TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германија и Норвешка фуриозно до нови победи на СП

Дерби - 12.01.2019

Репрезентациите на Германија и Норвешка дојдоа до ниво победи на Светското првенство. Домаќините на овој шампионат беа подобри од Бразил со 34-21, додека пак Норвежаните ја наполнија до врв мрежата на Саудиска Арабија (40-21).

Норвежаните го наполнија голот на Саудиска Арабија

Вечер - 12.01.2019

Ракометарите на Норвешка забележаа убедлива победа над Саудиска Арабија со 40:21 во вториот меч од групата Ц на Светското првенство во Германија и Данска. Норвешкиот селектор Кристијан Берге имаше можност да одмори дел од клучните играчи во второто ...

„Меле“ норвешката машина, Германците лесно и против Бразил!

SportMedia - 12.01.2019

После импресивната победа од 34:24 против Тунис, норвешката репрезентација во Копенхаген денеска со високи 40:21 ја совлада и Саудиска Арабија. Составот кој последните години навистина успешно го води Кристиан Берге, го освои својот прв медал пред ...

Норвешка ги одмори најдобрите, но ја прегази Саудиска Арабија

24 Ракомет - 12.01.2019

Финалистот од Светското првенство во 2017 година, Норвешка ја забележа втората победа на во групата Ц. Денеска ја совлада Саудиска Арабија со резултат 40:21 и продолжи со сигурната игра. Како што беше и очекувано без никакви проблеми Норвежаните ја ...

Норвешка без милост ја прегази Саудиска Арабија

Sport 1 - 12.01.2019

Норвешка одигра уште еден фантастичен натпревар на Светското првенство во Германија и Данска, откако денеска ја совлада Саудиска Арабија со 40-21. Норвежаните одлично го почнаа натпреварот, па го имаа водстовот од самиот старт и постојано го ...

Норвежаните имаа лесен тренинг против Саудиска Арабија за два од два на СП

Gol.mk - 12.01.2019

Вториот меч од групата Ц, помеѓу Норвешка и Саудиска Арабија , донесе доминација на фаворитот и висока победа од 40-21 (20-10). Кристијан Берге, норвешкиот селектор, имаше можност да одмори некои од клучните играчи во вториот дел, со оглед на ...

Норвешка му зема мерка на Тунис

24 Ракомет - 11.01.2019

Еден од фаворитите за освојување на Светското првенство, Норвешка запиша победа на својот прв натпревар во рамките на групата Ц. Норвежаните ја совладаа репрезентацијата на Тунис со 34:24 и на тој начин тргнаа со убав резултат на Мундијалот.

Австрија отвори сигурно, аутсајдерот Саудиска Арабија немаше шанси

24 Ракомет - 11.01.2019

Во рамки на групата Ц на Светското првенство која се игра во Хернинг, Австрија во својот прв натпревар дојде до победа од 29:22. На отварањето на натпреварот беше изедначено сè до 5:5, но потоа откако Австријците го преземаа водството без проблеми ...

Норвежаните го наполнија голот на Саудиска Арабија

Sport M - 12.01.2019

Ракометарите на Норвешка забележаа убедлива победа над Саудиска Арабија со 40:21 во вториот меч од групата Ц на Светското првенство во Германија и Данска. Норвешкиот селектор Кристијан Берге имаше можност да одмори дел од клучните играчи во второто ...