TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фазлагиќ 4,5 години во дресот на Висла Краков

Sport 1 - 21.01.2022

Капитенот на младинската репрезентација на Македонија, Енис Фазлагиќ потпиша договор со Висла Краков. Тој во тринаесеткратниот полски шампион доаѓа од редовите на Жилина и потпиша договор до јуни 2026 година.

Висла Краков за половина милион евра го купи Фазлагиќ од Жилина

Gol.mk - 21.01.2022

Младинскиот македонски репрезентативец, Енис Фазлагиќ заврши со Жилина и се пресели во редовите на Висла Краков. Фудбалерот за врска ја замени Словачка со Полска, што ќе биде негов втор интернационален предизвик.

Фазлагиќ за половина милион евра во Висла Краков, Македонецот претставен на урнебесен начин (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.01.2022

Во Висла Краков имаат голема доверба во талентот и потенцијалот на младиот Македонец, а клубот во моментов е далеку од своите славни денови, па актуелната сезона ќе се бори за опстанок во елитната „Екстракласа“.

Фазлагиќ нов играч на Висла, неговиот претходен клуб заработи половина милион евра

Дриблинг - 21.01.2022

Енис Фазлагиќ, кој е младински репрезентативец на Македонија, од денес и официјално е нов играч на Висла Краков. Догворот на Фазлагиќ со полскиот тим, е до 2026 година, а бесштетувањето е 500.000 евра кое Висла го плаќа на Жилина.

Фазлагиќ потпиша за 14-кратниот полски шампион (ФОТО+ВИДЕО)

Дерби - 21.01.2022

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Енис Фазлагиќ ја заврши приказната со Жилина и отвара нова страница во својата кариера која ја продолжува во Полска. Играчот за врска е нов член на 14-кратниот полски шампион Висла Краков со кого потпиша ...

Урнебесно видео: Фаз…Фаз…Фазлагиќ, како Висла го претстави македонскиот фудбалер! (ВИДЕО)

SportMedia - 21.01.2022

Готово е. Енис Фазлагиќ е нов член на полскиот гигант Висла Краков. Се разбира дека ова е голем трансфер за нашиот младински репрезентативец. Дека станува збор за голем клуб се гледа и од видеото во кое се гледа како Висла го претставува Енис.

Фазлагиќ потпиша за Висла Краков

Екипа - 21.01.2022

Македонскиот младински репрезентативец Енис Фазлагиќ, и официјално потпиша за Висла Краков. Тој денеска беше промовиран во полскиот тим, со кој се „врза“ на договор до 2026 година. Обесштетувањето изнесува 500.000 евра кое Висла го плати на Жилина, ...

Енис Фазлагиќ потпиша за Висла Краков

МакФудбал - 21.01.2022

Капитенот на младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година, Енис Фазлагиќ, е нов член на полскиот прволигаш Висла Краков. Одличниот играч за врска кој досега настапуваше за Жилина во првенството на Словачка, прави голем чекор напред во ...

Официјално: Енис Фазлагиќ нов играч на Висла Краков

Спортски - 21.01.2022

Kaпитенот на младинската репрезентација на Македонија, Енис Фазлагиќ е нов играч на Висла Краков. Фазлагиќ досега беше дел од Жилина прави трансфер во еден од најсилните полски клубови и за него ова сигурно е чекор напред во кариерата.

Фазлагиќ официјално во Висла Краков до 2026

SportMedia - 21.01.2022

Капитенот на Македонската младинска репрезентација, Енис Фазлагиќ е нов член на тимот на Висла Краков. Играчот за врска кој досега беше дел од тимот на Жилина заминува во еден од најдобрите клубови во Полска, и ја искачува својата кариера на едно ...

Паднал договор: Фазлагиќ во Висла Краков за 500.000 евра

Екипа - 21.01.2022

Енис Фазлагиќ ќе биде нов фудбалер на полски Висла Краков, откако тимот се договорил со Жилина за трансфер на македонскиот младински репрезентативец. Висла ќе му плати на словачкиот тим обесштетувње од 500.000 евра, а во следните часови Фазлагиќ ќе ...

Енис Фазлагиќ пред трансфер во Висла Краков

Спортски - 20.01.2022

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Енис Фазлагиќ ќе биде нов фудбалер на Висла Краков. Медиумите во Словачка и Полска објавија дека во Жилина одлучиле да ја прифатат понудата. Информациите се дека Висла за Фазлагиќ ќе плати сума од 500.000 ...

Фазлагиќ за пола милион евра во Висла Краков

Sport 1 - 20.01.2022

Младинскиот македонски репрезентативец Енис Фазлагиќ ќе биде нов член на полска Висла Краков, најавија медиуми од Словачка и од Полска, откако Жилина ја прифатила понудата за да го продаде фудбалерот за врска.