TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Засилено обедбедување: Роденденот на Делчев ќе се одбележува како никогаш досега

Алфа - 03.02.2023

Најмалку 100-тина полицајци, уште толку специјалци и полиција во цивилна облека ќе го стават во обрач гробот на Делчев и црквата Св. Спас. Цела македонска полициска сила e на готовс. Дури и на оние кои не се на работа им било речено да бидат спремни ...

Засилено полициско обезбедување околу Св Спас

Телма

(ФОТО+ВИДЕО) Во црквата „Свети Спас“ денеска не може да се влезе, иако е дозволено движење на пешаци во околината

360 степени

МВР од попладнево ги затвора улиците околу Св.Спас во пресрет на чествувањето на Гоце Делчев

Канал5

МВР од попладнево ги затвора улиците околу Св.Спас во пресрет на чествувањето на Делчев

Канал5

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Полициско обезбедување околу црквата „Свети Спас“

Нова ТВ

(ГАЛЕРИЈА) Силно полициско обезбедување околу црквата Свети Спас во пресрет на одбележувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Centar

Денешен Lider Frontline

(Видео) Полиција околу „Св. Спас“: пристап до гробот на Гоце Делчев имаат само лица со дозвола

Макфакс - 03.02.2023

Полициско обезбедување на улицата „Самоилова“ има и утринава, а во пресрет на утрешното чествување на Гоце Делчев во црквата Свети Спас. Околу местото кружат и полициски патроли, бидејќи утрешниот настан е проценет како од висок ризик.

(ФОТО+ВИДЕО) Засилено полициско обезбедување и блокирани улици: Тензично пред прославата на роденденот на Гоце Делчев

Lider

Македонија, утре на граница, ќе одлучува дали за некому ќе биде забранет влез за роденденот на Гоце Делчев

Телма

(ВИДЕО) Улицата „Самуилова“, која води до гробот на Делчев, од вечерва блокирана за сообраќај

360 степени

Затворена „Самоилова“ кај Кале поради чествувањето на Гоце Делчев

Макфакс

Два дена до одбележување на раѓањето на Гоце Делчев – улицата „Самоилова“ од попладнево е затворена за сообраќај

Телма

(ФОТО+ВИДЕО) Делот околу „Св. Спас“ се подготвува за затворање, од МВР велат дека нема да дозволат никакви инциденти

360 степени

А1 On Centar 24Инфо Република Бриф Бриф Курир Нетпрес

Посебен сообраќаен режим од 18 часот поради чествувањето на Гоце Делчев

Слободен Печат - 02.02.2023

Почнувајќи од денеска од 18:00 часот Министерството за внатрешни работи воспоставува посебен сообраќаен режим поради најавениот настан за организирано чествување на раѓањето на Гоце Делчев на 4 февруари во црквата „Св. Спас“ во Скопје.

Од денеска до сабота посебен режим на сообраќај во Скопје

Бизнис Вести

Поради чествувањето на роденденот на Делчев, од денеска до сабота посебен режим на сообраќај во Скопје

MakPress

Од денеска до сабота посебен режим на сообраќај во Скопје

Канал5

Од денес затворени неколку улици поради честувањето на раѓањето на Гоце Делчев

МКД

Од денеска до сабота посебен режим на сообраќај во Скопје

Опсервер

Од денеска до сабота посебен режим на сообраќај во Скопје

Кајгана

Сител еМагазин Р.С.Европа Zoom Фокус 4NEWS Мета Вечер Прес