TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По последните три успешни акции за дрога, пасоши И висока корупција, предвреме пензиониран началникот Велковски

Сакам да кажам - 13.05.2021

Началникот на Секторот за борба против организиран криминал и корупција Лазе Велковски, кој по наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска е истражител на ова обвинителство, експресно е пензиониран од ...

Началникот Велковски инстантно е пензиониран од МВР: На негово место советник на Спасовски

Фактор - 13.05.2021

Преку ноќ е пензиониран Лазе Велковски, началникот на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во МВР. Од Министерството велат дека велковски исполнил 40 години работен стаж и затоа заминува во пензија.

Преку ноќ пензиониран Лазе Велковски иако има право на продолжен стаж

Телма - 13.05.2021

Преку ноќ е пензиониран Лазе Велковски, началникот на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во МВР поради исполнување на 40 години бенефициран пензиски стаж. Решението потпишано од министерот Оливер Спасовски, на пензионираниот, ...

Пензиониран началникот Лазе Велковски без да му се даде шанса да си го продолжи работниот стаж

Фокус - 13.05.2021

Началникот на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Лазе Велковски, под чие раководство се води истрагата за издавањето на над 200 фалсификувани македонски пасоши на светски криминалци, е пензиониран откако исполнил 40 години ...

Лазе Велковски не е разрешен туку пензиониран, информираа од МВР

ММС - 13.05.2021

Досегашниот началник на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал Лазе Велковски не е разрешен, туку го исполни условот за пензионирање – 40 години работен стаж, со што работниот однос му престанува согласно Законот за внатрешни работи.

Лазе Велковски не е веќе началник на организиран криминал

ММС - 12.05.2021

Лазе Велковски не е веќе началник на организиран криминал во МВР, а се шпекулира дека на неговото место ќе биде Ветон Кранлиески. Извори на ММС од МВР неофицијално потврдија дека Велковсќи веќе не е на таа функција, но без детали, односно не ...

Лазе Велковски сменет од позицијата началник на одделот за организиран криминал во МВР

Република - 12.05.2021

Со одлука на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, односно на Владата, сменет е Лазе Велковски од функцијата началник на организиран криминал во Министерството за внатрешни работи.

Сменет Лазе Велковски од Организран криминал

Курир - 12.05.2021

Со одлука на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, односно на владата, сменет е Лазе Велковски од функцијата началник на организиран криминал во МВР. Ова е нов удар од извршната власт врз акциите на Обвинителството за организиран криминал ...

Лазе Велковски сменет од позицијата началник на одделот за организран крими во МВРнал

Нетпрес - 12.05.2021

Со одлука на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, односно на Владата, сменет е Лазе Велковски од функцијата началник на организиран криминал во Министерството за внатрешни работи.