TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сеидбата на ориз е во завршна фаза, откупната цена оваа година највисока досега

Опсервер - 23.05.2020

Скопје, 23 мај 2020 Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев, извршија увид во теренските активности на неколку локации на територија на Општина ...

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

Опсервер - 23.05.2020

Кочани, 23 мај 2020 () – Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Владата ќе ја зголеми зелената нафта за земјоделците

Сител - 22.05.2020

Власта се фали дека ќе даде повеќе пари за зелена нафта на земјоделците. Опозицијата тврди дека ова е поткуп пред избори и воопшто и не им треба на земјоделците. Министерот најави дека наместо 30 земјоделците ќе добијат картички во висина од 50% од ...

(Видео) Трипуновски: Итно да се исплатат заостанатите субвенции од минатите години

Макфакс - 22.05.2020

Трајан Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на земјоделците пред избори, изјави на денешната прес-конференција дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски, кој ...

(Видео) Димковски: Третиот пакет економски мерки нуди поголема поддршка на земјоделците

Макфакс - 22.05.2020

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, одржа прес-конференција, на којашто беше презентиран третиот столб од новиот пакет економски мерки, а којшто е наменет за поддршка на земјоделството.

Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на земјоделците пред ...

24Инфо - 22.05.2020

Интегрален текст од изјава на Цветан Трипуновски- дополнителен заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, реакција на прес конференцијата на министерот за земјоделство, Трајан Димковски .

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

Сител - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: Земјоделството ќе има главен удел во заживување на економијата

Вечер - 22.05.2020

Третиот сет економски мерки ќе помогне во опоравување на земјоделството од пандемијата кое во иднина ќе има главен удел во заживување на економијата. Со овие мерки ќе се овозможи зголемување на производството и инвестициите во земјоделството, изјави ...

(ВИДЕО) Прес конференција на министерот за земјоделство Трајан Димковски

Бриф - 22.05.2020

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски денска одржа прес-конференција за третиот пакет економски мерки. [🔴Во живо] Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски Posted ...

Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски

Frontline - 22.05.2020

Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан ...

Прес-конференција на министерот Трајан Димковски (живо)

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – ВО ЖИВО – Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски за третиот пакет економски ...

Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски за третиот пакет ...

CivilMedia - 22.05.2020

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска во 11:00 часот, ќе одржи прес-конференција за третиот пакет економски ...

Димковски: 50.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

Бриф - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта", на останатите картичките ќе им се ...

Канал5 - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта" од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: Картичката за „зелена нафта“ ќе се надополнува, само 5.000 земјоделци ќе добијат нова

+инфо - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта”, на останатите картичките ќе им се ...

Бизнис Вести - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта” од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

CivilMedia - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

(ВИДЕО) Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

А1 On - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат картички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

iPortal - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат картички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

Frontline - 22.05.2020

Очекуваме веднаш по подгнувањето на картичките, земјоделците да почнат и да ги користат, истакна Димковски, додавајќи дека за оваа мерка годинава се проектирани 4,5 милиони евра. Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“, на останатите картичките ќе им се ...

Press24 - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Владата ќе одвои 4.5 милиони евра за „зелена нафта“

Слободен Печат - 22.05.2020

Со средствата добиени од кредитот од Светска банка во висина од 50 милиони евра ќе се изградат трите откупно-дистрибутивни центри во Скопје, Стгрумица и Ресен, најави министерот Димковски.

Димковски: Kартички за „зелена нафта“ за 5.000 земјоделци, на останатите ќе се дополнуваат

Нова ТВ - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за т.н. „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 отсто не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат картички за „зелена нафта“

МКД - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 на 50 отсто не е поради изборите, туку поради коронакризата, изјави денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски.

Димковски: Картички ќе подигнат само околу 5.000 производители – оние кои веќе имаат картички ќе им бидат надополнети

Граѓански збор - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата. На земјоделците овие средства им се најпотребни сега, во овој период, за да бидат што поконкурентни, зашто и цената ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат карички за „зелена нафта“

Независен - 22.05.2020

Димковски: Пандемијата направи пореметување на извозот и увозот на земјоделските производи Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 отсто на 50 проценти не е поради изборите, туку поради коронакризата.

Трипуновски: СДСМ и Димковски преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на ...

Канал5 - 22.05.2020

Трајан Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на земјоделците пред избори. Наместо да се заангажираат и да најдат пласман на земјоделските производи, владата и министрите во неа сакаат со ...

(ВИДЕО) Трипуновски: Со квази мерките на СДСМ не се решаваат проблемите на земјоделците

А1 On - 22.05.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска обвини дека „министерот Трајан Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на земјоделците ...

Трипуновски: Со квази мерките на СДСМ не се решаваат проблемите на земјоделците

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска обвини дека „министерот Трајан Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен ...

Трипуновски: Со квази мерките на СДСМ не се решаваат проблемите на земјоделците

Сител - 22.05.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска обвини дека „министерот Трајан Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на земјоделците ...

Трипуновски: Со квази мерките на СДСМ не се решаваат проблемите на земјоделците

MakPress - 22.05.2020

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска обвини дека „министерот Трајан Димковски и СДСМ преку евтин популизам и неефективни мерки се обидуваат да вршат класичен поткуп на земјоделците ...

Димковски: 5.000 земјоделци ќе треба да подигнат картички за „зелена нафта“

Скопје24 - 22.05.2020

Зголемувањето на поддршката за „зелена нафта“ од досегашните 30 на 50 отсто не е поради изборите, туку поради кризата, изјави денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

24Инфо - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата ги покачи откупните цени на оризот

А1 On - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени. Ова е генералната оценка што ја даде министерот за земјоделство Трајан Димковски, при ...

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

iPortal - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот

+инфо - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

Press24 - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот

Нетпрес - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата ги покачи откупните цени на оризот

Локално - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

Канал5 - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

Frontline - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Димковски: Пандемијата од коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, овогодишната сеидба успешно привршува

Либертас - 23.05.2020

– Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

Зголемени откупните цени на оризот

Независен - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

ВИДЕО: Сеидбата на ориз е во завршна фаза, откупната цена оваа година највисока

А1 On - 23.05.2020

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев, извршија увид во теренските активности на неколку локации на територија на Општина Кочани.

Димковски : Сеидбата на ориз е во завршна фаза, откупната цена оваа година највисока досега

Канал5 - 23.05.2020

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев, извршија увид во теренските активности на неколку локации на територија на Општина Кочани.

Коронавирусот ги покачи откупните цени на оризот, вели Димковски

MakPress - 23.05.2020

Вонредната состојба во државата, и воопшто пандемијата со коронавирусот на светско ниво, поволно се одразуваат врз оризопроизводството, односно врз откупните цени, поради што земјоделците можат да бидат задоволни.

(ВИДЕО) Сеидбата на ориз е во завршна фаза, откупната цена највисока досега

Бриф - 23.05.2020

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев, извршија увид во теренските активности на неколку локации на територија на Општина Кочани.

Сеидбата на ориз е во завршна фаза, откупната цена оваа година највисока

Макфакс - 23.05.2020

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев, извршија увид во теренските активности на неколку локации на територија на Општина Кочани.

Сеидбата на ориз е во завршна фаза, откупната цена оваа година највисока досега

Бизнис Вести - 23.05.2020

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев, извршија увид во теренските активности на неколку локации на територија на Општина Кочани.