TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиер лига: Мурињо во чудо, Тотенхем водеше 3:0 и не победи! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Денеска во петтото коло од најсилното англиско првенство видовме еден фантастичен натпревар помеѓу Тотенхем и Вест Хем, исполнет со шест голови на стадионот во Лондон (3:3). Уште во првите 16 минути играчите на Жозе Мурињо имаа три голови предност и ...

Наместо херој – трагичар: Големата утка на Бејл пред неверојатиот „проектил“ на Ланзини (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Фудбалот понекогаш знае да биде многу суров, а тоа вечерва на своја кожа најдобро го почувствуваа Жозе Мурињо, Герет Бејл, како и сите играчи и фанови на Тотенхем. Тимот од Северен Лондон имаше водство од 3:0 во дербито против Вест Хем до 82-та ...

ВИДЕО: Што се случи на Тотенхем, водеа 3:0 до 82.минута, но не победија

Sport M - 18.10.2020

Неверојатно е она што се случи вечерва на „Вајт Харт Лејн“. Тотенхем за само 16 минути постигна три голови против Вест Хем. Еден беше дело на Сон, додека два постигна Хари Кејн. Овој резултат беше актуелен до 82.минута, кога сите мислеа дека ...

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

TopSport - 18.10.2020

Тотенхем предводен од „дефанзивниот“ Жозе Мурињо испушти предност од 3-0 на свој терен, па Вест Хем стигна до 3-0 во последните 10 минути од мечот. Тотенхем отвори уште во 16 минута со голот на Сон Мин на асистенција на Кејн, а кратко потоа ги ...

Ланзини со страшно ремек-дело го потопи Мурињо во 94. минута, Мојс влета на теренот (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Тотенхем уште еднаш прокоцка сигурна победа на домашен терен како пред неколку кола против Њукасл, но ако тогаш прими гол за 1:1 во 96-та минута, оваа вечер судбината за Жозе Мурињо беше уште посурова, бидејќи неговиот тим водеше со 3:0 до самата ...

Гол кој еднаш се гледа – Ланцини со „бомба“ го потопи Тотенхем (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Тотнехем по само 15 минути игра во 5. коло од Премиерлигата имаше предност од 3-0 против Вест Хем со погодокот на Сон и двата гола на Хари Кејн. Но, избраниците на Жозе Мурињо во последните минути дозволија вистински потоп за конечни 3-3.

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Опсервер - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 () – Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0.

На Мурињо и Кејн не им се веруваше, Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута донесе бод за Вест Хем (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.10.2020

Тотнем испушти предност од 3-0 во градското дерби со Вест Хем, Мануел Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута го комплетираше неверојатниот кам-бек на гостите во финишот од мечот. Луд натпревар во Лондон, Тотнем испушти три гола предност против ...

ВИДЕО: ЧУДЕСЕН ЕВРОГОЛ – Ланцини го расплака Мурињо со мајсторија од 30 метри!

Gol.mk - 18.10.2020

Мануел Ланцини е виновникот за инфаркт завршницата на лондонското дерби во кое Тотенхем испушти 3-0 и загуби два бода против Вест Хем на Дејвид Мојс. Аргентинскиот фудбалер постигна прекрасен погодок во последните секунди од мечот.

ВИДЕО: Тотенхем доби заслужена казна, Ланцини со ЕВРОГОЛ го шокира Мурињо

Gol.mk - 18.10.2020

Екипата на Тотенхем загуби добиен натпревар во лондонското дерби против Вест Хем (3-3) и пропушти шанса да скокне во самиот врв на табелата во Премиер лигата. Второ деби во дресот на „петлите“ имаше Герет Бејл кој доби шанса во завршницата, кога ...

Тотенхем испушти три гола предност: Ланзини со неверојатен гол го шокира Мурињо🎥

Спортски - 18.10.2020

Тотенхем и Вест Хем одиграа одиграа возбудлив натпревар со шест гола, кој на крајот заврше без победник во трилер завршница. Домаќините тргнаа фуриозно и поведоа уште во првата минута со голот на Сон на асистенција на Хари Кејн , кој потоа во ...

Бомбата која го расипа камбекот на Бејл во дресот на Тотенхем (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Велшанецот заигра за Петлите по 2.709 дена пауза по трансферот од Реал Мадрид, па од кога истрча на теренот неговата екипа попушти Тотенхем од убедливи 3-0 испушти чиста победа против Вест хем во малото градско дерби кое заврши со реми од 3-3.

ВИДЕО: Ланзини постигна евро-гол во 94 минута, Вест Хем се врати од 3:0 против Тотенхем за бод

Дриблинг - 18.10.2020

Жозе Мурињо очекувано беше нервозен по последниот свиреж во Лондон откако неговиот Тотенхем му дозволи на Вест Хем да освои бод во натпреварот од 5 коло. Тотенхем одлично го започна натпреварот, по 16 минути водеше со 3:0 со двата гола на Кејн и ...

Солскјер објасни зошто не стартува најскапото засилување на Јунајтед: Тој ниту еднаш не ја загуби топката, но….

Дерби - 18.10.2020

Оле Гунар Солскер после подолго време можеше комплетно да биде задоволен од едно издание на својот тим, откако Манчестер Јунајтед сосема заслужено славеше на гостувањето на „Ст. Џејмс парк“.

Два гола и асистенција за само 16 минути 🎥

Спортски - 18.10.2020

Тотенхем игра одлична партија против Вест Хем и уште во првото полувреме има предност од 3:0. Во главна улога кај „спарси“ е Хари Кејн кој постигна два гола и запиша една асистенција за само 16 минути.

Солскјер: Сега започнува сезоната за Јунајтед

Дерби - 18.10.2020

Манчестер Јунајтед со пресврт дојде до славје на гостувањето кај Њукасл на „Сент Џејмс Парк“. „Црвените ѓаволи“ успеаа да се вратат по автоголот на Лук Шо на почетокот на мечот и на крајот да триумфираа со 4-1 и со тоа да испратат порака дека ...

Мегваер се огласи по сите пишувања против него и наводната криза во Манчестер Јунајтед: Нависитна е лудо…

Дерби - 18.10.2020

Капитенот на Манчестер Јунајтед одигра солиден натпревар против Њукасл во кој успеа да го постигне и израмнувачкиот погодок на средбата со кој ја најави убедливата победа на „ѓаволите“. Мегваер во последо е често критикуван од страна на фудбалската ...

Солскјер: Мегваер даде пример за сите како треба

SportMedia - 18.10.2020

Манчестер Јунајтед одигра добар меч против Њукакс вчера и побезбеди победа од 1:4 на гостински терен иако по само три минути игра губеше. Сепак, момците на Оле Гунар Солскјер покажаа дека можат да се носат со ваквиот предизвик, а тренерот и тоа како ...

Јунајтед победи, Бруно му честиташе на противничкиот голман!

Спортклуб - 18.10.2020

Мечот помеѓу Њукасл и Манчестер Јунајтед заврши со убедлива победа на гостите од 1:4. Но до самиот финиш на натпреварот, резултатот беше изедначен 1:1, а победата гостинските фудбалери ја изработија во последните десетина минути.

Ретко имаат вакви моменти во последно време: Манчестер Јунајтед испиша историја по победата над Њукасл

Дерби - 18.10.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед забележаа убедлива, но не лесно извојувана победа од 4:1 на гостувањето на „Сент Џејмс Парк“ против тимот на Њукасл. Избраниците на Оле Гунар Солскјер одлично одговорија на катастрофалниот пораз од Тотенхем во ...

Кој вели дека „ѓаволите“ се очајни? Јунајтед испиша историја со триумфот над Њукасл!

Sport 1 - 18.10.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед убедливо славеа на синоќешното гостување кај Њукасл (4-1), што се покажа како историски триумф, потврда на остварување какво што немале многу, далеку подобри, генерации на овој англиски гигант.

Солскјер по 4:1 над Њукасл: Сезоната за Јунајтед штотуку започнува

Sport M - 18.10.2020

Манчестер, 18 декември 2020 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер беше расположен по убедливиот триумф над Њукасл со 4-1 на гостувањето кај „црвените ѓаволи“ од програмата од петтото коло во Премиер лигата.

Фернандеш сака да си замине од Манчестер, а го сакаат двата најголеми клубови во светот!

СуперСпорт - 18.10.2020

Португалскиот репрезентативец Бруно Фернандеш, наводно, не е во добри односи со тренеро на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер. Токму поради тоа во Англија се шпекулира дека Фернандеш најверојатно ќе замине од Манчестер, иако стигна на почетокот ...

Солскјер: За Манчестер Јунајтед сезоната дури сега почнува

Екипа - 18.10.2020

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер вели дека сезоната за неговиот тим почнува по инспиративната победа над Њукасл во која Хари Мегваер беше предводник во пресвртот. Капитенот пракитчно го „поништи„ автоголот на Лук Шо, а потоа и ...

Бруно ги воодушеви фановите на Јунајтед: Јас не одговарам на социјалните мрежи, за мене најважно е…..

Дерби - 18.10.2020

Бруно Фернандеш пронајде начин да им одговори на сите критичари на најдобар можен начин, презентирајќи фантастична партија на „Ст. Џејмс парк“, која овојпат беше надополнета и со импресивно тимско издание на Манчестер Јунајтед.

ШОК: Бруно сака да си оди од Манчестер: Посакуван е од двата најголеми клуба во светот

Спортклуб - 18.10.2020

Португалскиот репрезентативец Бруно Фернандес, наводно, е во одредени несогласувања со менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер. Затоа медиумите во Англија сега пишуваат за можно заминување на Фернандез, иако тој пристигна на почетокот на ...

Сити го доби дербито со Арсенал, „Мерсисајд“ дербито без победник

Нетпрес - 17.10.2020

Во дербито од петтото коло на англиската фудбалска лига Манчестер Сити минимално славеше дома против Арсенал со 1:0, додека соочувањето на Евертон и актуелниот шампион Ливерпул заврши со реми 2:2, a Манчестер Јунајтед изненади на гости кај Њукасл со ...

И тоа се случи: Бруно Фернандес промаши пенал!

Спортклуб - 17.10.2020

Првпат откако во јануари дојде во Манчестер Јунајтед, португалскиот репрезентативец Бруно Фернандес не успеа да реализира удар од белата точка. До натпреварот против Њукасл ги погоди сите 10, сметајќи ги сите натпреварувања во кои учествува неговиот ...

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

TopSport - 17.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол.

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

Слободен Печат - 17.10.2020

Манчестер јунајтед како гостин со 4:1 го совлада Њукасл во петтото коло од Премиер лигата. Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради ...

Фернандеш го скрши отпорот на „Ст. Џејмс парк“ во 86. минута, Њукасл настрада во завршницата (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед ја оствари втората победа во Премиер лигата на стартот на новата натпреварувачка сезона, оставајќи го зад себе дебаклот кој го претрпе на домашен терен во дерби пресметката со Тотенхем пред две недели. Гостувањето на „Ст.

Со три гола на самата завршница, Манчестер Јунајтед го скрши отпорот на Њукасл, брилијантен беше Рашфорд

Sport M - 17.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма од петтото коло на англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед го совлада Њукасл со 4:1 на Св. Џејмс Парк. Њукасл добро го отвори мечот, па поведе во втората минута со несреќен автогол на Лук Шоу, но ...

Јунајтед во финишот го скрши Њукасл, Солшер може за момент да здивне (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Манчестер јунајтед со 4-1 победи на гостувањето кај Њукасл со три гола постигнати во самиот финиш од мечот, три бода со кои барем за момент ќе се симне притисокот од грбот на Солшер. По поразот од 6-1 од Тотнем силно почна да се тресе столчето на ...

ВИДЕО: Јунајтед сo три гола во десет минути „ѓаволски“ го распарчи Њукасл

Gol.mk - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед на Оле Гунар Солскјер покажа моќ и ефикасност, славеше на гости кај Њукасл (1-4) во рамки на 5. коло од Премиер лигата и им се врати на победите во англиската елита. Извештај од натпреварот: „Ѓаволите“ го уловија противникот во ...

Бруно од трагичар во херој, нов гол на Јунајтед со фото-финиш(видео)

Спортманија - 17.10.2020

Конечно нешто добро од Црвените ѓаволи Манчестер јунајтед со превсрт од 4-1 го нокаутира Њукасл на „Сент Џејмс парк“. Црвените ѓаволи мораа да се измачат за победата откако по само 100 секунди западнаа во проблеми, па мораше Бруно Фернандеш да ...

(ВИДЕО) Јунајтед се мачеше 86 минути, па го згази Њукасл

Спортклуб - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед ги остави зад себе сите трауми од почетокот на сезоната и оствари победа која може да биде пресвртница за оваа сезона. „Ѓаволите“ славеа на гостувањето кај Њукасл со 4-1 иако прво губеа, а потоа до 86. минута имаа само 1-1.

ВИДЕО: Јунајтед за 10 минути во финишот го реши Њукасл со три гола

Дриблинг - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед го совлада на гости Њукасл со 4-1, клучни беа трите гола од 86 до 96 минута од средбата. Њукасл поведе со автоголот на Лук Шо уште по 120 секунди игра. Мегавер израмни на 1-1 во 23 минута.

„Ѓаволите“ со фуриозен финиш до победа на „Ст. Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

Фудбалерите на Оле Гунар Солскјер со пресврт до победа на гостувањето во Њукасл на мечот од 5. коло во англиската Премиер лига. Иако домашните први дојдоа до предност и тоа по само две минути игра, откако Лук Шо ја погоди сопствената мрежа, гостите ...

Јунајтед со три голови во финишот го скрши Њукасл (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Манчестер јунајтед славеше на гостувањето кај Њукасл со 4-1, иако до самиот финиш резултатот беше 1-1, но потоа во последните десет минути паднаа уште три гола. Њукасл го искористи првиот напад кон голот на „ѓааволите“, па мрежата ја затресе уште во ...

Три гола во последните десет минути за триумф на „црвените ѓаволи“… (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Манчестер јунајтед во повеќе од возбудлив натпревар со многу борба, поништени погодоци и промашени пенали, дојде до победа од 1-4 на гостувањето против Њукасл во 5. коло од Премиерлигата благодарение на трите погодоци во последните десет минути од ...

Јунајтед губи по само 100 секунди, ефектен автогол на Шо (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Повторно потег на одбранбен играч е кобен за Црвените ѓаволи Манчестер јунајтед по само 100 секунди прими гол на гостувањето кај Њукасл, откако одбиената топка од Лук Шо заврши зад грбот на Де Хеа.

(ВИДЕО) Лош почеток за Јунајтед, автогол на Шо за водство на Њукасл

Спортклуб - 17.10.2020

Ситуацијата во Манчестер Јунајтед не е баш најсјајна на почетокот од новата сезона. Избраниците на Солскјер се во лоша форма, а дополнителен проблем за „Ѓаволите“ е десеткуваниот состав. Вечерва Јунајтед гостува кај Њукасл без неколку првотимци, а ...

ВИДЕО: Агонијата на Шо продолжува – си даде автогол по само ДВЕ минути на „Сент Џемјс Парк“

Gol.mk - 17.10.2020

Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо, продолжува со лошите игра во дресот на најтрофејниот премиерлигаш. Ако на натпреварот со Тотенхем се спаси од чист црвен картон, вечерва по само две минути игра на „Сент Џејмс Парк“ одново ги шокираше ...

Барселона и Реал Мадрид го сакаат Фернандеш

Либертас - 17.10.2020

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш е предмет на интерес од двата најголеми клуба во Шпанија – Барселона и Реал Мадрид. Големите ривали ќе се соочат едни со други во битка за 26-годишниот Португалец, информира „Сан“.

Барселона и Реал Мадрид го сакаат Фернандеш

Независен - 17.10.2020

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш е предмет на интерес од двата најголеми клуба во Шпанија – Барселона и Реал Мадрид. Големите ривали ќе се соочат едни со други во битка за 26-годишниот Португалец, информира „Сан“.

Барселона и Реал Мадрид го сакаат Фернандеш

Денар - 17.10.2020

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш е предмет на интерес од двата најголеми клуба во Шпанија – Барселона и Реал Мадрид. Големите ривали ќе се соочат едни со други во битка за 26-годишниот Португалец, информира „Сан“.

Без победникот на дербито на Ливерпул

А1 On - 17.10.2020

Дербито на 5. коло во англиската Премиер лига одиграно попладнево на „Гудисон парк“ меѓу домаќинот Евертон и градскиот ривал Ливерпул заврши нерешено 2:2. Ливерпул два пати водеше со головите на Садио Мане во 3. и Мохамед Салах во 72. минута.

Челзи испушти победа над Саутемптон

А1 On - 17.10.2020

Саутемптон му даде гол на Челзи во втората минута од судиското надополнување на денешниот меч од петтото премиерлигашко коло за конечен 3:3. „Сините“ од Лондон мораа да се задоволат само со бод и покрај водството од 2:0 и 3:2 до 92. минута.

Челзи испушти победа над Саутемптон

MakPress - 17.10.2020

Саутемптон му даде гол на Челзи во втората минута од судиското надополнување на денешниот меч од петтото премиерлигашко коло за конечен 3:3. „Сините“ од Лондон мораа да се задоволат само со бод и покрај водството од 2:0 и 3:2 до 92. минута.

Блесок на Манчестер јунајтед во финишот за убедлива победа во Њукасл (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Манчестер јунајтед со 4-1 победи на гостувањето кај Њукасл со три гола постигнати во самиот финиш од мечот, три бода со кои барем за момент ќе се симне притисокот од грбот на Солшер. По поразот од 6-1 од Тотнем силно почна да се тресе столчето на ...