготвува флексибилни телефони од средна класа?

USB - 19.11.2023

Samsung беше првиот голем бренд кој вклучи флексибилни паметни телефони во својата понуда, но тие секогаш имаа високи цени. Изгледа дека тоа конечно може да се промени. Како што објави истражувачката компанија TrendForce, цитирајќи извори директно ...