Тадиќ е светска марка, приреди подвиг што го го имаат само шест фудбалски легенди (Фото)

Спортманија - 25.10.2021

Српскиот репрезентативец со гол и две асистенции за Ајакс на дербито против ПСВ Ајндховен прослави одличен јубилеј и се прикклучи на листата со големи фудбалски имиња. Душан Тадиќ го постигна последниот гол за Ајакс во убедливата победа од 5:0 ...

Уште еден екс европски првак настрада како Манчестер и загуби со 5:0

Спортманија - 24.10.2021

Во холандското дерби, домашните навивачи уживаа во шоуто на својот омилен тим Ајакс на „Амстердам арена“ со 5:0 го победи АСВ Ајндховен во меч кој требаше да биде дерби во холандското првенство.

Ајакс го „здроби“ ПСВ со „петка“ (ВИДЕО)

Екипа - 24.10.2021

И на дербито во Холандија паднаа пет гола, и тоа една иста мрежа. Ајакс го совлада ПСВ со 5:0, и се зацврсти на првото место на табелата. Бергхајс во 19. минута донесе 1:0, а Але со 56. минута зголеми на 2:0.