TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл принцот Хари ја објавија посакуваната листа на свадбени подароци: Сите останаа во чудо!

Канал5 - 16.04.2018

Со оваа постапка идните младоженци покажаа колку се хумани. Во објавата од Кенсингтонска палата стои дека принцот Хари и Меган Маркл се решиле за седум хуманитарни установи на кои јавноста може да им уплати донации.

Хари не знае од каде е венчаницата на Меган

Стандард - 16.04.2018

Останува месец до очекуваниот со интерес 19 мај, кога принцот Хари и свршеницата Меган Маркл ќе си кажат „ДА“, а целиот свет ќе го следи настанот. Едно од големите прашања околу церемонијата е фустанот на невестата.

ШЕСТ ВАЖНИ РАЗЛИКИ: По што ќе се разликува венчавката на Меган и Хари од онаа на Вилијам и Кејт

Женски магазин - 16.04.2018

Меган и Хари не се вознемируваат премногу околу традицијата, бидејќи на 19 мај сепак е нивниот посебен ден. Олеснителен факт е секако тоа што Хари не е прв наследник, па со самото тоа неговата венчавка ќе биде ослободена од некои стриктни „правила“.

На кралската венчавка покането девојчето, кое го преживеа масакрот во Манчестер

А1 On - 15.04.2018

На претстојната свадба на британскиот принц Хари и неговата избраничка Меган Маркл, поканета е и Амелија Томпсон, 12-годишно девојче коешто лани го преживеа терористичкиот напад на концертот на Аријана Гранде во Манчестер.

Полусестрата на Меган Маркл: Поканија странци на свадбата, а не семејството

Кајгана - 14.04.2018

Писателката Саманта Грант, полусестра на идната британска принцеза Меган Маркл е бесна откако кралското семејство соопшти дека поканите за свадбата на Маркл и принцот Хари се веќе пуштени, а нејзината ја нема никаде.

Хари и Меган побараа добротворни донации место свадбени подароци

Сакам да кажам - 14.04.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ги замолија сите оние кои сакаат да им испратат свадбени подароци за венчавката на 19 мај да размислат за донација на една од неколкуте одбрани добротворни организации, соопшти палатата Кенсингтон.

Полусестрата на Меган Маркл: Поканија странци на свадбата, а не семејството

Локално - 14.04.2018

Писателката Саманта Грант, полусестра на идната британска принцеза Меган Маркл е бесна откако кралското семејство соопшти дека поканите за свадбата на Маркл и принцот Хари се веќе пуштени, а нејзината ја нема никаде.

Хари и Меган наместо подароци за свадба бараат донации за организации

Женски магазин - 14.04.2018

Принцот Хари и Меган Маркл ги замолија сите кои сакаат да им испратат свадбени подароци за венчавката на 19 мај да размислат за донација на една од неколкуте одбрани добротворни организации.

Полусестрата на Меган Маркл: Поканија странци на свадбата, а не семејството

Попара - 16.04.2018

Писателката Саманта Грант, полусестра на идната британска принцеза Меган Маркл е бесна откако кралското семејство соопшти дека поканите за свадбата на Маркл и принцот Хари се веќе пуштени, а нејзината ја нема никаде.