TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фиорентина прокоцка брзи 2-0, Каљари ги скроти „биковите“

TopSport - 18.10.2020

На двата меча од серија А кои започнаа од 15 часот имаше дури 9 гола, поуспешни гостите. Специја на домашен терен успеа да освои бод против Фиорентина 2-2 иако „виолетовите“ водео со 0-2 веќе по 4 минути игра – стрелци беа Пецела и Бираги.

Џабе го имаат „Супер Белоти“ кога дефанзивата им е катастрофа (видео)

SportMedia - 18.10.2020

Торино претрпе пораз на домашен терен од Каљари со 2:3 во 4. коло на Серија А. Попусто „биковите“ го имаа Андреа Белоти кој ја решеташе мрежата на противникот, кога дефанзивците не беа на висина на задачата и му дозволија на Каљари да ги однесе ...

Фиорентина освои само бод со Специја, Калјари го шокираше Торино (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.10.2020

Фиорентина во денешниот меч против Специја одигра 2-2, додека во вториот меч од 15 часот Калјари триумфираше против Торино со 3-2. Екипата од Фиренца имаше одличен старт и за само четири минути постигна два гола, преку Пецела и Бираги, но домаќините ...

ВИДЕО: Торино шокиран од Каљари на домашен терен, Специја освои бод против Фиорентина

Дриблинг - 18.10.2020

Двата гола на Андреа Белоти се покажаа како недоволни ни за бод за Торино во пресметката со Каљари во 4 коло од Серија А. Белоти наиде на сериозна конкуренција во Симеоне и во Жоао Педро кои на спротивната страна на крајот од мечот се израдуваа на ...

Пирло бара трпение: Имаме квалитетен тим, ама…

Дерби - 18.10.2020

Јувентус освои само бод на гостувањето кај Кротоне што секако беше разочарување за италијанскиот шампион кој беше огромен фаворит на оваа средба. „Бјанконерите“ губеа од новајлијата во лигата, израмнија преку Алваро Мората за да во вториот дел ...

Врие во Јуве: Дибала во жестока расправија со Паратичи

Кајгана - 18.10.2020

Напаѓачот на Јувентус Пауло Дибала вербално го нападнал директорот на клубот Фабио Паратичи по нерешениот резултат 1-1 против Кротоне, според Tuttosport. Според италијанскиот медиум, Дибала не бил задоволен што воопшто не учествувал на натпреварот, ...

Лоши денови за Јуве, Дибала се степал со директорот на клубот

TopSport - 18.10.2020

Голем скандал го тресе актуелниот италијански шампион – Јувентус. Откако „Старата дама“ зема само бод кај новајлијата Кротоне (1-1), а во составот го немаше Кристијано Роналдо поради позитивен тест на Ковид 19, по мечот избил инцидент во ...

Проблеми за „Старата дама“: Дибала го нападна директорот на Јувентус!

Слободен Печат - 18.10.2020

Во рамките од четвртото коло во најсилното италијанско првенство „Старата дама“ не ја оправда фаворитската улога кај Кротоне (1:1) и повторно ги разорача своите навивачи. Шампионот во Серија А дефинитивно е немоќен кога во составот не играат првата ...

Скандал во Јувентус: Дибала се степал со Паратичи во соблекувалната!? (ФОТО)

Sport 1 - 18.10.2020

Јувентус се наоѓа во сериозни проблеми, а тоа го покажа и на мечот против Кротоне (1-1). Сепак, ниту по последниот свиреж страстите не се смирија затоа што Пауло Дибала направил сериозен инцидент во соблекувалната.

Дибала лајкна една објава за одлуката на Пирло да го изостави, па брзо се попишмани (ФОТО)

24Фудбал - 18.10.2020

Бранителот на титулата во италијанската Серија А, екипата на Јувентус киксна на гостувањето кај Кротоне играјќи само 1-1, а Андреа Пирло одлучи да не му укаже прилика за настап на Пауло Дибала.

Дибала во конфликт со директорот на Јувентус

Sport M - 18.10.2020

Торино, 18 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала вербално го нападнал директорот на клубот Фабио Паратичи по нерешениот резултат 1-1 против Кротоне, според „Тутоспорт“.

Очаен Јувентус: На Пирло никој не му верува! Дали се на повидок нови смени!?

SportMedia - 18.10.2020

Ако бодот со Рома во Рим и можеше да се прифати како нешто не така лошо, тогаш синоќешното реми со Кротоне ги дигна на нозе сите во Јуве, а посебно разочарани и гневни се фановите на „бјанко – нерите“.

Насмевка што можеби им наштети на играчите на Јувентус

Sport M - 18.10.2020

Јувентус вечерва гостуваше кај Кротоне и освои само еден бод, (1:1). Старата дама без Кристијано Роналдо не успеа да победи во овој навидум лесен натпревар на гости. Гостите имаа и играч помалку на теренот, а ВАР им го поништи голот на Алваро ...

Му нема рамен во Серија А: Буфон ја промени историјата!

СуперСпорт - 18.10.2020

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон се запиша во историјата на италијанската Серија А. Тој со 42 години и девет месеци стана апсолутен рекордер во шампионатот по бројот на настапи, а синоќа го одигра својот 650. натпревар во елитната лига.

Буфон ја промени историјата на Серија А

Спортски - 18.10.2020

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон уште еднаш го запиша своето име во историјата на Серија А. Буфон со 42 години и 9 месеци стана рекордер во Серија А по бројот на настапи, тој синоќа против Кротоне го одигра својот 650-ти меч во ...

Човекот бројка – Џиџи Буфон!

Спортклуб - 18.10.2020

Јувентус вчера киксираше на гостувањето кај Кротоне, каде одигра само 1:1 и освои бод. Но на оваа средба, гостинскиот голман и легенда на италијанскиот фудбал, Џиџи Буфон, запиша уште една нестварна бројка зад своето име.

Дибала се изнервира дека не играл, Пирло му објасни зошто е тоа така

24Фудбал - 18.10.2020

Пауло Дибала остана на клупата за резервни играчи на мечот против Кротоне каде Јувентус одигра само 1-1, по мечот беше нервозен дека не влезе во игра, па Пирло објасни зошто немаше минути за Аргентинецот.

Дибала направи скандал по ремито со Кротоне, Пирло веднаш му покажа кој е – шефот!

Sport 1 - 18.10.2020

Паоло Дибала сѐ уште се нема појавено во дресот на Јувентус во новата сезона, поради што не беше премногу среќен по ремито на овој тим на синоќешното гостување кај Кротоне (1-1). Аргентинецот долго се загреваше во второто полувреме, но не доби шанса ...

Дибала направи скандал, ама Пирло со јасна порака го – замолче!

СуперСпорт - 18.10.2020

Пауло Дибала уште чека на првите минути во новата сезона, а шанса не доби ниту во мечот против Кротоне. Аргентинецот се загреваше во второто полувреме, но тренерот Андреа Пирло не го пушти во игра.

Буфон рекордер – повеќето од соиграчите не биле родени кога тој дебитирал

TopSport - 18.10.2020

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон со 42 години и 9 месеци стана рекордер во Серија А по бројот на настапи. На вчерашниот меч кој „Старата дама“ го одигра кај Кротоне (1:1) во четвртото коло од Серија А, Џиџи го одигра својот 650-ти меч во ...

Дибала направи мал скандал, но Пирло веднаш го замолкна

Спортклуб - 18.10.2020

Пауло Дибала сè уште ги чека првите минути од новата сезона. Тој не доби шанса ниту против Кротоне. Аргентинецот се загреваше добар дел од второто полувреме, но Андреа Пирло не реши да го воведе во играта.

Дибала приреди скандал, но Пирло го „замолкна“ по мечот со Кротоне

Екипа - 18.10.2020

Пауло Дибала се уште чека на првите минути во новата сезона. Шанса не доби ниту синоќа против Кротоне, на мечот во кој Јувентус ремизираше (1-1). Аргентинецот се загреваше низ поголемиот дел од второто полувреме, но Андреа Пирло се одлучи да не го ...

Буфон со рекордни 650 настапи во Серија А

SportMedia - 18.10.2020

Џанлуиџи Буфон е жива легенда на Италијанскиот но и светскиот фудбал и како таков во моментов секој негов потег влегува во аналилите и ќе остане запомнет. Тој вчера како стартер за тимот на Јувентус кој патем одигра само 1:1 на гостувањето кај ...

Насмевка која можеби им наштети на играчите на Јувентус 📷

СуперСпорт - 18.10.2020

Јувентус синоќа гостуваше кај Кротоне и освои само бод, откако одигра 1-1. Шампионот без Кристијано Роналдо не успеа оствари триумф против аутсајдерот. Актуелниот првак ќе мора да го прифати фактот дека тешко им оди без Роналдо, а остатокот од ...

Дибала направи мал скандал, а Пирло го “замолчи“ после натпреварот

Спортски - 18.10.2020

Дибала се уште ги чека првите минути во новата сезона. Шанса не доби ниту против Кротоне. Аргентинецот се загреваше долго во второто полувреме, но Андреа Пирло не одлучи да го внесе во игра. Главната причина е што не бил доволно подготвен.

Насмевката која можеби му ја украде победата на Јувентус 📸

Спортски - 18.10.2020

Јувентус синоќа гостуваше кај Кротоне и освои само бод (1:1). Старата дама без Кристијано Роналдо не успеа да слави на ова наизглед лесно гостување. Гостите имаа и играч помалку, а ВАР му поништи погодок на Мората кој се наоѓаше во милиметарски ...

Милан подобар од Интер, Кротоне го освои првиот бод против Јуве

Нетпрес - 17.10.2020

Фудбалерите на Милан го задржаа стопроцентниот ефект во новатра сезона во Серија А, и по четвртото коло, благодарејќи на победата од 2:1 над градскиот ривал Интер,. Милан, кој на овој меч беше гостин, поведе со 2:0 со головите на Златан Ибрахимовиќ ...

Мората даде два, на Јуве му броеја еден гол во ремито со Кротоне (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Околу четири минути се чекаше одлуката на ВАР за офсајд позиција на Мората при вториот гол, па Бјанконерите толку можеа со 10 играчи Јувентус мора да се задоволи со реми од 1-1 на гостувањето кај Кротоне, со оглед на тоа дека Анреа Пирло не ...

Очајниот Јувентус не успеа да го совлада Кротоне, ВАР ја „грабна“ победата на Старата дама

Sport M - 17.10.2020

Јувентус одигра 1:1 на гостувањето кај Кротоне. Избраниците на Андреа Пирло одиграа лош натпревар и на крајот можат да бидат задоволни од освоениот бод. Повратникот во Серија А одлично ја започна играта.

Киеза заработи црвен картон, „фенерџијата“ Кротоне го освои првиот бод против шампионот (Видео)

Дерби - 17.10.2020

По добиениот службен меч против Наполи, Јувентус без својата најголема ѕвезда во тимот отпатува во Кротоне, каде тимот предводен од Андреа Пирло доживеа огромно разочарување. Без Кристијано Роналдо во стартната постава, Јувентус не успеа да го ...

Јувентус не може да победи без Роналдо и Дибала (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Екипата на Кротоне го освои првиот бод во Серија А и тоа против шампионот. Актуелниот шампион во Серија А не е толку силен кога на теренот ги нема најголемите ѕвезди, Кристијано Роналдо и Пауло Дибала.

Кикс на Јувентус во Калабрија

TopSport - 17.10.2020

Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1. Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал.

ВИДЕО: Киеза поцрвене на дебито, ВАР го сопре Јувентус во Кротоне

Gol.mk - 17.10.2020

Актуелниот италијански првак Јувентус ги разочара навивачите, затоа што одигра реми (1-1) со повратникот во Серија А, Кротоне, во рамки на 4. коло од Серија А и заостанува четири бода од лидерот Милан кој е перфектен со 4/4.

(ВИДЕО) Јуве е „нула“ без Роналдо, не може да го победи ни Кротоне

Спортклуб - 17.10.2020

По четири одиграни кола, Јувентус има четири бода негатива во однос на Милан што е огромно изненадување ако се земат предвид сите околности. Но, најголемото изненадување е вечерашниот резултат на актуелниот италијански шампион на гостувањето кај ...

Среќата му го сврте грбот на Јуве, стативата и ВАР им откинаа два бода (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Кротоне, шампионот на Италија и со играч помалку беше на добар пат да победи, но ВАР им поништи гол за милиметарски офсајд. „Старата дама“ испушти два бода на гостувањето кај Кротоне, избраниците на Андреа ...

Јувентус и на второто гостување сезонава освои само бод (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Актуелниот италијански шампион Јувентус и на второто овосезонско гостување во Серија А дојде само до реми. На гостувањето кај Кротоне, момците на Пирло одиграа 1:1, иако имаа реални шанси да ги освојат сите три бода.

ВИДЕО: Јувентус без Роналдо не може да го победи ни Кротоне

Дриблинг - 17.10.2020

Јувентус на гости кај Кротоне одигра само 1-1, без Роналдо во составот тимот на Андреа Пирло не ја оправда фаворитската улога. „Старата дама“ беше стопирана од Кротоне, домашните поведоа со голот на Сими од пенал по 12 минути игра.

ВАР му поништи гол на Мората, Кротоне го запре Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Јувентус на гостувањето кај Кротоне (1-1) не успеа да освои три бода и да ја запише втората победа по ред во Серија А. Домаќинот прв постигна гол во 12. минута од белата точка, по што Алваро Мората во 21. минута израмни на 1-1.

Буфон засега не се прослави во јубилејниот 650-ти настап во Калчото

Спортманија - 17.10.2020

„Дедо Џиџи“ не одговори на предизвикот да обрани пенал против Кротоне Џанлуиџи Буфон е во стартните 11 на Андреа Пирло во вечерашното гостување на Јувентус кај Кротоне. Ветеранот меѓу диреците го одблежи јубилејниот 650-ти настап во Серија А, воедно ...

Буфон пред ново историско достигнување

А1 On - 17.10.2020

Легендата на италијанскиот фудбал и Јувентус Џанлуиџи Буфон е на прагот на ново историско достигнување. Доколку голманот започне денес против Кротоне, тој ќе ја започне својата 24-та сезона во професионалниот фудбал и ќе го одигра својот 650-ти ...

Среќата му го сврте грбот на Јуве, стативата и ВАР им откинаа два бода (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Кротоне, шампионот на Италија и со играч помалку беше на добар пат да победи, но ВАР им поништи гол за милиметарски офсајд. „Старата дама“ испушти два бода на гостувањето кај Кротоне, избраниците на Андреа ...

Кикс на Јувентус во Калабрија

Макфакс - 17.10.2020

Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1. Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал.

Кикс на Јувентус во Калабрија

Опсервер - 18.10.2020

Повратникот во Серија А Кротоне, првиот бод во новата сезона го освои против актуелниот шампион Јувентус. Меѓусебниот дуел одигран вечерва во Калабрија заврши 1:1. Кротоне одлично го започнаа натпреварот во 12 минута постигнаа гол од пенал.

Буфон рекордер – повеќето од соиграчите не биле родени кога тој дебитирал

Макфакс - 18.10.2020

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон со 42 години и 9 месеци стана рекордер во Серија А по бројот на настапи. На вчерашниот меч кој „Старата дама“ го одигра кај Кротоне (1:1) во четвртото коло од Серија А, Џиџи го одигра својот 650-ти меч во ...

Буфон рекордер – повеќето од соиграчите не биле родени кога тој дебитирал

Опсервер - 18.10.2020

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон со 42 години и 9 месеци стана рекордер во Серија А по бројот на настапи. На вчерашниот меч кој „Старата дама“ го одигра кај Кротоне (1:1) во четвртото коло од Серија А, Џиџи го одигра својот 650-ти меч во ...

Дибала беше лут, Пирло му објасни зошто не игра

МКД - 18.10.2020

Пауло Дибала остана на клупата за резервни играчи на мечот против Кротоне каде Јувентус одигра само 1-1, по мечот беше нервозен дека не влезе во игра, па Пирло објасни зошто немаше минути за Аргентинецот.

Дибала направи мал скандал, Пирло го „замолкна“ по натпреварот

Sport M - 18.10.2020

Пауло Дибала сè уште ги чека првите минути од новата сезона. Тој не доби шанса ниту против Кротоне. Аргентинецот се загреваше добар дел од второто полувреме, но Андреа Пирло не реши да го воведе во играта.

Дибала во конфликт со директорот на Јувентус

Опсервер - 18.10.2020

Торино, 18 октомври 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала вербално го нападнал директорот на клубот Фабио Паратичи по нерешениот резултат 1-1 против Кротоне, според „Тутоспорт“. Според изданието, тој не бил задоволен што воопшто не ...

Дибала во конфликт со директорот на Јувентус

MakPress - 18.10.2020

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала вербално го нападнал директорот на клубот Фабио Паратичи по нерешениот резултат 1-1 против Кротоне, според „Тутоспорт“. Според изданието, тој не бил задоволен што воопшто не учествувал на натпреварот, останувајќи ...

Дибала во конфликт со директорот на Јувентус

А1 On - 18.10.2020

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала вербално го нападнал директорот на клубот Фабио Паратичи по нерешениот резултат 1-1 против Кротоне, според „Тутоспорт“. Според изданието, тој не бил задоволен што воопшто не учествувал на натпреварот, останувајќи ...