TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

TopSport - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

Една несфатлива грешка на Тер-Штеген и пресуди на Барселона на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Само една глупава реакција на голманот на Барселона, Германецот Тер-Штеген беше пресудна Барселона да го загуби големото Ла Лига дерби во Мадрид. Со голот на Јаник Караско во судиското продолжение од првото полувреме, тимот на Диего Симеоне дојде до ...

ВИДЕО: Грешката на Тер Штеген фатална за Барса!

Слободен Печат - 21.11.2020

Во дербито на 10 коло во најсилното шпанско првенство вечерва Атлетико Мадрид беше подобар од Барселона минимално со резултат 1:0. После 10 години Атлетико успеа да слави против Барселона во првенството.

Атлетико ја доби дерби пресметката со Барселона, каталонците загубија и двајца првотимци (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Тимот на Атлетико Мадрид успеа да слави над Барселона со 1-0 во дерби натпреварот од 10. рунда во шпанскиот шампионат. Средбата на „Ванда Метрополитано“ не донесе ниту убавина, ниту многу возбудувања, а како клучен момент се покажа грешката која ...

ВИДЕО: Атлетико до „минималец“, Чоло по девет години ја победи Барса во Примера

Gol.mk - 21.11.2020

Атлетико Мадрид со еден гол во мрежата на Тер Штеген се радува со победа од 1-0 во дуелот од десеттото коло на Примера . Во судиското надополнување од првиот дел, голманот на Барселона излета и прими наивен гол, со кој Атлетико поведе, а по ...

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне по 9 години успеа да ја победи Барса (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците“. Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

Барселона скапо ја плати грешката на Тер Штеген, Атлетико го доби големото дерби! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Атлетико Мадрид славеше во големото дерби против жестокиот ривал Барселона со 1-0 на „Ванда Метрополитано“ во 10. коло од шпанската Ла Лига. Избраниците на Диего Симеоне постигнаа гол за водство во финишот на првото полувреме, откако голманот на ...

Се случи и тоа во 2020 – Чоло за првпат ја доби Барселона во Ла лига (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Атлетико Мадрид забележа голем триумф во дербито од 10. коло во Ла лига против Барселона од 1-0. Клучниот момент во мечот се случи во 45. минута кога по лошото излегување на Тер Штеген најдобро се снајде Караско кој успеа да донесе вредни три бода ...

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

TopSport - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води по првиот дел против Барселона со 1:0. Единствениот гол го постигна Јаник-Фереира Караско во последните секунд од првиот дел. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на голманот на Барселона Марк Андре тер Штеген и од 30 ...

Тер Штеген направи голема грешка, Барселона губи на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Атлетико Мадрид има предност против Барселона од 1-0 по првото полувреме на дерби средбата која вечерва се игра на „Ванда Метрополитано“. Домаќините дојдоа до предност во самата завршница, последните секунди од првиот дел и тоа благодарение на ...

(ВИДЕО) Така е кога сакаш да го глумиш Нојер: Неверојатна глупост на Тер Штеген

Спортклуб - 21.11.2020

Веројатно сите го очекуваа последниот свиреж на главниот судија во првото полувреме и очекуваа 0-0 по 45 минути игра на дербито од Ла Лига меѓу Атлетико и Барселона, кога домаќините дојдоа во водство. Всушност, се играше 48.

Тер Штеген излета во празно, Караско погоди за водство на Атлетико (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води со 1-0 против Барселона на „Ванда Метрополитано“, откако во судиското надополнување на првото полувреме Јаник Караско ја погоди мрежата на Каталонците. Голманот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген излета во празно, а тоа знаеше ...

ВИДЕО: Каде ли тргна Тер Штеген - Атлетико почестен во дербито

Gol.mk - 21.11.2020

Атлетико Мадрид успеа да поведе во дербито против Барселона, ама само по грешката и излетувањето на Тер Штеген. Голманот на Барселона излета предалеку од својот гол и не можеше адекватно да реагира по акцијата на Караско, па откако испадна, ...

Тер Штеген сакаше да го глуми Нојер и на Атлетико му подари гол (Видео)

Спортманија - 21.11.2020

Голем кикс на голманот на Барселона Атлетико Мадрид води со 1:0 на полувремето против Барселона во дербито од Примера дивисион. Најзаслужен за ова водство на Јорганџиите е голманот на гостите.

Глупоста на Тер-Штеген му донесе водство на Атлетико (М) (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Едно сосема непотребно излегување скоро до половина терен на голманот на Барселона, Марк Андер Тер-Штеген е причината поради која Атлетико (М) води на полувреме на дербито во шпанската Ла Лига.

ВИДЕО: Караско ја казни Барселона, Тер Штеген направи катастрофален кикс

Дриблинг - 21.11.2020

Алететико Мадрид води против Барселона со 1:0 по првото полувреме во Ла лига, пред се благодарение на киксот на Тер Штеген. Comments are closed for this ...

Голема глупост на Тер Штеген – Атлетико води на полувреме против Барса (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води на полувреме со 1-0 во дербито на 10. коло во шпанската Ла лига. Пред крајот на првиот дел голманот на Каталонците, Тер Штеген направи голема грешка која ја искористи Караско и донесе водство за ...

Дојде ли денот на Диего? Симеоне уште не ја победил Барса во Ла Лига!

Спортклуб - 21.11.2020

Десет години, девет месеци и седум дена Атлетико Мадрид чека првенствена победа против Барселона. Во меѓувреме два пати ја елиминира во Лигата на шампионите, еднаш и во Суперкупот на Шпанија, но под водство на Диего Симеоне уште чека триумф против ...

Симеоне без Суарез сака да го разбие „комплексот“ Барселона

Gol.mk - 21.11.2020

Се подготвуваше голема уругвајска одмазда врз Барселона на „Ванда“, но тоа нема да се случи, бидејќи искусниот напаѓач се зарази со вирусот корона и ќе го пропушти дуелот против клубот за кого даде многу, а тој премногу лесно се откажа од него.

Атлетико повеќе од 10 години нема победа против Барселона!

Слободен Печат - 21.11.2020

На „Ванда Метрополитано“ стадионот денеска од 21.00 часот ќе се игра големото дерби помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона во рамките од 10 коло во „Ла Лига“. Натпреварите на „јорганџиите“ и каталонскиот клуб секогаш носат возбудувања, а очекуваме така ...

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18-от обид се радува на победа против Барса (ВИДЕО)

МКД - 21.11.2020

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците". Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

Гризман повторно ја почуствува лутината на навивачите на Барса (ВИДЕО)

Локално - 20.11.2020

Мала група незадоволни навивачи на Барселона го нападнаа автомобилот во кој се наоѓаше напаѓачот на каталонскиот клуб, Французинот Антоан Гризман. Сè се случи по завршувањето на тренингот, кога Французинот го напушти тренинг центарот, а шпанските ...

Атлетико Мадрид може да си го врати Гризман

Спортски - 20.11.2020

Атлетико Мадрид не ја отфрла можноста да го врати Антоан Гризман од Барселона, призна претседателот Енрике Серезо. Каталонците пластија 120 милиони евра за Гризман во 2019 година, но тој се уште не успеа да ја покаже својата класа на „Камп Ноу“.