TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Не го блокираме законот за автопатот до Блаце

ТВ21 - 30.06.2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека тие не го блокираат законот за автопатот до Блаце. „Да ви кажам два закони кои не ги блокиравме.

„Имаше 70 илјади луѓе на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата, тоа е најголем митинг во историјата“, вели Николоски

ТВ21

Николоски: Инцидентот со Адеми во Собранието е преголем за да помине само со извинување

ТВ21

Николоски: Ако се прифати овој документ, Македонија нема никогаш да влезе во ЕУ

ТВ21

„На Македонија и се случува национално предавство, ние не знаевме дека ќе дојде францускиот предлог вечерва“, изјави Николоски

ТВ21

Тодоров: Проблематично е кога државите би презеле улога да имаат директно влијание во работата на историчарите

Локално

Божиновски: Не секој ја сака својата држава, некој ги сака повеќе своите лични интереси на сметка на државата

ТВ21

ТВ21 Република Република Република

Николоски: Ако добиеме покана од Владата ќе разговараме, но ќе се обидеме да убедиме да не се прифаќа овој предлог

ТВ21 - 30.06.2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека доколку добијат покана од Владата ќе разговараат. Според него, ќе се обидат да ги убедат да не се прифаќа овој предлог.

Николоски: Предлогот ќе биде прифатен на крај на јули, почеток на август кога има најмалку народ во земјава

ТВ21

Николоски: Ковачевски го прифати документот вечерва, а зошто не сака да го објави?

ТВ21

Николоски: Бугарите ќе си го објават вечерва предлогот затоа што нив им е добар

ТВ21

Николоски: Да беше предлогот добар, Ковачевски и целата Влада ќе славеа

ТВ21

Николоски: Да беше предлогот добар, Ковачевски и целата Влада ќе славеа

Република

Николоски: Бугарија ќе си го објави вечерва предлогот затоа што нив им е добар

Република

Press24 Република Република MakPress

ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа Бугарите да влезат во Уставот пред да почнат преговорите за ЕУ

Слободен Печат - 30.06.2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 најави дека неговата партија нема да го поддржи отворањето на Уставот, за во него да бидат внесени Бугарите, што е обврска која ја презела ...

Николоски: Бугарите бараат да влезат во нормативниот дел на Уставот, а таму ги нема ниту Албанците

ТВ21

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи отворањето на Уставот за да влезат Бугарите

ТВ21

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи отворањето на Уставот за да влезат Бугарите

4NEWS

Николоски: Бугарите бараат да влезат во нормативниот дел на Уставот, а таму ги нема ниту Албанците

4NEWS

Николоски: Бугарите бараат да влезат во нормативниот дел на Уставот, а таму ги нема ниту Албанците

Република

Николоски вечерва во „Клик Плус“ за последните случувања на патот кон ЕУ интеграциите

Република - 30.06.2022

Вечерва во 21:30 на ТВ 21 гостувам во емисијата ,,Клик Плус“. Ќе разговарам отворено за последните случувања на патот кон ЕУ интеграциите, проблемите кои произлегоа од лошите политики на власта, за политичката криза и начинот преку кој Македонија ќе ...

Николоски вечерва гостин во емисијата „Клик Плус“

Курир