TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Не сакав да го добиеме Порто за противник

Спортски - 15.03.2019

Tренерот на Ливерпул, Јирген Клоп даде прилично неочекувана изјава откако во денешниот ждреб за четвртфиналето во Лигата на шампионите во Нион за противник неговиот Ливерпул го доби португалски Порто.

Клоп: Порто не беше на мојата листа со желби

OhridNews - 15.03.2019

Иако тимот на Порто беше еден од најпосакуваните противници во ждрепката за 1/4 финалето од Лигата на Шампиони тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека португалскиот состав не бил негова желба.

Клоп: Порто не беше на мојата листа на желби

Gol.mk - 15.03.2019

Ливерпул во четвртфиналето на Лигата на шампионите го доби можеби најлесниот ривал на хартија, во португалски Порто, но стратегот Јирген Клоп истакна дека токму тој тим не бил посакуван противник на „црвените“.

Сите го посакуваа Порто, само Клоп не: Лани ни покажаа колку се силни!

Sport 1 - 15.03.2019

Поранешниот двоен европски првак Порто беше „бонгото“ за европските клубови за четвртфинален противник, а европскиот вицепрвак Ливерпул ја имаше таа среќа да го добие „најпосакуваниот“ противник.

„Црвените“ се радуваат за Порто – Клоп имал некоја друга замисла

Спортклуб - 15.03.2019

Гледано на хартија, најлесни, или релативно најлесни ждрепки во четвртфиналето од ЛШ, добија Јувентус (Ајакс) и Ливерпул (Порто). Но тоа немора да значи ништо бидејки токму Ајакс потврди дека нема непобедливи екипи, со тоа на кој начин го елиминира ...

ПСЖ донесе одлука за судбината на Томас Тухел?

СуперСпорт - 15.03.2019

Иако сосема неочекувано испаднаа од ЛШ од Манчестер Јуанјтед, ПСЖ очигледно не се загрижени премногу. Имено, француските медиуми наведуваат дека Туџел ќе добие нов договор, поточно соработката ќе продолжи на уште година дена и ќе трае до 2021.

Емери: Лигата на Европа е одлична можност за Арсенал да освои трофеј

А1 On - 15.03.2019

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери го пофали својот тим за вештината да победува под притисок по импресивната победа со 3:0 против француски Рен, со која „топчиите“ ја избришаа негативата од 1:3 во првиот натпревар.

Мурињо ќе извиси и за клупата на ПСЖ!

Sport 1 - 15.03.2019

Иако испаднаа во осминафиналето во ЛШ и тоа на болен начин со пенал во 92-та минута од Манчестер јунајтед, во Пари Сен Жермен сепак решиле да му дадат поддршка на актуелниот тренер Томас Тухел и да го наградат до нов договор, што е спротивно од ...

Томас Тухел ќе добие нов договор

TopSport - 15.03.2019

Пари Сен Жермен ќе му понудат нов договор на тренерот Томас Тухел, иако тој со тимот испадна во осмина-финалето во Лигата на шампионите. Германецот, во наредните денови, ќе го продолжи договорот за уште една година, односно ќе се обврзе да остане во ...

Клоп зачуден од потегот кој го виде во Минхен: Ќе морам да го видам ова барем 500 пати

Дерби - 14.03.2019

Јирген Клоп не штедеше комплименти за својот лидер во одбраната Вирџил Ван Дајк, но сепак германскиот стручњак не криеше дека е посебно воодушевен од тоа што го виде во првото полувреме од мечот со Баерн Минхен, односно потегот на Садио Мане со кој ...

Познато што ќе се случи со Тухел по шокантната елиминација од Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 14.03.2019

Најеминентниот француски медиум „Л’Екип“ пренесува дека од таборот на ПСЖ подготвуваат нов договор за актуелниот менаџер на клубот, Томас Тухел. Во следните неколку недели ПСЖ и официјално ќе ја достави понудата за продолжување на соработката на ...

Клоп: За Вирџил ќе напишам книга!

SportMedia - 14.03.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, се пошегува дека кога ќе замине во пензија ќе напише книга за вештините на неговиот централен дефанзивец Вирџил Ван Дајк. Холанѓанецот минатата ноќ одигра феноменален натпревар против Баерн Минхен во „Алијанц ...

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

+инфо - 14.03.2019

Фудбалерите на Ливерпул се во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и иако Јирген Клоп се чини дека нема да го напушти Енфилд долго време, легендата на светскиот фудбал знае што ќе биде врв на неговата тренерска кариера.

Елиминацијата во ЛШ заборавена, Тухел добива нов договор со ПСЖ

SportMedia - 14.03.2019

И покрај несфатливата елиминација во осминафиналето на Лигата на шампионите од Манчестер Јунајтед, германскиот стратег на клупата на ПСЖ, Томас Тухел ќе добие нов договор. Како што објави авторитетниот француски весник „Л’Екип“, Германецот во текот ...

Лудница: Навивачите на Ливерпул во транс по натпреварот против Баерн

Спортски - 14.03.2019

Како што е познато, Ливерпул синоќа обезбеди пласман меѓу осуммте најдобри екипи во Европа, откако го победи Баерн среде Минхен со 1:3. Во листата на стрелци за Црвените се запишаа Мане двапати и Ван Дијк, додека Баерн постигна погодок по несреќната ...

Навивачите на Ливерпул во транс по мечот со Баерн (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2019

Навивачите на Ливерпул важат за едни од најверните, но и најгласни навивачи на светот. Секогаш знаат да направат одлична атмосфера,а тоа го потврдува и најновото видео во кое буквално лудуваат, по елиминацијата на Баерн Минхен во Лигата на ...

Бекенбауер: Клоп во Баерн Минхен...

24Фудбал - 14.03.2019

Легендата на германскиот и светски фудбал, како и поранешен претседател на Баерн Минхен, не ја отфрла можноста Клоп еден ден да го преземе кормилото на Баварците. Германскиот фудбалски стратег од кормилото на Ливерпул, и покрај поврзаноста со ...

ПСЖ не го менува Тухел

Опсервер - 14.03.2019

Предвременото испаѓање од Лигата на шампионите, како што беше кажано од навивачите на ПСЖ и француските медиуми, не ги наведоа француските шампиони да размислуваат за промена на тренерот. Томас Тухел веројатно ќе „преживее” по сензационалното ...

Легендарниот Бекенбауер знае во кој клуб треба Клоп да заврши: Тоа би било…

Дерби - 14.03.2019

Јирген Клоп од 2015 е на клупата на англискиот премиерлигаш Ливерпул, тим кој сосема се трансформираше под негово водство иако се уште се чека на титула. Оваа сезона може да падне „пехар“ затоа што црвените се одлични во Премиер лигата каде водат ...

Ливерпул во шок: Клоп се сели во Баерн на крајот од сезоната!?

Спортклуб - 14.03.2019

Легендарниот фудбалер, тренер и претседател на Баерн, Франц Бекенбауер побара од актуелното раководство на клубот да го донесе Јирген Клоп на крајот од оваа сезона. Баерн целосно потфрли во Лигата на шампионите, доживеа елиминација веќе во ...

Клоп: Може да се напише книга за Ван Дајк… (ФОТО)

Дерби - 14.03.2019

Ливерпул го освои Минхен и обезбеди место мечу осумте најдобри во Лигата на шампионите. Премиерлигашот славеше над Баерн со 3-1 во меч во кој два погодоци даде Садио Мане, но тренерот Јирген Клоп издвои еден друг игра-тоа е стоперот Вирџил Ван Дајк ...

Вчера ги елиминира, денес го сакаат на кормилото: Баерн тргнува по Клоп

Таратур - 14.03.2019

Баерн Минхен синоќа беше елиминиран од Ливерпул во осминафиналето од Лигата на шампиони, а како главен виновник за поразот медиумите го посочија тренерот Нико Ковач. После мечот првата ѕвезда Роберт Левандовски јавно ја критикуваше тактиката на ...

75% од Земјата е покриена со вода, останатите 25% од Ван Дајк

Таратур - 14.03.2019

Централниот дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк го пропушти првиот дуел од осминафиналето во Лигата на шампиони против Ливерпул, но тоа веројатно само додатно го мотивираше. Вчера Ван Дајк одигра исклучителен натпревар на „Алијанц Арена“ и беше ...

Клоп: Израдував многу луѓе во Дортмунд, што е исто така убаво

Алфа - 14.03.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, беше воодушевен од победата од 3:1 над Баерн и пласманот во четвртфиналето на неговиот тим во Лигата на шампионите. По мечот на „Алијанц арената“, тој рече дека неговиот тим им покажал на сите дека се враќа меѓу ...

Клоп: Момчињата ја сакаат Лигата на шампионите

Локално - 14.03.2019

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го прокоментира успехот на тимот со 3:1 над Баерн Минхен во 1/8-финалето во Лигата на шампиони, кој го испрати тимот во друштво на осумте најдобри на турнирот. „Во таков натпревар нема начин како да се опуштиш.

Ван Дајк: Важна победа, мило ми е што постигнав гол

Локално - 14.03.2019

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк беше еден од најдобрите за својот тим при успехот со 3:1 над Баерн (Минхен) во 1/8-финалето во Лигата на Шампионите. Холанѓанецот го постигна вториот гол во натпреварот и повторно беше многу стабилен во ...

Ковач: Ливерпул беше подобар тим и во двата меча

Локално - 14.03.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, за жал, призна дека Ливерпул бил подобар тим во двата осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. Синоќа Баварците изгубија 1:3 дома од тимот од Мерсисајд и на тој начин го завршија своето учество на ...

Ливерпул и Барселона последните четвртфиналисти во ЛШ

Локално - 14.03.2019

Ливерпул се пласираше во четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го победи Баерн со 3: 1 среде Минхен во реваншот. Првиот дуел на англиска земја заврши без голови. Ливерпул го отворија резултатот во средината на првото полувреме, кога Садио ...

Емери: Лигата на Европа е одлична можност за Арсенал да освои трофеј

Опсервер - 15.03.2019

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери го пофали својот тим за вештината да победува под притисок по импресивната победа со 3:0 против француски Рен, со која „топчиите“ ја избришаа негативата од 1:3 во првиот натпревар.

ЛШ: Ливерпул го растера Баерн среде Минхен, Барса со петарда за Лион (Видео)

Нова ТВ - 13.03.2019

Ливерпул и Барселона се последните четвртфиналисти во фудбалската Лига на шампиони. И Каталонците и „црвените“ од „Енфилд“ славеа во реванш осминафиналните дуели против Баерн Минхен, односно, Олимпик Лион по нерешените 0:0 во првите средби.

Ливерпул гостува кај Баерн, Лион против Барселона ќе брка ново изненадување во осминафиналето од ЛШ

Независен - 13.03.2019

Реваншот меѓу Баерн Минхен и Ливерпул е вечерва на „Алијанц арена“ од 21 часот. Првиот натпревар на „Енфилд“ заврши без победник (0:0). Последниот патник во четврт-финалето ќе биде познат по вечерашниот реванш меѓу Барселона и Олимпик Лион на „Камп ...

Ливерпул ја освои Баварија, Барса ги комплетираше најдобрите осум во ЛШ (видео)

Макфакс - 13.03.2019

Ливерпул стигна до импресивна 3:1 победа на гостувањето на „Алијанц арената“ за да ги елиминира Баерн Минхен и заедно со Барселона, која со 5:1 го победи Лион, станаа последните два тима кои се пласираа во четврт-финалето на Лигата на шампионите.

(ВИДЕО) Ливерпул го урна Баерн среде Минхен, Барселона го демолираше Лион

Независен - 13.03.2019

Екипата на Ливерпул забележа убедлива победа на гостувањето на Баерн во Минхен со 3:1 и по ремито без голови во првиот натпревар на „Енфилд Роуд“ се пласираше во осминафиналето од Лигата на шампионите, а таму друштво ќе и прави и Барселона која не ...

ЛШ: Фешта на Ливерпул во Минхен, Барселона го здроби Лион (видео)

OhridNews - 13.03.2019

Англискиот премиерлигаш Ливерпул и шпанскиот првак Барселона се последните патници во 1/4 финалето во Лигата на Шампионите. „Црвените“ го елиминираа Баерн Минхен, додека Барселона го помина францускио Лион за пласман во ТОП 8.

Ливерпул го замолкна Минхен, Барселона со пет гола во 1/4 финале

ТВ21 - 13.03.2019

Уште еден гигант во името на Баерн Минхен е елиминиран во 1/8 финалето од Лигата на шампионите. И покрај оние 0:0 од првиот меч, „Баварците“ вечерва на домашен терен беа поразени од Ливерпул, и испаднаа од најелитното европско натпреварување.

Бекенбауер го вика Клоп назад во Германија

Опсервер - 15.03.2019

Фудбалерите на Ливерпул се во четврт-финалето на Лигата на шампионите, и иако Јирген Клоп се чини дека нема да го напушти Енфилд долго време, легендата на светскиот фудбал знае што ќе биде врв на неговата тренерска кариера.

Клоп: Може да се напише книга за Ван Дајк…

Точка - 14.03.2019

Ливерпул го освои Минхен и обезбеди место мечу осумте најдобри во Лигата на шампионите. Премиерлигашот славеше над Баерн со 3-1 во меч во кој два погодоци даде Садио Мане, но тренерот Јирген Клоп издвои еден друг игра-тоа е стоперот Вирџил Ван Дајк ...

Клоп: Ливерпул се враќа меѓу најголемите тимови во Европа

+инфо - 14.03.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, беше воодушевен од победата од 3:1 над Баерн и пласманот во четвртфиналето на неговиот тим во Лигата на шампионите. По мечот на „Алијанц арената“, тој рече дека неговиот тим им покажал на сите дека се враќа меѓу ...

Ливерпул и Барселона последните четвртфиналисти во ЛШ

24 Вести - 14.03.2019

Ливерпул се пласираше во четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го победи Баерн со 3: 1 среде Минхен во реваншот. Првиот дуел на англиска земја заврши без голови. Ливерпул го отворија резултатот во средината на првото полувреме, кога Садио ...

Емери: Европската лига е одлична можност за Арсенал да освои трофеј

Алфа - 15.03.2019

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери го пофали својот тим за вештината да победува под притисок по импресивната победа со 3:0 против француски Рен, со која „топчиите“ ја избришаа негативата од 1:3 во првиот натпревар.

Клоп: Ливерпул се враќа меѓу најголемите тимови во Европа

MTM - 14.03.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, беше воодушевен од победата од 3:1 над Баерн и пласманот во четвртфиналето на неговиот тим во Лигата на шампионите. По мечот на „Алијанц арената", тој рече дека неговиот тим им покажал на сите дека се враќа меѓу ...

Ливерпул и Барселона последните четвртфиналисти во ЛШ

+инфо - 14.03.2019

Ливерпул се пласираше во четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го победи Баерн со 3: 1 среде Минхен во реваншот. Првиот дуел на англиска земја заврши без голови. Ливерпул го отворија резултатот во средината на првото полувреме, кога Садио ...

Ливерпул и Барселона последните четвртфиналисти во ЛШ

MTM - 14.03.2019

Ливерпул се пласираше во четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако го победи Баерн со 3:1 среде Минхен во реваншот. Првиот дуел на англиска земја заврши без голови. Ливерпул го отвори резултатот во средината на првото полувреме, кога Садио Мане ...