TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На прилепчанец му го запалиле „Аудито“ во Скопје

еМагазин - 12.02.2019

На 11.02.2019 година во 23.40 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.К.(32) од Прилеп, со престој на улица „Димо Хаџи Димов“ во Скопје, пријавил дека во периодот од 23.00 до 23.20 ч. било опожарено неговото возило „Ауди“, информира МВР.

Запален автомобил на прилепчанец во Скопје

24Инфо - 12.02.2019

Автомобил на прилепчанец бил запален, вчера во населбата Кисела Вода, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил на улицата Димо Хаџи Димов. Сопственикот на автомобилот „ауди“, Д.К.

Осум пожарникари го гасеа огнот во куќа на „Димо Хаџи Димов“

Република - 11.02.2019

Осум пожарникари со три возила го гаснеа огнот во куќа на улица „Димо Хаџи Димов“ во Скопје попладнево. Причина за предизвикување на пожарот е електрична инсталација, а причинета е материјална штета во висина од девет илјади денари.

Запалено “Ауди” на ул.”Димо Хаџи Димов” во Скопје

Опсервер - 13.02.2019

На 11.02.2019 година во 23.40 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.К.(32) од Прилеп, со престој на улица „Димо Хаџи Димов“ во Скопје, пријавил дека во периодот од 23.00 до 23.20 ч. било опожарено неговото возило „Ауди“.

На прилепчанец му го запалиле автомобилот во Скопје

МКД - 12.02.2019

Автомобил на прилепчанец бил запален, вчера во населбата Кисела Вода, информираше МВР. Според полицијата, инцидентот се случил на улицата Димо Хаџи Димов. Сопственикот на автомобилот „ауди“, Д.К.