TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горди и неверојатно тврдоглави: Овие хороскопски знаци никогаш нема да ја признаат својата грешка

Убавина и Здравје - 12.10.2018

Некои хороскопски знаци можат да молчат со денови само за да не си ја признаат грешката Зборот „извини“ не постои во нивниот речник. Дознајте кои се најтврдоглавите и најгордите хороскопски знаци… Овенот речиси никогаш не се извинува.

Трите најтврдоглави знаци во хороскопот

Женски магазин - 12.10.2018

БИК – Не се ни обидувајте Од сите знаци во Зодијакот, Биковите се проверено најтврдоглави. За нив дури и не е важно дали се во право или не, тие само го сакаат она што го намислиле и ќе плачат или ќе се лутат додека тоа не го добијат.

Астро ќоше: Кои хороскопски знаци не слушаат никој освен себе?

Црнобело - 12.10.2018

Тие сметаат дека секогаш се во право и секогаш се водат од своето мислење. Не обрнуваат внимание кога другите им зборуваат за нивно добро и од срце им даваат совети. Дури и да погрешат овие хороскопски знаци тераат по ...

ХОРОСКОП: Овие жени се родени да бидат најдобрите сопруги

Женски магазин - 11.10.2018

Хороскопот има влијание врз нашите карактеристики и однесување, а тие пак во голема мера ни помагаат да се снајдеме во некоја ситуација или улога. Овие хороскопски знаци се најдобрите сопруги.

ЧУВАЈТЕ СИ ЈА: Жената во овој хороскопски знак е најверна

Скопје24 - 11.10.2018

Оваа жена од Зодијакот ја одликуваат одлучност, упорност и доследност во своите цели. Воедно, таа е силна, заводлива љубовница која многу очекува од партнерот, но дава двојно повеќе. Нејзините два најголеми квалитети се чувствителноста и трпението.

Мажите најмногу се плашат од овие жени

Скопје24 - 11.10.2018

Постојат жени кои точно знаат што сакаат и добро знаат како тоа да го добијат. Нивната самоувереност, храброст, интелегенција, па дури и малку моќен став, на многумина мажи им „влева страв во коски“. Еве кои дами се меѓу нив.

Колку пати во животот ќе доживеете голема љубов: Овие 3 хороскопски знаци само еднаш!

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Понекогаш потребни се долги години за да се преболи некого, а некои рани никогаш не заздравуваат Хороскопот влијае врз начинот на кој ги доживувате емоциите и начинот на кој ги одбирате вашите партнери.

Доблестите на хороскопските знаци

Кафе пауза - 11.10.2018

Секој си има свои карактеристики, а ако внимателно ги набљудуваме хороскопските знаци, ќе забележиме дека секој од нив има особини со кои се истакнува. Секој знак има некои предности и доблести кои се единствени кај него.

Астро ќоше: Која љубовна мака му тежи на срцето на секој хороскопски знак?

Црнобело - 11.10.2018

Кога се сами доцна во ноќта што ги мачи хороскоспките знаци на поле љубов? Која тажна мисла им поминува низ глава? Кој се плаши од осаменост, а кој од погрешни ...

Овие хороскопски знаци најдолго живеат

Скопје24 - 11.10.2018

Заљубениците во хороскоп досега имаат направено бројни истражувања како би дознале за кои знаци е најверојатно дека ќе имаат долг и здрав живот. Според бројните истражувања најдолго живеат личностите родени во овие три знаци: Рак Лицата од овој знак ...

Ова се најпозитивните карактеристики на секој хороскопски знак

Среќа.mk - 10.10.2018

Секој знак од зодијакот има некои предности и особини кои го прават специфичен. Ова се добрите страни на секој хороскопски знак. Овен Ќе се впушти во непознатото со следната изрека „Кој не ризикува, тој не профитира“.

Која е најсилната страна на секој хороскопски знак?

Скопје24 - 10.10.2018

Која е вашата најсилна страна? Не сте сигурни? Хороскопот има одговор. Овен Вие сте бестрашна личност. Не се плашите од проблемите и веднаш барате решение што и да ви се појави во животот.

Која е вашата идеална професија според хороскопскиот знак?

Скопје24 - 10.10.2018

Дали некогаш сте се довеле во ситуација да се жалите од утро до вечер како не ја сакате својата работа? Како и на сѐ останато во животот, па така и на работата влијае и вашиот хороскопски знак.

Ова е златната петорка на најпаметни хороскопски знаци

Вистина.мк - 10.10.2018

Шкорпија Шкорпиите се чувствителни личности кои делуваат мошне студено, а всушност се обземени со бурни емоции. Секојдневно и себе си и на другите им поставуваат интелектуални прашања, а сакаат и долги разговори со луѓето кои се слични на нив.

Колку пати во животот ќе доживеете голема љубов: Три хороскопи знаци само еднаш

Скопје24 - 11.10.2018

Хороскопот влијае врз начинот на кој ги доживувате емоциите и начинот на кој ги одбирате вашите партнери. Дознајте колку пати во животот вистински ќе се вљубите, според вашиот хороскопски знак… Овен Вие ќе се вљубите три пати во животот.

Ова е златната петорка на најпаметни хороскопски знаци

Скопје24 - 10.10.2018

Шкорпија Шкорпиите се чувствителни личности кои делуваат мошне студено, а всушност се обземени со бурни емоции. Секојдневно и себе си и на другите им поставуваат интелектуални прашања, а сакаат и долги разговори со луѓето кои се слични на нив.

20 животни принципи според кои се води секој Бик

Кафе пауза - 28.09.2018

Бикот како хороскопски знак се посветува на акција, амбиција, внимание кон физичкиот изглед и стил и желба да направи позитивни промени во општеството. Ако постои нешто коешто ги сумира особеностите и карактеристиките на Биковите, тоа е нивната ...