TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

67-годишна жена пронајдена мртва во куќа во Битола

МКД - 23.05.2020

О.Р. (67) била пронајдена мртва во нејзината куќа на улицата „Леринска“ во Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола. По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Битолчанка пронајдена мртва во нејзината куќа

Сител - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 18:15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул. „Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Бизарна сообраќајна незгода- битолчанака со задниот дел на автомобил се искачи на ѕид од зграда

Телма - 22.05.2020

Битолчанака со задниот дел на автомобил марка „мерцедес“ се искачи на ѕид од зграда на улицата „Леринска“, а возилото неколку часа остана така заглавено. Во оваа бизарна сообраќајна незгода што се случи вчера попладне, нема повредени , ниту жртви, а ...

Битолчанка со својот автомобил оштетила фасада на зграда

Слободен Печат - 22.05.2020

Од СВР-Битола информираат дека пријавата е пристигната, архивирана и се истражуваат причините за регистрираниот настан. Граѓани од улица „Леринска” во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ...

Битолчанка пријавена во СВР-Битола за оштетување на фасада

Канал5 - 22.05.2020

Граѓани од улица „Леринска" во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата. Од СВР-Битола информираат дека пријавата е пристигната, архивирана и се истражуваат ...

Битолчанка пријавена во СВР-Битола за оштетување на фасада

Опсервер - 22.05.2020

Битола, 22 мај 2020 () – Граѓани од улица „Леринска“ во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата. Од СВР-Битола информираат дека пријавата е пристигната, ...

Полицијата го истражува легендарното паркирање во Битола

Press24 - 22.05.2020

Граѓани од улица „Леринска“ во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата. Од СВР-Битола информираат дека пријавата е пристигната, архивирана и се истражуваат ...

Битолчанка пријавена во СВР-Битола за оштетување на фасада

Телма - 22.05.2020

Граѓани од улица „Леринска“ во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата. Од СВР-Битола информираат дека пријавата е пристигната, архивирана и се истражуваат ...

Полицијата истражува: Битолчанка со својот автомобил оштетила фасада на зграда (ФОТО)

Локално - 22.05.2020

На социјалните мрежи се објавени повеќе фотографии од сообраќајна несреќа која тешко може да се објасни. Граѓани од улица „Леринска” во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила ...

Битолчанка погрешно паркирала, пријавена за оштетување на фасада

МКД - 22.05.2020

Граѓани од улица „Леринска“ во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата. Од СВР-Битола информираат дека пријавата е пристигната, архивирана и се истражуваат ...

Казна за погрешно паркирање за битолчанка

Сител - 22.05.2020

Граѓани од улица „Леринска“ во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата, поради неуспешен обид за паркирање.

Битолчанка со својот автомобил оштетила фасада – полицијата го истражува легендарното паркирање

Точка - 22.05.2020

Денеска на социјалните мрежи се појавија фотографии кои го привлекоа вниманието на јавноста – станува збор за сообраќајна несреќа која тешко може да се објасни. Граѓаните од улица “Леринска” во Битола пријавиле во СВР Битола дека вчера во ...

Битолчанката со „уметничкото дело“ ќе добие казна за погрешно паркирање и оштета на фасада

MakPress - 22.05.2020

Граѓани од улица „Леринска“ во Битола пријавиле во СВР-Битола дека вчера во попладневните часови, битолчанка со својот автомобил ја оштетила фасадата на зградата, поради неуспешен обид за паркирање.

Жена пронајдена мртва во нејзиниот дом во Битола

Press24 - 23.05.2020

Жена била најдена мртва во нејзиниот дом во Битола, соопшти полицијата. -Вчера во 18:15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината 67-годишната О.Р. од Битола.

Битолчанка пронајдена мртва во нејзината куќа

24Инфо - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска” во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Битолчанка пронајдена мртва, познат нејзиниот идентитет

Курир - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Битолчанка пронајдена мртва

Нетпрес - 23.05.2020

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Почината битолчанка најдена во нејзината куќа

Опсервер - 24.05.2020

На 22.05.2020 околу 18,15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.