TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид не ја победи Осасуна на домашен терен во Ла Лига за прв пат од 2005 година

Курир - 28.10.2021

Реал Мадрид синоќа ремизираше со Осасуна во домашниот натпревар од 11. коло на шпанското првенство (0:0). Составот од Памплона стави крај на неуспешната серија од 12 последователни порази на „Сантијаго Бернабеу“ во Ла Лига.

Реал Мадрид не ја победи Осасуна на домашен терен во Ла Лига за прв пат од 2005 година

Zoom

Реал Мадрид не ја победи Осасуна на домашен терен во Ла Лига за прв пат од 2005 година

Опсервер

Љоренте си најде клуб, ќе игра во втора лига

Спортски