TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп се закани: Ќе биде мртов секој кој сака да се приклучи на Џихадистите

Press24 - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп, се огласи и кажа дека САД и понатаму ќе бидат на штрек за мрежата на исламисти и дека будно ќе ја следат состојбата. - Тоа што ја загуби целата територија во Сирија, е доказ дека исламската држава има лажен ...

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава”

24Инфо - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава” и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви” ако се придружат на џихадистите.

Трамп со победничка порака: Џихадистите секогаш ќе бидат губитници, а тие што ќе сакаат да им се приклучат - ќе бидат ...

Точка - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се обрати после веста од Сирија дека и последното упориште на Исламската држава е уништено, а џихадистите конечно, тотално поразени. Трамп порача дека Соединетите Американски Држави и натаму ќе бидат будни кога ...

Трамп до потенцијалните џихадисти: Ќе бидете мртви

МКД - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на потенцијалните регрути на исламската држава им порача дека ќе умрат и го повтори тврдењето дека воените сили со поддршка на САД ја „ослободија целата територија под контрола" на таа терористичка група во ...

Исламска држава веќе не постои, но и натаму никој не знае каде е нејзиниот мистериозен лидер

Сакам да кажам - 24.03.2019

Исламска држава ја загуби целата територија во Ирак и Сирија што некогаш ја контролираше, но нејзиниот мистериозен самопрогласен калиф и натаму е во бегство. Уценет на 25 милиони долари, Абу Бакр ал-Багдади е најбараниот човек на светот.

Исламската држава и натаму е закана и по „територијалниот“ пораз

Нетпрес - 23.03.2019

И покрај тоа што арапско-курдски сили кои ги поддржуваат САД објавија во саботата дека го освоиле последното упориште на ултрарадикална сунитска организација Исламска држава во сириското село Багу, со што е избришан нејзиниот самопрогласен калифат ...

Трамп: Членовите на Исламска држава се губитници и засекогаш ќе бидат

Макфакс - 23.03.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога станува збор за мрежата на екстремистичката Исламска држава и ги предупреди потенцијалните регрути на истата дека ќе бидат мртви ако им се приклучат ...

Трамп: Ќе биде мртов секој кој сака да се приклучи на џихадистите

Канал5 - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп, се огласи и кажа дека САД и понатаму ќе бидат на штрек за мрежата на исламисти и дека будно ќе ја следат состојбата. - Тоа што ја загуби целата територија во Сирија, е доказ дека Исламската држава има лажен ...

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Н.Македонија - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: Вие што верувате во ИД и одите да се борите за неа - ќе бидете мртви

Р.С.Европа - 24.03.2019

„До сите млади луѓе на интернет кои веруваат во пропагандата на исламската држава им порачувам дека ќе бидат мртви ако ѝ се придружат“. Ова американскиот претседател Доналд Трамп им го порача на потенцијалните регрути на исламската држава и повтори ...

Трамп: Членовите на Исламска држава се губитници и засекогаш ќе бидат

24Инфо - 23.03.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога станува збор за мрежата на екстремистичката Исламска држава и ги предупреди потенцијалните регрути на истата дека ќе бидат мртви ако им се приклучат ...

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Опсервер - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп кажа што мисли за Исламска држава

Фактор - 23.03.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога станува збор за мрежата на екстремистичката група Исламска држава. Тој ги предупреди потенцијалните регрути на истата дека ќе бидат мртви ако им се ...

Трамп: Џихадистите се губитници кои секогаш ќе бидат губитници

Фокус - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

+инфо - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Курир - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

1tv - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Телма - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава"

MTM - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава" и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви" ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Сител - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

MakPress - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

А1 On - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Либертас - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Вечер - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.

Трамп: САД остануваат внимателни во однос на „Исламска држава“

Нетпрес - 24.03.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека САД и натаму ќе бидат внимателни кога е во прашање терористичката група „Исламска држава“ и ги предупреди евентуалните регрути дека ќе бидат „мртви“ ако се придружат на џихадистите.