TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѝ избегал на српската полиција, па во Дебар Маало пробал да украде автомобил

+инфо - 15.04.2019

Скопското обвинителство отвори истрага против српски државјанин за тешка кражба бидејќи на 10 месецов се обидел да украде возило на една фирма во Дебар Маало. Осомниченото лице со штрафцигер го скршил задното десно стакло на паркирано патничко ...

Отворена истрага против српски државјанин кој се обидел да украде вреден автомобил во Скопје

ТВ21 - 15.04.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од ...

Србин се обидел да украде „ренџ ровер“ од 100.000 евра, обвинителство бара притвор

Фокус - 15.04.2019

Од Обвинителството информираат дека отвориле истрага против српски државјанин кој се обидел во Скопје да украде автомобил „ренџ ровер“, вреден 100.000 евра. Тие за осомничениот бараат и да му се одреди мерка притвор.

ОЈО: Истрага за крадец од Србија кој сакал да украде „ренџ ровер“

24Инфо - 15.04.2019

ОЈО Скопје започна истрага против државјанин на Република Србија, осомничен за тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот на 10 април годинава, на улицата Орце Николов во Скопје, заедно со уште едно засега ...

Крадец од Србија фатен сред бел ден додека обивал луксузен автомобил

Макфакс - 15.04.2019

Обвинителството отвори истрага и бара притвор за српски државјанин, кој се сомничи дека се обидел да украде „ренџ ровер“, на улицата „Орце Николов“ во Скопје. Осомничениот заедно со уште едно засега непознато лице, со провалување се обидел да го ...

Скопје: Го фатил на дело додека му го крадел автомобилот

Press24 - 15.04.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од ...

Србин пробал да украде ренџ ровер од 100.000 евра во Дебар Маало, го фатил газдата кој седел во кафана

Сакам да кажам - 15.04.2019

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна ...

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Курир - 15.04.2019

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна ...

Отворена истрага против српски државјанин кој се обидел да украде вреден автомобил во Скопје

Скопје1 - 15.04.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од ...

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Скопје инфо - 15.04.2019

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна ...

Српски државјанин под истрага за кражба на Ренџ Ровер во Скопје

МКД - 15.04.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од ...

Србин пробал да украде „Ренџ Ровер“ од 100.000 евра во Дебар Маало, фатен на лице место, еве ги деталите

Сител - 15.04.2019

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна ...

Србин баран со потерница сакал да украде луксузен џип во Дебар Маало

Република - 15.04.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, кое е осомничено дека се обидело да изврши кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 2 во врска со став 1 од ...

Газда го фати крадецот на „ренџ роверот“

Слободен Печат - 16.04.2019

Еден од крадците бил откриен од сопственикот на возилото, кој ја алармирал полицијата. Државјанин на Србија, според ОЈО пред пет дена на улицата „Орце Николов“ во Скопје, заедно со уште едно засега непознато лице, сакале да украдат автомобил, но не ...

Србин се обидел да украде „Ренџ Ровер“ пред кафеана во Дебар Маало

MakPress - 16.04.2019

Српски државјанин се обидел да украде „ренџ ровер“ вреден 100.000 евра во скопската населба Дебар Маало, но бил спречен од сопственикот на возило, кој го забележал од блиската кафена. Против Србинот, Основното јавно обвинителство отвори истражна ...