TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечерва ќе биде лансиран првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

4NEWS - 15.09.2021

Вечерва „Спејс-Икс“ ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Се работи за прв лет само со цивили, а со ова компанијата на Илон Маск влегува во борба за својот дел од големиот колач – „вселенски туризам“.

„Спејс-Икс“ на Илон Маск носи цивили во вселената: Мисијата ќе трае три дена

Пари - 15.09.2021

SpaceX денес ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Илон Мaск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам.

Спејсекс испраќа цивили во орбитата, мисијата ќе трае три дена

МКД - 14.09.2021

Спејсекс утре ќе лансира четири лица на тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борбата за дел од колачот на вселенски туризам.

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

OhridNews - 14.09.2021

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“.

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Курир - 14.09.2021

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“.

Со испраќање цивили во орбитата, SpaceX влегува во трка во вселенскиот туризам

Денар - 14.09.2021

SpaceX в среда ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва со исклучиво цивили. Компанијата на Илон Мaск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам.

„Спејс икс“ праќа мисија само со цивили, три дена во орбитата

Независен - 14.09.2021

„Спејс икс“ утре, ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва каде ќе учествуваат исклучиво цивили. Компанијата на Илон Мaск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам.

Да не остане покусо од другарите милијардери– Илон Маск утре носи цивили во вселената

Кајгана - 14.09.2021

SpaceX утреќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, прва исклучиво со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен вселенски туризам.

Маск носи цивили во вселената: Мисијата ќе трае три дена

Локално - 14.09.2021

SpaceX ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, првa исклучиво со цивили. Компанијата на Елон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот во вселенскиот туризам.

SpaceX испраќа четворица цивили во вселенска мисија

Кумановски м. - 14.09.2021

Space X утре ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата, првата исклучиво со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот удел во тортата во вселенскиот туризам.

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата

Frontline - 14.09.2021

Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“.

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

MakPress - 14.09.2021

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“.

Првиот вселенски туристички лет на „Спејс-Икс“

Вечер Прес - 14.09.2021

„Спејс-Икс“ утревечер ќе лансира четири лица во тридневна приватна мисија во орбитата на Земјата. Ова е прв лет само со цивили. Компанијата на Илон Маск со тоа влегува во борба за својот дел од колачот наречен „вселенски туризам“.

Спејс Икс ја лансира првата цивилна мисија во вселената,со Inspiration4 ќе патуваат милијардери

Канал5 - 13.09.2021

Inspiration4, првата целосно цивилна мисија на SpaceX, ќе започне со барем еден ден задоцнување. Тридневната мисија сега ќе започне од вселенскиот центар НАСА Кенеди во Кејп Канаверал, Флорида, не порано од 20 часот.