TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горецка е спасител на Германија, Србија со реми се враќа од Волфсбург (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.03.2019

Германија и Србија денеска се „загрее“ на стадионот во Волфсбург и одиграа 1-1 во пријателски меч, пред почетокот на квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Србија играше добро во првото полувреме во Германија, па стигна до водство по ...

Видео: Србија испушти победа против Германија

AKO - 20.03.2019

Германија и Србија одиграа пријателски натпревар во Волфсбург со нерешен резултат 1-1. На „Волксваген Арена“ селекцијата на Србија поведе со голот на Лука Јовиќ по 12 минути игра. Германија се спаси од пораз со гол на леон Горецка во 69 ...

ВИДЕО: Горецка ја спаси Германија, Србија остана непоразена во Волфсбург

Gol.mk - 20.03.2019

Репрезентациите на Германија и Србија одиграа нерешено (1-1) во пријателскиот натпревар одигран во „Волксваген Арена“ во Волфсбург . Гостите предводени од Младен Крстајиќ поведоа уште во 12. минута.

Горецка донесе реми за реновираната Германија против Србите во Волфсбург

Екипа - 20.03.2019

Селекциите на Германија и на Србија ремизираа 1-1 на пријателскиот натпревар во Волфсбург. Напаѓачот на Ајнтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ, ги доведе Србите во водство со голот во 12.минута. Тој со удар со глава го изненади Мануел Нојер.

Голманот Дмитровиќ ги „спасуваше“ Србите во Волфсбург (видео)

Макфакс - 20.03.2019

Леон Горецка не дозволи Германците да доживеат незгоден пораз од Србија во пријателскиот меч во Волфсбург, откако во доминантното второ полувреме за „панцерите“ го постигна израмнувачкиот гол во 69. минута од мечот.

Германија го „скрши“ отпорот на Србија: Горецка израмни на 1-1! (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.03.2019

Германија успеа да го израмни резултатот против Србија, откако Леон Горецка постигна одличен гол во 69. минута, откако претходно нашиот северен сосед одлично ја чуваше ...

Германија и Србија ремизираа, минималец на Велс (видео)

OhridNews - 20.03.2019

Без победник (1-1) заврши контролната средба помеѓу Германија и Србија која двете селекции ја одиграа на „Волксфаген“ арената во Волфзбург. Репрезентацијата на Србија поведе 1-0 во 12-та минута со погодокот на Лука Јовиќ.

Голманот Дмитровиќ ги „спасуваше“ Србите во Волфсбург (видео)

TopSport - 20.03.2019

Леон Горецка не дозволи Германците да доживеат незгоден пораз од Србија во пријателскиот меч во Волфсбург, откако во доминантното второ полувреме за „панцерите“ го постигна израмнувачкиот гол во 69. минута од мечот.