TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Жугиќ: ,,Гумените куршуми“ беше многу успешено спинуван мој коментар(видео)

ММС - 27.02.2021

Коментарот за „ гумените куршуми “ од времето на ,,Шарената револуција“ беше многу добро искористен за да ме девалвира по секој основ и професионално и во мојот политички ангажман, изјави во емисијата „Стадиона“ на Канал 77, актерката Јелена Жугиќ, ...

Жугиќ: Шилегов ништо не направи за Скопје, неговата цел е да си го заврши мандатот само со еден проект- со враќање на ...

Курир - 27.02.2021

Денеска во емисијата „Студио” на Канал 77, Јелена Жугиќ советничка во Советот на Град Скопје, истакна дека дебатата на менување на имиња на улици е само еден де фокус на градоначалникот Петре Шилегов кој ќе предизвика фискални последици.

Жугиќ: Шилегов ништо не направи за Скопје

Press24 - 27.02.2021

Денеска во емисијата „Студио” на Канал 77, Јелена Жугиќ советничка во Советот на Град Скопје, истакна дека дебатата на менување на имиња на улици е само еден де фокус на градоначалникот Петре Шилегов кој ќе предизвика фискални последици.

Жугиќ: Шилегов ќе го заврши мандатот само со враќање на името на неговата улица Мексичка

+инфо - 27.02.2021

Ако Влатко Стефановски и „Леб и сол“ ја почнале својата кариера на Мексичка, мислам дека најдобро би било таа улица да се преименува во Леб и сол, смета Жугиќ. Јелена Жугиќ советничка од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје денеска во емисијата ...

Жугиќ: Шилегов ќе го заврши мандатот само со враќање на името на неговата улица Мексичка

Република - 27.02.2021

Јелена Жугиќ советничка од ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје денеска во емисијата „Студио“ на радиото Канал 77 истакна дека дебатата за менување имиња на улици е само еден де фокус на градоначалникот Петре Шилегов кој ќе предизвика фискални ...

Жугиќ: Шилегов ништо не направи за Скопје

MakPress - 27.02.2021

Денеска во емисијата “Студио” на Канал 77 Јелена Жугиќ советничка во Советот на Град Скопје истакна дека дебатата на менување на имиња на улици е само еден де фокус на градоначалникот Шилегов кој ќе предизвика фискални последици.