TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

Фокус - 09.11.2019

Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме.

Мицкоски: Каква порака на вибер испратила Јанева?

Канал5 - 09.11.2019

Партиите од власта и опозицијата ги продолжуваат своите активности. Денеска во Радовиш беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.. Меѓу другото, во обраќањето рече дека постојат докази дека СЈО учествувало во притисоците кон пратениците што ...

Мицкоски: Народот е одлучен, народот е против криминалот, неправдите, сиромаштијата

Курир - 09.11.2019

Бев на состанок во Општинскиот комитет Радовиш и Месниот комитет Злеово. Народот е одлучен, народот е против криминалот, неправдите, сиромаштијата. Желбите за корумпирање на власта со црните рекетирани пари и разно разните хушкачи се однапред ...

Мицкоски покачувањето на платите на наставниците го оцени како „понижувачки трошки од 10%“

iPortal - 09.11.2019

-Доста беше лутање и талкање од крајности во крајности. Доста ни беа моменти на антиквизација или моменти на севернизација. Ние сме горди Македонци што говорат македонски јазик и родени во Македонија и од тоа нема бегање и затоа треба да се бориме ...

Мицкоски во Радовиш на средба со граѓани

Курир - 09.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес е на средба со граѓаните од Радовиш. Мицкоски беше пречекан од голем број граѓани кои му ги кажувааа нивните идеи за новата програма, но и му се пожалија за лошите услови за ...

„Македонизмот“ на Мицкоски е спротивно на „Македонија, пристојно место за живеење“

Окно - 08.11.2019

Македонскиот идентитет никој не го укинал за Мицкоски да го враќа, а македонизмот како систем на вредности е сосема спротивно од разбирањето на Македонија како „пристојно место за живеење“ Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска ...

СДСМ: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори,само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на ...

Канал5 - 08.11.2019

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори" со Македонија.

СДСМ: Само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на историската грешка на ЕУ, затоа граѓаните ќе ги казнат на 12-ти април

Centar - 08.11.2019

-Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска грешка, само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ останаа да се радуваат на историската грешка на ЕУ, соопшти СДСМ.

Тајно се крчкаат имињата за новата техничка влада

Слободен Печат - 08.11.2019

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, најавуваат дека фаворитите за техничката влада ќе ги откријат дури во втората половина на декември. Сега било прерано. Лидерите и на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

СДСМ: Срамна и антидржавна изјава на Мицкоски дека „Макрон бил во право кога нѐ блокирал“

МКД - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача сѐ што требаше да направи ...

СДСМ: Мицкоски се радува на блокадата од ЕУ

MakPress - 08.11.2019

Мицкоски не може да побегне од кажаното. Цел свет призна дека Република Северна Македонија испорача и ги направи сите потребни реформи за да добие датум за отпочнување на преговори со ЕУ, само Мицкоски се радуваше на блокадата за отпочнување на ...

Губеа до сега, ќе изгубат и на 12 април: Не ни требаат политичари кои од фризерки прават електроинженери

Република - 07.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оствари посета на Крушево во рамки на партиските Разговори за обнова на Македонија. , истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при средбата со крушевчани, каде што одржа и говор.

Само Мицкоски се радува на блокадата, затоа граѓаните ќе го казнат на изборите на 12 април

24Инфо - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

Сител - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

24 Вести - 08.11.2019

„Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

Канал5 - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Само Мицкоски се радува на блокадата, затоа граѓаните ќе го казнат на изборите на 12 април

А1 On - 08.11.2019

„Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да ...

Мицкоски вели дека му е потребно двотретинско мнозинство за реформи

Фактор - 08.11.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервјуто за Вечерњи.хр вели дека на неговата партија ќе му биде потребна коалиција од двотретинско мнозинство за, како што вели тој, да ги спроведе потребните реформи кога ќе ја формира власта по ...

СДСМ: Светските лидери потенцираа дека државата испорача се што требаше, само Мицкоски се радува на блокадата

4NEWS - 08.11.2019

Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори. И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача се што требаше да направи ...

СДСМ: Само Мицкоски се радува на блокадата, затоа граѓаните ќе го казнат на изборите на 12 април

Centar - 08.11.2019

-Целиот европски демократски свет призна дека ЕУ направи историска грешка со тоа што Република Северна Македонија не доби датум за отпочнување на преговори, соопшти денеска СДСМ. „И додека сите светски лидери потенцираа дека нашата држава испорача ...

И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

24Инфо - 08.11.2019

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник „Почитувани граѓани, почитувани новинари, Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски.

Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

Centar - 08.11.2019

-Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.

Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

Сител - 08.11.2019

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интервју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.

(ВИДЕО) Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори

А1 On - 08.11.2019

„Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.

Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори, само Мицкоски се радува на грешката на ЕУ

24 Вести - 08.11.2019

„Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интервју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.

СДСМ: Само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на историската грешка на ЕУ, затоа граѓаните ќе ги казнат на 12 април

Канал5 - 08.11.2019

Целиот западен демократски свет порача дека Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска грешка, само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ останаа да се радуваат на историската грешка на ЕУ.

СДСМ кон ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ќе ве казнат на 12-ти април!

Фокус - 08.11.2019

Само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на историската грешка на ЕУ, затоа граѓаните ќе ги казнат на 12-ти април, велат од СДСМ. „Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска ...

Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори

MakPress - 08.11.2019

Колку што се срамни и антидржавни изјавите на Мицкоски толку е голем шамарот од Макрон токму за Мицкоски. Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори“ со Македонија.

СДСМ: Само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се радуваат на историската грешка на ЕУ, затоа граѓаните ќе ги казнат на 12 април

Либертас - 08.11.2019

Сooпштение на СДСМ: Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија сторила се, а одлагањето на датумот било историска грешка, само Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ останаа да се радуваат на историската грешка на ЕУ.

Мицкоски во Радовиш на средба со граѓани

Нетпрес - 09.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес е на средба со граѓаните од Радовиш. Мицкоски беше пречекан од голем број граѓани кои му ги кажувааа нивните идеи за новата програма, но и му се пожалија за лошите услови за ...

МИЦКОСКИ: Ние не можеме се да решиме, но тоа што ќе ветиме честито и чесно ќе го исполниме

Денешен - 09.11.2019

Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Не можам да ветам дека ќе ги вратиме децата, но можам да ви ветам дека ќе работиме 24 часа

А1 On - 09.11.2019

Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме.

Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

ММС - 09.11.2019

Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме.

Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

24Инфо - 09.11.2019

Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме.

Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

Сител - 09.11.2019

Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме.

Мицкоски покачувањето на платите на наставниците вели дека е ништо во споредба со реалната состоја

Локално - 09.11.2019

-Доста беше лутање и талкање од крајности во крајности. Доста ни беа моменти на антиквизација или моменти на севернизација. Ние сме горди Македонци што говорат македонски јазик и родени во Македонија и од тоа нема бегање и затоа треба да се бориме ...

Мицкоски: Нема да ветуваме се, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

Слободен Печат - 09.11.2019

Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме, порача лидерот на опозицијата од Радовиш. Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев.

Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

Либертас - 09.11.2019

– Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. Јас сум свесен дека ние не можеме се да решиме.

Мицкоски од Радовиш: Овој народ повеќе не може да се излаже, oдиме на голема победа

Република - 09.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Радовиш и од тамошните жители ги слушна нивните проблеми. Мицкоски нагласува дека одат на голема победа на изборите и оти народот повеќе никој не може да го излаже.