TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставени моторите на Дукати, Бањаја ќе вози со нов број

Gol.mk - 24.01.2023

Возачот на Дукати, Франческо Бањаја, во новата сезона од Мото ГП шампионатот ќе се натпреварува со мотоцикл број еден, беше соопштено на претставувањето на италијанскиот тим во Мадона ди Кампиљо.

Мото ГП: Светскиот првак Бањаја во новата сезона ќе вози со број 1

Опсервер - 23.01.2023

– Возачот на Дукати, Италијанецот Франческо Бањаја, ќе настапува во новата сезона од Мото ГП шампионатот со бројот 1 на својот мотор, соопштено е денеска. Бањаја минатата сезона триумфираше во Мото ГП шампионатот, а на моторот го носеше бројот 63.

Бањаја ја избра единицата

TopSport - 23.01.2023

Шампионот од кралската класа, Франческо Багнаја одлучи да го замени својот стандарден број 63 со бројот 1 за овогодинешниот шампионат во Мото ГП. Ова го потврди неговиот тим Дукати на на презентацијата во Мадона ди Кампиљо.

Бањаја ја избра единицата

Макфакс - 23.01.2023

Шампионот од кралската класа, Франческо Багнаја одлучи да го замени својот стандарден број 63 со бројот 1 за овогодинешниот шампионат во Мото ГП. Ова го потврди неговиот тим Дукати на на презентацијата во Мадона ди Кампиљо.

Бањаја ја избра единицата

MTM - 23.01.2023

Шампионот од кралската класа, Франческо Багнаја одлучи да го замени својот стандарден број 63 со бројот 1 за овогодинешниот шампионат во Мото ГП. Ова го потврди неговиот тим Дукати на на презентацијата во Мадона ди Кампиљо.

Мото ГП: Светскиот првак Бањаја во новата сезона ќе вози со број 1

MakPress - 24.01.2023

Возачот на Дукати, Италијанецот Франческо Бањаја, ќе настапува во новата сезона од Мото ГП шампионатот со бројот 1 на својот мотор, соопштено е денеска. Бањаја минатата сезона триумфираше во Мото ГП шампионатот, а на моторот го носеше бројот 63.

Светскиот првак во МОТО ГП Бањаја во новата сезона ќе вози со број 1

Курир - 24.01.2023

Возачот на Дукати, Италијанецот Франческо Бањаја, ќе настапува во новата сезона од Мото ГП шампионатот со бројот 1 на својот мотор. Бањаја минатата сезона триумфираше во Мото ГП шампионатот, а на моторот го носеше бројот 63.