TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови обвинувања на „Ла Верита“ за „Рекет“ за вмешаност на Заев и Русковска, Обвинителство најавува демант!

Фокус - 20.10.2019

Италијанскиот весник „Ла Верита“ објави нови информации за случајот „Рекет“ и вмешаност на премиерот Зоран Заев и обвинителката Вилма Русковска. Според информациите на весникот, премиерот барал до Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра на ...

Обвинителите Јовески и Пановски: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

360 степени - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

МКД - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагта за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

ЛА ВЕРИТА: Со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми- нова истрага за корупција!

Магазин - 20.10.2019

Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев. Блокирајќи го отворањето на преговорите на Македонија со ЕУ за време на последниот европски Совет, Макрон ги поткопа плановите за Балканот на Меркел.

„Ла Верита“: Заев вмешан во рекетот, ургирал кај Рускоска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Република - 20.10.2019

Весникот „Лаверита“ објави текст под наслов „Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев.“, а во поднасловот дополнува: Со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми. Нова истрага за корупција.

Ла Верита: Македонскиот премиер е во проблеми. Нова истрага за корупција

Курир - 20.10.2019

Италијанскиот весник Ла Верита во денешното издание, во текстот насловен како: “Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката пробува да го спаси Заев” пишува дека со стопирањето на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Скопје1 - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

24Инфо - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагта за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Ла Верита открива поврзаност на Заев со “Рекет”

Expres - 20.10.2019

Во текст во кој се зборува за искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје а канцеларката Меркел пробува да го спаси Заев италијанскиот весник тврди дека со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми.

Ла верита: Заев барал да се одблокираат 750.000 евра од Силјан Мицевски!?

Expres - 20.10.2019

Истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев и покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа пишува на италијанскиот весник Ла верита.

Ла верита: Заев барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра од Силјан Мицевски

Press24 - 20.10.2019

И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник Ла верита.

Колега на Русковска дал исказ дека Заев деблокирал пари од Рекет

Expres - 20.10.2019

Шокантно тврдење на весникот Ла Верита според кое еден македонски обвинител веќе дал исказ во ЈО според кој премиерот Заев наложил да се одблокира спорна сума од 750 илјади евра која била префрлена на човек опфатен со истрагата на Рекет.

ЛаВерита: Заев барал од Русковска да ги деблокира 750.000 евра од Силјан Мицевски

Нетпрес - 20.10.2019

„И покрај обидот со предвремени избори да ја избегне одговорноста и целата вина да ја насочи кон Европа, истрагата за случајот „Рекет“ ќе биде последниот удар за иднината на македонскиот премиер Зоран Заев, пишува италијанскиот весник ЛаВерита.

Јовески и Пановски: Наводите на Ла Верита се чиста шпекулација

Фактор - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.

Јовески и Пановски: Наводите на „Ла Верита“ се чиста шпекулација

24Инфо - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста ...

„Ла Веритa“: Искри помеѓу Париз и Берлин поради Скопје. Канцеларката се обидува да го спаси Заев

Алфа - 20.10.2019

Со стоп на членството во ЕУ, македонскиот премиер е во проблеми. Нова истрага за корупција. Блокирајќи го отворањето на преговорите на Македонија со ЕУ за време на последниот европски Совет, Макрон ги поткопа плановите за Балканот на Меркел.

Пановски за обвинувањата на „Ла Верита“: Наводите во текстот не се точни, Рускоска во тоа време не беше шеф на ...

Локално - 20.10.2019

Државниот обвинител, Љубомир Јовески, и обвинителот во јавното обвинителство за гонење организиран криминал, Наум Пановски, велат дека тврдењата на италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13 се „чиста шпекулација“.