TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ ќе вложи милиони и ќе биде амбасадор на важен бренд

СуперСпорт - 25.01.2023

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов игра на Австралијан опен, каде што се бори за неговата 22. гренслем-титула, како и други рекорди, но очигледно веќе договорил соработка и со успешната компанија „Ватердроп“.

Овој прекар не сме го знаеле: Нова Ѓоковиќ со емотивна порака ѝ го честита роденденот на мајка си

Убавина и Здравје

Предупредување од австралиски лекар за Ѓоковиќ: Само еден погрешен чекор може да му донесе големи проблеми на Новак

Спортманија

Ѓоковиќ: Ќе паднат уште многу маски…

СуперСпорт

Ѓоковиќ: Ќе паднат уште многу маски, само се сомневаат во мојата повреда…

Дерби

Барбара на луд начин го започна интервјуто со Ноле: Морам да проверам дали си човек (Видео)

Дерби

Кирјос се чуди: Како јас сум го победил Ѓоковиќ?

Спортски

Gol.mk Оff.net TopSport Спортклуб Курир