TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фирмите да поднесат барања до Општина Тетово за да може да работат викендов за време на полицискиот час

ТВ21 - 08.04.2020

Фирмите и маркетите ќе можат да носат намирници за време на полицискиот час викендов, но потребно е да се пријават во Општина Тетово. Пријавите треба да се достават на електронската адреса [email protected] или да достават барање до архивата на ...

Физичка пресметка во Тетово поради сообраќајка

Press24 - 08.04.2020

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ј.С.(53) од с.Голема Речица, тетовско, и Р.Л.(25) од с.Порој, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 12.02.2020 во Тетово на ул.

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.Р.(44) од Тетово

Опсервер - 08.04.2020

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.Р.(44) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 18.09.2018 на бул.

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Е.(40) во с.Порој

Опсервер - 07.04.2020

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Е.(40) во с.Порој, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Фирмите да поднесат барања до Општина Тетово за да може да работат викендов за време на полицискиот час

Слободен Печат - 08.04.2020

Фирмите и маркетите ќе можат да носат намирници за време на полицискиот час викендов, но потребно е да се пријават во Општина Тетово. Пријавите треба да се достават на електронската адреса [email protected] или да достават барање до архивата на ...

Фирмите да поднесат барања до Општина Тетово за да може да работат викендов за време на полицискиот час

Опсервер - 08.04.2020

Тетово, 8 април 2020 () – Фирмите и маркетите ќе можат да носат намирници за време на полицискиот час викендов, но потребно е да се пријават во Општина Тетово. Пријавите треба да се достават на електронската адреса [email protected] или да достават ...

Фирмите да поднесат барања до Општина Тетово за да може да работат викендов за време на полицискиот час

Вечер - 08.04.2020

Фирмите и маркетите ќе можат да носат намирници за време на полицискиот час викендов, но потребно е да се пријават во Општина Тетово. Пријавите треба да се достават на електронската адреса [email protected] или да достават барање до архивата на ...