TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Ѓоковиќ го исполни ветувањето и му ја подари маичката на првиот ривал на ЛОИ

Gol.mk - 24.07.2021

Новак Ѓоковиќ имаше можност да се соочи со Уго Делиен од Боливија во првото коло на Олимписките игри во Токио. Фаворитот немаше никакви проблеми и со два рутински сета ја прескокна првата пречка на патот до златниот медал.

Ѓоковиќ и на Олимпијадата во Токио блеска со нови рекорди

Слободен Печат

Ѓоковиќ на ОИ во Токио урна рекорди на Надал и Федерер

Sport 1

Боливиецот Делиен загуби од Ѓоковиќ на Олимписките игри, па му се обрати на Србинот: Најубав спомен во мојот живот (Видео)

Дерби

Ѓоковиќ се (по)жали: Не разбирам зошто саатницата не се помести – исцрпувачки е!

Sport 1

ВИДЕО: Делиен го одушеви Ѓоковиќ со зборовите, а потоа му ја побара маичката

Gol.mk

Ноле е божество: Противникот по поразот го молеше да му ја даде – маицата (ФОТО)

Sport 1

Спортски Спортклуб Слободен Печат МКД Sport 1 Дерби Спортклуб Спортклуб

Ѓоковиќ му ја исполни желбата на Боливиецот Делијен – му ја даде маичката (ФОТО)

Sport 1 - 24.07.2021

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ го израдува Болициевот Уго Далијен и му ја исполни желбата, откако после триумфот со 6-2, 6-2, противничкиот тенисер му ја побара маичката за спомен од настапот на Летните Олимписки Игри и ...

Ѓоковиќ му ја исполни желбата на Боливиецот Делијен – му ја даде маичката (ФОТО)

Скопје24

Ѓоковиќ по првата победа во Токио: Не знам зошто се игра во вакви услови….

Дерби

Ѓоковиќ без проблеми до второто коло на олимпискиот турнир

Спортски

Ѓоковиќ експресно го мина првиот предизвик на ЛОИ

Gol.mk

ЛОИ: Ѓоковиќ без проблеми со експресна победа против Боливиецот Делијен

Екипа

Ѓоковиќ тргна моќно во обидот да ја урне традицијата на Олимписките Игри

SportMedia

Точка Lider Независен 24 Вести +инфо Опсервер Република Сител

Медведев се извлече во вториот сет и обезбеди второ коло во Токио

Gol.mk - 24.07.2021

Русинот Данил Медведев имаше проблеми само во вториот сет, но успеа да го совлада Александер Бублик од Казахстан (6-4, 7-6/8). Се чинеше дека мечот ќе помине во знакот на фаворитот, но казахстанскиот ас одигра храбро во вториот сет.

Медведев го скрши отпорот на Бублик

Спортманија

Ѓоковиќ донесе одлука што ги разочара фановите

Локално - 24.07.2021

Новак Ѓоковиќ нема да настапи на Роџерс купот, турнирот од сериите Мастерс што се игра во Торонто оваа година. Српскиот тенисер мораше да се откаже од турнирот бидејќи неговиот почеток се совпаѓа со крајот на турнирот во Токио.

Фото: Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки стана хит на интернет

Канал5

Ѓоковиќ против традицијата, првиот светски рекет никогаш не освоил олимписко злато

Слободен Печат

Ноле против традицијата: Првиот тенисер на АТП никогаш не освоил златен медал на ОИ!

Sport 1

Новак Ѓоковиќ ѕвезда на Олимписките игри – Тенисерот упада на тренинг на белгиските гимнастичарки

ММС

Ѓоковиќ е хит во Токио: Србинот вежбаше со гимнастичарките од Белгија (ФОТО)

Sport 1

Ѓоковиќ направи шоу на ОИ: Се приклучи на тренинг на данските гимнастичарки

+инфо

Оff.net Fashionel Спортски Екипа Спортманија Курир Курир Gol.mk