TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Криминалната ДПМНЕ, шпионот и дезертер Ковачки го напаѓаат Ковачевски затоа што е чесен и работи за граѓаните

24Инфо - 30.09.2022

Постојани фабрикувани лаги, напади и навреди упатени кон претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски покажува дека криминалната ДПМНЕ е уплашена и во паника. Ковачевски им пречи затоа што работи вредно за граѓаните, затоа што е чесен, затоа што како ...

Ковачки: Како на дете СДСМ му напиша упатства како да се однесува на говорница, а потоа призна дека е неспособен

ТВ21

Отворено писмо од дел од припадниците на ВОЛЦИ

24Инфо

Седницата за пратенички прашања - дебата со размена на навреди

Р.С.Европа

Жестока дебата со остри тонови и навреди на седницата за пратенички прашања

Сител

Дезертери и шпиони, тешки обвинувања на собраниската седница за пратенички прашања

24 Вести

Ковачки и Ковачевски си разменија вербален оган: Дезертер, кодош, лажго, криминалец ечеа од собраниската говорница и од двете страни

360 степени

Алсат-М Телма Канал5 Deutsche Welle Независен Сакам да кажам Слободен Печат А1 On

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се ...

24Инфо - 30.09.2022

Дезертерот Ковачевски веќе не знае што и како зборува. Колку повеќе јавноста се интересира за тоа како го одбегнал воениот рок со дијагноза трајно неспособен, тој станува повеќе нервозен и жолчен.

Ако Ковачевски има психофизички проблем кој му предизвикал трајна неспособност, тогаш може да носи погрешни одлуки, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Ковачевски има психофизички проблем кој му предизвикал трајна неспособност, може да носи погрешни одлуки

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски кукавички бега од одговори и одговорност

А1 On

„Доколку дезертерот Ковачевски има психофизички проблем кој му предизвикал трајна неспособност, тогаш може да носи погрешни одлуки“

Курир

Доколку дезертерот Ковачевски има психофизички проблем кој му предизвикал трајна неспособност, тогаш може да носи погрешни одлуки

Република

Доколку дезертерот Ковачевски има психофизички проблем кој му предизвикал трајна неспособност, тогаш може да носи погрешни одлуки

Нетпрес

MTM Lider Канал5 MakPress Курир МКД Скопје1 Нетпрес

Не сум дезертер, имав абдоменален проблем со кој сѐ уште се соочувам, одговори премиерот

МКД - 29.09.2022

Пратеникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ го праша премиерот Димитар Ковачевски да ја каже вистината дали дезертирал од војска и избегнал да ѝ служи на државата во 2001 година или е трајно неспособен па оттаму не може да ја изршува ниту функцијата, ...

Ковачки: Македонија не се брани под јорган

Фокус

Ковачки му врати на Ковачевски: Македонија не се брани под јорган како што сте правеле вие

А1 On

КОВАЧКИ ГО ПРАША ДАЛИ ВО 2001 ГОДИНА СЕ КРИЕЛ ПОД ЈОРГАН, КОВАЧЕВСКИ ЗБЕСНА Вие сте лопови, насилници, кодоши, неработници!

+инфо

Ковачки: Лице кое одбило да ја брани сопствената држава поради трајна неспособност, не смее да има пристап до буџет од 5 милијарди евра

24Инфо

Ковачки: Лице кое одбило да ја брани сопствената држава поради трајна неспособност, не смее да има пристап до буџет од 5 милијарди евра

MakPress

Ковачки: Единаесет дена го прашуваме премиерот во врска со една објава на социјалните мрежи

Канал5

Макфакс MTM Press24 Курир Република Нетпрес Lider

Ковачевски: Не служев војска поради абдоменален проблем со кој се уште се соочувам

Сител - 29.09.2022

Oдговарајќи на пратеничко прашање од пратеникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ дали приложил документ пред надлежните органи со кој потврдува дека е трајно неспособен или лажирал за да избегне служење воен рок, премиерот Димитар Ковачевски кажа дека ...

Ковачевски: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ

Канал5

Ковачевски откри: Заради здравствен абдоминален проблем со кој се` уште се соочувам, не можев во војска

Слободен Печат

Ковачевски: Заради здравствен абдоминален проблем се регистрираше моја неможност за служење воена обврска

Опсервер

Ковачевски: Заради здравствен абдоминален проблем се регистрираше моја неможност за служење воена обврска

Бриф

Имав абдоминален проблем и уште имам, затоа не можев да служам војска, рече Ковачевски

ММС

Ковачевски: Заради здравствен абдоминален проблем се регистрираше моја неможност за служење воена обврска

Либертас

Press24 MakPress Н.Македонија Скопје инфо Денешен Курир Lider 4NEWS

Ковачевски: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ, затоа што работам чесно и за граѓаните

24Инфо - 29.09.2022

Одговор на пратеничко прашање на претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски Одговорот на прашањето ќе Ви го дадам на Вас. Бидејќи во ова Собрание дадов заклетва, како највисока и света обврска дека ќе го почитувам Уставот и законите и дека ...

Ковачевски до Ковачки: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ

Press24

Ковачевски до Ковачки: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ

Либертас

(ВИДЕО) Ковачевски од Собраниската говорница: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ, затоа што работам чесно и за граѓаните

Frontline

Ковачевски: Ме напаѓа кодош и дезертер од АРМ

Zoom

Ковачевски: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ, затоа што работам чесно и за граѓаните

Бриф

Ковачевски: Ме напаѓа кодош, шпион и дезертер од АРМ, затоа што работам чесно и за граѓаните

Сител

4NEWS Фокус

И неговата СДС го третира лидерoт Ковачевски за трајно неспособен, му напишале насоки како да се однесува

24Инфо - 29.09.2022

И неговата сопствена СДС го третира својот лидер Ковачевски за трајно неспособен, му напишале реакција и во загради како да мавта со рацете, велат од ВМРО-ДПМНЕ за денешниот одговор од премиерот на пратеничкото прашање од Драган Ковачки.

(ФОТО) СДСМ му пишува на Ковачевски со која рака да мавта во Собрание, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ: И СДСМ го третира Ковачевски како трајно неспособен, му напишале во загради како да мавта со рацете

Press24

Фото: И неговата сопствена СДС го третира својот лидер Ковачевски за трајно неспособен, му напишале одговор на прашање и во загради насоки како да се однесува

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: И неговата сопствена СДС го третира својот лидер Ковачевски за трајно неспособен, му напишале одговор на прашање и во загради насоки како да се однесува

Република

ВМРО-ДПМНЕ: И неговата сопствена СДС го третира својот лидер Ковачевски за трајно неспособен

MakPress

(ФОТО) И СДС го третира својот лидер Ковачевски за трајно неспособен, му напишале одговор на прашање и во загради насоки како да се однесува

Нетпрес