TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пешевска останува во домашен притвор, Апелација и ја одби жалбата

Нова ТВ - 22.01.2018

Апелациониот суд ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и таа останува во домашен притвор. На јавна седница во Апелацискиот суд во Скопје пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, денеска побара да и биде укинат куќниот притвор поради ...

Пешевска: Не чувствувам вина за 27-ми април – Апелација и ја одби жалбата

Телма - 22.01.2018

Апелација ја одби жалбата на Пешевска, останува во домашен притвор. Одлуката беше денеска откако пратеничката Жаклина Пешевска побара од апелационите судии да и го укинат куќниот притвор. Ги уверуваше дека не планира да бега и ги понуди двата пасоши.

Апелација: Жаклина Пешевска останува во домашен притвор

24 Вести - 22.01.2018

Пратеничката Жаклина Пешевска останува во домашен притвор за тв 24 потврдија од Апелација. Апелациските судии го потврдија решението кое го донесе кривичниот совет од Скопска единица и ја одбија нејзината жалба, да се брани од слобода.

Жаклина Пешевска останува во домашен притвор

Фокус - 22.01.2018

Пратеничката Жаклина Пешевска и покрај поднесената жалба останува во домашен притвор, потврдија од Апелација за Фокус. -Загрозена е мојата и здравствената состојба на моите три малолетни деца. Не можам да повторам дело кое не сум го извршила.

Јавна седница на Апелација, одбиена жалбата на Пешевска

Канал5 - 22.01.2018

Пратеничката Жаклина Пешевска останува во домашен притвор. Судијата Сафет Кадрии, потврди дека жалбата и е одбиена. Пешевска пред судиите во Апелација тврдеше дека нема сторено никакво кривично дело, најмалку пак тероризам.

Пешевска: Ме држеа 16 часа со лисици на раце за да ми кажат дека не можат да ме испрашаат

Фокус - 22.01.2018

На јавна седница во Апелациониот суд во Скопје пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, денеска побара да ѝ биде укинат куќниот притвор, мерка која и е определена поради нејзиното учество во настаните од 27-ми април.

Пратеничката Пешевска тврди дека не го сторила делото тероризам, бара ослободување од притвор

Сител - 22.01.2018

- Не сум сторила никакво кривично дело, а најмалку тероризам. Со овие зборови пратеничката Жаклина Пешевска ја отфрли вината за настаните во Собранието од 27 април и побара Апелација да ја укине мерката куќен притвор.

Јавна седница во Апелација за притворот на пратеничката Пешевска

МРТ - 22.01.2018

Во Апелација јавна седница за Жаклина Пешевска. Пратеничката тврди дека не сторила тероризам, ниту ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Побара да ѝ се укине домашниот притвор. Обвинителот смета дека жалбата треба да ѝ биде одбиена...

Пратеничката Пешевска останува во домашен притвор, Апелација ја одби нејзината жалба

Слободен Печат - 22.01.2018

Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и ја потврди првостепената одлука со која таа останува во домашен притвор, потврдија за МИА од судот. Апелациските судии денеска ја разгледуваа жалбата на Пешевска со која ...

„Ме држеа 16 часа со лисици на рацете во полиција“, рече пратеничката Пешевска

Макфакс - 22.01.2018

„Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и Уставот со моето апсење. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Бев држена 16 часа со лисици на рацете“, рече пратеничката Жаклина ...

Во животот немам сторено кривично дело, а најмалку тероризам, пратеничката Пешевска побара да ѝ биде укинат притворот

Сакам да кажам - 22.01.2018

Жаклина Пешевска, пратеничката од ВМРО ДПМНЕ која ги пречекуваше и дел ги прегрнуваше напаѓачите во Собранието на 27 април, откако собраниските пломбирани врати ги отворија колегите сопартијци Крсто Мукоски и Сашо Василески, денеска побара да ѝ биде ...

Апелација ја одби жалбата, Пешевска останува во домашен притвор

Стандард - 22.01.2018

Апелациониот суд ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и таа останува во домашен притвор. Денеска во Апелациониот суд, Пешевска бараше да и се укине куќниот притвор кој ѝ беше изречен поради наводната поврзаност со насилствата во ...

Жаклина Пешевска останува во куќен притвор

А1 On - 22.01.2018

На денешната јавна седница на Апелациониот суд во Скопје, судиите одлучија пратеничката Жаклина Пешевска да остане во куќен притвор. Седницата се одржа по жалбата на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, која се жалеше на одлуката на кривичниот суд да ѝ биде ...

Јавна седница за жалбата на пратеничката Пешевска

МРТ - 22.01.2018

Претходната недела, апелациските судии ги отфрлија жалбите на нејзините сопартијци Крсто Мукоски и Јохан Тарчуловски и на пратеникот од Социјалистичката партија Љупчо Димовски. Во скопска Апелација ќе се одржи јавна седница по жалбата на одбраната ...

Јавна седница во Апелација: Пратеничката Пешевска побара ослободување од притвор

Канал 77 - 22.01.2018

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска , денеска на јавна седница во Апелациониот суд побара да и’ биде укинат куќниот притвор – мерка која беше изречена поради нејзино учество во настаните во Собранието од 27 април.

Пешевска побара да и се укине притворот: Немам сторено кривично дело најмалку тероризам

Press24 - 22.01.2018

Жаклина Пешевска, пратеничката од ВМРО ДПМНЕ која е во притвор, денеска побара да ѝ биде укинат куќниот притвор на јавна седница во Апелацискиот суд. - „Во животот немам сторено кривично дело, а најмалку тероризам.

Апелациониот суд ќе ја разгледува жалбата на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска

Канал5 - 22.01.2018

Апелациониот суд на јавна седница ќе ја разгледува жалбата на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска која се жали на одлуката на кривичниот суд да и биде продолжен куќниот притвор. Апелација се уште нема одлучено и по жалбите на пратеникот ...

Пешевска ќе поднесе жалба до Апелација

Press24 - 21.01.2018

Утре во Апелација ќе се произнесе жалбата на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска. Пешевска се жали на одлуката за продолжување на куќниот притвор а апелација уште нема одлучено и за жалбите на пратеникот Љупчо Димовски кој исто така е во ...

Пешевска останува во домашен притвор

Р.С.Европа - 22.01.2018

Апелацискиот суд ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и таа останува во домашен притвор. На јавна седница во Апелацискиот суд во Скопје пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, денеска побара да и биде укинат куќниот притвор поради ...

Апелациониот суд ја одби жалбата на пратеничката Пешевска, останува во домашен притвор

Нетпрес - 22.01.2018

Апелациониот суд Скопје ја одби во понеделникот жалбата на пратеничката Жаклина Пешевск, со што таа и натаму останува во домашен притвор. На јавна седница во Апелацискиот суд во Скопје пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, денеска побара да ...

Пратеничката Пешевска останува во домашен притвор

Фактор - 22.01.2018

Апелација ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска, и таа останува во домашен притвор. Одлуката беше денеска откако Пешевска побара од апелационите судии да го укинат куќниот притвор.

Апелација го потврди домашниот притвор за пратеничката Жаклина Пешевска

+инфо - 22.01.2018

Пешевска на јавна седница пред судиите изјави дека нема сторено ниту едно кривично дело, а најмалку тероризам Пратеничката Жаклина Пешевска останува во домашен притвор. Апелациските судии го потврдија решението кое го донесе кривичниот совет од ...

Апелација ја одби жалбата на Пешевска

Алсат-М - 22.01.2018

Апелациониот суд ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и таа останува во домашен притвор. Пешевка изјави дека не се чувствува виновна за 27 април. “Загрозена е мојата и здравствената состојба на моите три малолетни деца.

Пратеничката Пешевска побара да и биде укинат домашниот притвор

Нова ТВ - 22.01.2018

На јавна седница во Апелацискиот суд во Скопје пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, денеска побара да и биде укинат куќниот притвор поради нејзиното учество во настаните од 27-ми април.

Пратеничката Пешевска останува во домашен притвор, Апелација ја одби нејзината жалба

Орбис - 22.01.2018

Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и ја потврди првостепената одлука со која таа останува во домашен притвор, потврдија за МИА од судот. Апелациските судии денеска ја разгледуваа жалбата на Пешевска со која ...

„Ме држеа 16 часа со лисици на рацете во полиција“, рече пратеничката Пешевска

Вечер - 22.01.2018

„Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и Уставот со моето апсење. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Бев држена 16 часа со лисици на рацете“, рече пратеничката Жаклина ...

Јавна седница во Апелација за пратеничката Жаклина Пешевска

24 Вести - 22.01.2018

Во Апелациониот суд за попладнево е закажана јавна седница по жалбата на пратеничката од ВМО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска која се жали на одлуката на Кривичниот суд да и биде продолжен куќниот притвор за настаните од 27 април.

Пешевска не чувствува вина за настаните од 27 април

CivilMedia - 23.01.2018

Апелација ја одби жалбата на Пешевска, останува во домашен притвор, јавува Телма. Одлуката беше донесена вчера откако пратеничката Жаклина Пешевска побара од апелационите судии да и го укинат куќниот притвор.

Апелација проценила дека мајката на три малолетни деца може да избега или да влијае на сведоци

Република - 22.01.2018

Пратеничката Жаклина Пешевска останува во домашен притвор. Апелациските судии го потврдија решението кое го донесе Кривичниот совет од Скопска единица и ја одбија нејзината жалба, да се брани од слобода.

Пешевска: Ме држеа 16 часа со лисици на раце за да ми кажат дека не можат да ме испрашаат

Локално - 22.01.2018

На јавна седница во Апелациониот суд во Скопје пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска, денеска побара да и биде укинат куќниот притвор, мерка која и е определена поради нејзиното учество во настаните од 27-ми април, информира Фокус .

Пратеничката Пешевска останува во домашен притвор...

Н.Македонија - 22.01.2018

Пратеничката Пешевска останува во домашен притвор Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и ја потврди првостепената одлука со која таа останува во домашен притвор, потврдија од судот.

Пешевска тврди дека не ја загрозила безбедноста на македонскиот народ и бара да и се укине притворот

МКД - 22.01.2018

На Јавна седница пред Апелацискиот суд пратеничката Жаклина Пешевска денес рече дека не може да повтори дело кое не го извршила и дека нема намера да бега, ниту да влијае врз сведоци. Пратеничката Пешевска која е осомничена за терористичко ...

Јавна седница во Апелација за притворот на пратеничката Жаклина Пешевска

Мета - 22.01.2018

Во Апелациониот суд за попладнево е закажана јавна седница по жалбата на пратеничката од ВМО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска која се жали на одлуката на Кривичниот суд да и биде продолжен куќниот притвор за учество во насилството во Собранието на 27 април ...

Апелација: Жаклина Пешевска останува во домашен притвор

Бриф - 22.01.2018

Пратеничката Жаклина Пешевска останува во домашен притвор за тв 24 потврдија од Апелација. Апелациските судии го потврдија решението кое го донесе кривичниот совет од Скопска единица и ја одбија нејзината жалба, да се брани од слобода.

Пешевска останува во домашен притвор, Апелација и ја одби жалбата

Либертас - 22.01.2018

Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска и ја потврди првостепената одлука со која таа останува во домашен притвор, потврдија за МИА од судот. Апелациските судии денеска ја разгледуваа жалбата на Пешевска со која ...

„Ме држеа 16 часа со лисици на рацете во полиција“, рече пратеничката Пешевска

Кајгана - 22.01.2018

Пратеничката Жаклина Пешевска на денешната јавна седница на Апелациониот суд рече дека не е виновна, и бараше да се укине куќниот притвор кој ѝ беше изречен поради наводната поврзаност со инцидентот во Собранието на 27 април минатата година.

Јавна седница за притворот на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ

CivilMedia - 22.01.2018

Во Апелациониот суд за попладнево е закажана јавна седница по жалбата на пратеничката Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ, која се жали на одлуката на Кривичниот суд да и биде продолжен куќниот притвор за учество во насилството во Собранието на 27 април ...

Пешевска: „Ме држеа 16 часа со лисици на рацете во полиција“

Точка - 22.01.2018

„Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и Уставот со моето апсење. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Бев држена 16 часа со лисици на рацете“, рече пратеничката Жаклина ...

Јавна седница во Апелација за притворот на пратеничката Жаклина Пешевска

Либертас - 22.01.2018

Во Апелациониот суд за попладнево е закажана јавна седница по жалбата на пратеничката од ВМО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска која се жали на одлуката на Кривичниот суд да и биде продолжен куќниот притвор за учество во насилството во Собранието на 27 април ...

Не сум сторила тероризам, со моето апсење е прекршен Уставот, рече Пешевска во Апелација

Мета - 22.01.2018

Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и Уставот со моето апсење. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Бев држена 16 часа со лисици на рацете, рече пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ ...

Јавна седница во Апелација за притворот на пратеничката Жаклина Пешевска

iPortal - 22.01.2018

Во Апелациониот суд за попладнево е закажана јавна седница по жалбата на пратеничката од ВМО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска која се жали на одлуката на Кривичниот суд да и биде продолжен куќниот притвор за учество во насилството во Собранието на 27 април ...

„Ме држеа 16 часа со лисици на рацете во полиција“, рече пратеничката Пешевска

Правдико - 22.01.2018

„Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и Уставот со моето апсење. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Бев држена 16 часа со лисици на рацете“, рече пратеничката Жаклина ...

Пешевска: Не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ

24 Вести - 22.01.2018

Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и уставот со моето апсење“, рече пратеничката Жаклина Пешевска на денешната јавна седница на Апелациониот суд.

Жаклина Пешевска останува во куќен притвор

Макфакс - 22.01.2018

На денешната јавна седница на Апелациониот суд во Скопје, судиите одлучија пратеничката Жаклина Пешевска да остане во куќен притвор. Седницата се одржа по жалбата на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, која се жалеше на одлуката на кривичниот суд да ѝ биде ...

Пратеничката Пешевска: Ме држеа 16 часа со лисици на рацете во полиција

Либертас - 22.01.2018

„Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Повреден е законот и Уставот со моето апсење. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Бев држена 16 часа со лисици на рацете“, рече пратеничката Жаклина ...

Апелација ја одби жалбата: Пешевска останува во домашен притвор

Вечер - 22.01.2018

На денешната јавна седница на Апелациониот суд во Скопје судиите одлучија пратеничката Жаклина Пешевска да остане во куќен притвор. Седницата се одржа по жалбата на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, која се жалеше на одлуката на кривичниот суд да ѝ биде ...

Пешевска: 16 часа ме држеа со лисици на рацете, децата ми одат на психолози- немам сторено кривично дело

Курир - 22.01.2018

-Не можам да повторам дело кое не сум го ни извршила. Не мислам да бегам и да влијаам врз сведоци. Ги понудив и двата пасоша, ако има потреба. Немам ниту еден ден отсуство во Собранието. Мајка сум на три малолетни деца.

Жаклина Пешевска останува во куќен притвор

Кајгана - 22.01.2018

На денешната јавна седница на Апелациониот суд во Скопје судиите одлучија пратеничката Жаклина Пешевска да остане во куќен притвор. Седницата се одржа по жалбата на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, која се жалеше на одлуката на кривичниот суд да ѝ биде ...

Пешевска во Аплеција: Не сум сторила тероризам, повреден е Уставот со моето апсење

Стандард - 22.01.2018

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска денеска во Апелациониот суд бараше да и се укине куќниот притвор кој ѝ беше изречен поради наводната поврзаност со насилствата во Собранието на 27. април минатата година.

Апелација ја одби жалбата: Пешевска останува во домашен притвор

Курир - 22.01.2018

-Не сум сторила тероризам, не сум ја загрозила безбедноста на македонскиот народ. Со моето апсење повредени се законот и Уставот. За полицијата не важеше мојот пратенички имунитет. Ме држеа 16 часа со лисици на рацете, рече Пешевска.