TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вкусни и топли сендвичи: Рецепт за корнети од тесто за пица

Кафе пауза - 29.05.2020

Со корнетите од тесто за пица можете да експериментирате како што сакате. Ладните корнети се сервираат со салати, како што се салатите со моркови и павлака или пак со колбаси. Кога се топли, тие се нај вкусни во комбинација со стопено сирење и ...

Нов производ од Жито Лукс, идеален за домашна пица со неверојатен вкус

МакМода - 28.05.2020

Сите љубители на ова безвременско италијанско јадење ќе се согласат дека тестото за пица е најважниот дел и доколку истото се “погоди”, загарантиран е успехот на вкусна пица за целото семејство.

Вкусни и топли сендвичи: Рецепт за корнети од тесто за пица

Пулс24 - 29.05.2020

Со корнетите од тесто за пица можете да експериментирате како што сакате. Ладните корнети се сервираат со салати, како што се салатите со моркови и павлака или пак со колбаси. Кога се топли, тие се нај вкусни во комбинација со стопено сирење и ...