TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо казнет парично за непримерната прослава против Атлетико

Телма - 21.03.2019

Кристијано Роналдо избегна суспензија од УЕФА, но заработи парична казна за прославата на третиот гол против Атлетико Мадрид во рамки на реванш натпреварот од осминафиналето. Јувентус победи со 3-0 и го елиминираше шпанскиот тим од елитното ...

УЕФА одлучи: Нема суспензија, но Роналдо сепак ќе биде казнет

Независен - 21.03.2019

Навивачите на Јувентус можат да здивнат, Кристијано Роналдо не е суспендиран за четвртфиналето од Лигата на шампионите против Ајакс. Според италијанските медиуми, кои се повикуваат на извори од Нион, УЕФА сепак одлучила да му прогледа низ прсти на ...

УЕФА донесе одлука за казната на Кристијано Роналдо

Кајгана - 21.03.2019

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо не ја криеше радоста по хет-трикот против Атлетико Мадрид во осминафиналниот меч од Лигата на шампионите, но контроверзната прослава на третиот гол му донесе проблеми поради кои му се закануваше суспензија.

Неговиот татко се удавил во базен, а го одгледала мајка продавачка: Беше и остана најголем чудотворец кој некогаш се ...

Точка - 21.03.2019

На денешен ден, 1980 година, е роден легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо Гаучо. Роналдињо е роден во Порто Алегре. Неговата мајка била продавачка, иако по струка била медицинска сестра, а татко му работел на бродоградилиште и бил фудбалер во ...

Роналдо се спаси со парична казна, ќе може да игра со Ајакс

Екипа - 21.03.2019

Кристијано Роналдо се спаси од суспензија откако УЕФА му изрече само парична казна на асот на Јувентус, по што тој ќе може да ја предводи „старата дама“ во четвртфиналните пресметки против Ајакс.

На 14 години бил избркан од школо: Работи кои веројатно не ги знаете за Кристиано Роналдо

Спортски - 21.03.2019

Кристиано Роналдо денес е една од најпопуларните личности во светот и за него се знае готово се, сепак постојат детали кои и не се така добро познати. Роналдо веќе неколку години е голема фудбалска ѕвезда и еден од најплатените спортисти во светот, ...

Роналдо ќе игра против Ајакс: УЕФА го казни само со 20 илјади евра

Gol.mk - 21.03.2019

Експлицитната прослава на Кристијано Роналдо во победата против Атлетико Мадрид му донесе парична казна од 20.000 евра. Прославата на Роналдо : Фановите на „старата дама“ стравуваа дека УЕФА ќе го суспендира нивниот најдобар фудбалер за првиот меч ...

Роналдо ќе игра со Ајакс: УЕФА го казни само парично за вулгарната прослава

Sport 1 - 21.03.2019

Најскапиот фудбалер во историјата на италијанскиот фудбал, Кристијано Роналдо избегна евентуална суспензија за четвртфиналето во Лигата на шампионите во двомечот со Ајакс за својот Јувентус, откако денеска Европската фудбалска унија (УЕФА) само ...

УЕФА донесе одлука за вулгарната прослава на Роналдо

Дерби - 21.03.2019

Кристијано Роналдо беше играчот кој го одбележа осминафиналниот реванш меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, односно со својот хет-трик ги одведе „бјанконерите“ во Топ 8, меѓутоа поради својата вулгарна прослава се најде на ...

Роналдо избегна суспензија од УЕФА, ќе игра против Ајакс

24Фудбал - 21.03.2019

УЕФА ја определи казната за гестот на Кристијано Роналдо против Атлетико Мадрид, Португалецот не доби суспензија. Кристијано Роналдо доби идентична казна како и Диего Симеоне претходно, ѕвездата на Јувентус ќе плати глоба од 20.000 евра.

УЕФА одлучи: Ова е казната за Кристијано Роналдо

СуперСпорт - 21.03.2019

Дисциплинската комисија на УЕФА пред неколку дена отвори истрага против Кристиано Роналдо за гестот кој го направи Португалецот против Атлетико Мадрид во Лигата на шампиони. Роналдо третиот гол на мечот го прослави така што покажа на меѓуножјето, со ...

Фудбалскиот „волшебник“ денес полни 39 години! (видео)

Спортски - 21.03.2019

Денес слави 39 години една до најголемите фудбалски ѕвезди на европскиот и светскиот фудбал, Роналдињо. Роналдињо е роден на 21-ви март 1980 година во Бразил, а дваесетина години подоцна се запиша во историјата како еден од најдобрите фудбалери на ...

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Бриф - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Роналдо избегна суспензија, но доби казна од УЕФА

OhridNews - 21.03.2019

Асот на Португалија и италијанскиот калчолигаш Јувентус, Кристијано Роналдо избегна суспензија, но доби парична од УЕФА за неспортско однесување после завршувањето на реванш натпреварот со Атлетико Мадрид во 1/8 финалето од Лигата на Шампиони.

Роналдо се спаси од суспензија за прославата против Атлетико, го удрија по џеб

TopSport - 21.03.2019

Иако навивачите на Јувентус и вљубениците во фудбалот стравуваа дека нема да можат да уживаат во мајсториите на Португалецот Кристијано Роналдо во двомечот на „Старата дама“ со тимот на Ајакс, сепак УЕФА не се одлучи да драстична казна за неговиот ...

Јувентус нема да оди во САД поради тужбите за силување кон Роналдо!

Gol.mk - 21.03.2019

Италијанскиот фудбалски првак Јувентус по крајот на сезоната нема да патува во Соединетите Американски Држави (САД) и подготвителните мечеви за наредната сезона ќе ги игра само во Азија. Организаторите на турнирот Меѓународен Куп на шампиони, за ...

Ајакс, пази се, Роналдо се спаси!

Спортклуб - 21.03.2019

Кристијано Роналдо помина само со парична казна за гестикулацијата по натпреварот со Атлетико и ќе игра во двомечот против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Дисциплинската комисија одлучи да не му додели суспензија, но тој ќе мора да ...

Поради обвинението за Роналдо, Јуве не може да оди во САД

Sport 1 - 21.03.2019

Јувентус за време на летните подготовки нема да оди во САД, иако тоа беше вообичаена пракса на „бјанконерите“ во изминатите неколку години. А причината за оваа остапка е обвинението против Кристијано Роналдо кој би можел да има сериозен проблем ...

Емотивни сцени од Португалија: Роналдо и соиграчите од репрезентацијата покажаа колку се ЛУЃЕ… (ВИДЕО)

СуперСпорт - 21.03.2019

Ако ниту покрај се, поради ова сигурно вреди враќањето на Роналдо во репрезентацијата на Португалија. Репрезентацијата на Португалија се подготвува овие денови за својот старт во квалификациите за ЕП.

Јувентус поради Роналдо не смее во САД

SportMedia - 21.03.2019

Јувентус ќе мора летово да го „скокне“ настапот Купот на шампионите, кој ќе се одржи во САД, за да избегне потенцијално апсење на својата прва ѕвезда, Кристијано Роналдо. Старата дама традиционалниот настап на подготвителниот турнир, ќе мора да го ...

Јуве не смее во САД поради Роналдо

Вечер - 21.03.2019

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, веќе ги започна подготовките за летната турнеја, но годинава, “старата дама” нема да престојува во САД. “Њујорк Тајмс” ја пласираше информацијата дека Јувентус нема да патува во САД поради Кристијано ...

Јувентус ќе ја пропушти турнејата во САД поради Кристијано Роналдо

Дерби - 21.03.2019

Екипата на Јувентус нема да ја одржи годинешната турнеја во САД на популарниот Интернационален куп. Причината за тоа е можното апсење на Кристијано Роналдо од американските власти со цел Португалецот дополнително да се испита поради обвинувањата за ...

Јувентус само поради Роналдо ова лето нема да оди во САД

Спортски - 21.03.2019

Aктуелната сезона не е завршена, но се ближи кон самиот крај и голем број клубови се подготвуваат за летото, па така и Јувентус. Јувентус во последните години често пати одеше на припреми во САД, но оваа година нема тоа да биде случај, а медиумите ...

Јуве нема да оди во САД за да избегне апсење на Роналдо?!

Екипа - 21.03.2019

Јувентус прифаќа да биде дел од меѓународниот „Куп на Шампиони“ и следното лето, но само доколку италијанскиот првак сите свои натпревари ги игра во Азија наместо во САД. Ваквото барање на „старата дама“ се основа на стравувањата дека патување од ...

Јувентус ја откажа американската турнеја од страв да не го уапсат Роналдо

Sport 1 - 21.03.2019

Иако сезоната не е завршена, италијански Јувентус веќе ги крои плановите за летните подготовки и турнејата во предсезоната, а повеќе од извесно е дека „старата дама“ нема да биде во САД. Причината е – Кристијано Роналдо.

Роналдо ги менува плановите на Јувентус

OhridNews - 21.03.2019

Водечката екипа во Серија А, Јувентус ќе ги заобиколи Соодинетите американски држави (САД) ова лето како база за подготовки за сезоната која доаѓа поради Кристијано Роналдо. Против асот на Португалија се води постапка за силување на Кетрин Мијагра и ...

Летната турнеја на Јувентус не може да се игра во Америка поради Кристијано Роналдо

Sport M - 21.03.2019

Јувентус веќе прави планови за летната турнеја, иако оваа сезона сѐ уште не е завршена. Италијанскиот клуб сака да ги организира натпреварите за летната турнеја како дел од подготовките за следната сезона, и речиси е сигурно дека нема да ги гледаме ...

Јуве нема да играт во САД поради Роналдо

TopSport - 21.03.2019

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислувата за летните подготовки, а за разлика од минатата година, оваа клубот нема да патува во САД. Минатата година Јувентус играа во Америка, во рамките на Интернационалниот куо, а оваа ќе имаат поинаква ...

Јувентус летоска ќе оди на турнеа во Азија а не во САД, се плаши Роналдо да не биде уапсен!

24Фудбал - 20.03.2019

„Бјанконерите“ летоска нема да патуваат за САД, своите мечеви во рамките на Меѓународниот куп на шампиони ќе ги играат во Азија а причината за ваквата одлука е Кристијано Роналдо и обвинувањата дека силувал девојка во Лас Вегас.

Мал преседан: Јувентус поради Роналдо нема да патува во Америка на летна турнеја

Спортклуб - 20.03.2019

Јувентус веќе ја планира летната турнеја во склоп на подготовките за следната сезона, а скоро сигурно е дека нема да ги гледаат во Америка. „Бјанконерите“ минатото лето играа Интернационален куп во Америка, но оваа година нивната дестинација ќе биде ...

„Кристијано Роналдо има право да ги слави головите и победите како што сака“

Sport M - 20.03.2019

Во Јувентус со голема нервоза ја чекаат одлуката на УЕФА за Кристијано Роналдо и неговата прослава по натпреварот против Атлетико Мадрид. Роналдо минатата недела беше херојот на Јувентус во победи против Атлетико со 3:0, со што му овозможи на својот ...

УЕФА донесе одлука за вулгарната прослава на Роналдо

Точка - 21.03.2019

Кристијано Роналдо беше играчот кој го одбележа осминафиналниот реванш меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, односно со својот хет-трик ги одведе „бјанконерите“ во Топ 8, меѓутоа поради својата вулгарна прослава се најде на ...

Роналдо ја доби истата казна како и Симеоне, ќе игра против Ајакс

МКД - 21.03.2019

УЕФА ја определи казната за гестот на Кристијано Роналдо против Атлетико Мадрид, Португалецот не доби суспензија. Кристијано Роналдо доби идентична казна како и Диего Симеоне претходно, ѕвездата на Јувентус ќе плати глоба од 20.000 евра.

Официјално: УЕФА ја изрече казната за Кристиано Роналдо

Спортски - 21.03.2019

Дисциплинската комисија на УЕФА пред неколку дена отвори истрага против Кристиано Роналдо за гестот кој го направи Португалецот против Атлетико Мадрид во Лигата на шампиони. Роналдо третиот гол на мечот го прослави така што покажа на меѓуножјето, со ...

Фудбалскиот „волшебник“ денес полни 39 години! (видео)

Таратур - 21.03.2019

Денес слави 39 години една до најголемите фудбалски ѕвезди на европскиот и светскиот фудбал, Роналдињо. Роналдињо е роден на 21-ви март 1980 година во Бразил, а дваесетина години подоцна се запиша во историјата како еден од најдобрите фудбалери на ...

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Сител - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Роналдо се спаси од суспензија за прославата против Атлетико, го удрија по џеб

Макфакс - 21.03.2019

Иако навивачите на Јувентус и вљубениците во фудбалот стравуваа дека нема да можат да уживаат во мајсториите на Португалецот Кристијано Роналдо во двомечот на „Старата дама“ со тимот на Ајакс, сепак УЕФА не се одлучи да драстична казна за неговиот ...

8 работи кои не сте ги знаеле за Кристијано Роналдо

Friday.mk - 20.03.2019

Еден од најдобрите на сите времиња е дефинитивно Кристијано Роналдо. Сите ние ги гледаме познатите од една страна, но има многу работи кои за нив никогаш не сме ги чуле. Затоа еве ви 10 интересни работи за Роналдо кои не сте ги чуле… На 14 години е ...

Јуве нема да играт во САД поради Роналдо

Макфакс - 21.03.2019

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислувата за летните подготовки, а за разлика од минатата година, оваа клубот нема да патува во САД. Минатата година Јувентус играа во Америка, во рамките на Интернационалниот куо, а оваа ќе имаат поинаква ...

Јуве наместо во САД ќе оди на турнеа во Азија, се плаши Роналдо да не биде приведен!

МКД - 20.03.2019

Поради можноста Кристијано Роналдо да биде приведен во САД, Јувентус оваа година ќе замине на турнеа во Азија и мечевите од Меѓународниот куп на шампиони ќе ги игра во Сингапур и Кина. Следната недела ќе бидат објавени учесниците и натпреварите за ...

УЕФА одлучи: Ова е казната за Кристијано Роналдо

ММС - 21.03.2019

Дисциплинската комисија на УЕФА пред неколку дена отвори истрага против Кристиано Роналдо за гестот кој го направи Португалецот против Атлетико Мадрид во Лигата на шампиони. Роналдо третиот гол на мечот го прослави така што покажа на меѓуножјето, со ...

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Н.Македонија - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Јуве нема да игра во САД поради Роналдо

Точка - 21.03.2019

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислуваaт за летните подготовки, а за разлика од минатата година, во оваа клубот нема да патува во САД. Минатата година Јувентус играше во Америка, во рамките на Интернационалниот куп, а оваа ќе имаат поинаква ...

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Опсервер - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Јуве нема да игра во САД поради Роналдо

24Инфо - 21.03.2019

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислуваaт за летните подготовки, а за разлика од минатата година, во оваа клубот нема да патува во САД. Минатата година Јувентус играше во Америка, во рамките на Интернационалниот куп, а оваа ќе имаат поинаква ...

Роналдо казнет со 20.000 евра, a ќе игра против Ајакс

+инфо - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Јувентус нема да игра во САД!

ЗаЗабава - 21.03.2019

Во фудбалскиот клуб Јувентус веќе размислуваaт за летните подготовки, а за разлика од минатата година, во оваа клубот нема да патува во САД. Минатата година Јувентус играше во Америка, во рамките на Интернационалниот куп, а оваа ќе имаат поинаква ...

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

А1 On - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Sport M - 21.03.2019

Кристијано Роналдо ќе игра против Ајакс во четвртфиналето од Лигата на шапмпиони. УЕФА одлучи да го казни само со 20.000 евра поради своето однесување по натпреварот против Атлетико Мадрид што Јувентус го реши во своја корист 3-0.