TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО ХЕЛИКОПТЕР НАПАДНА ЛАМБОРЏИНИ СО ОГНОМЕТ: На познат јутјубер му се заканува 10 години затвор поради снимка

4NEWS - 08.06.2024

Популарен Јутјубер од Лос Анџелес се соочува со обвинение за нелегална употреба на експлозиви за едно од неговите видеа во кои користел огномет испукан од хеликоптер кон Ламборџини во движење.

[ВИДЕО] Јутјубер гаѓаше Ламборџини со огномет од хеликоптер: Скапо ќе го чини

Точка - 07.06.2024

Снимката заврши кога некој го праша Чои дали повторно ќе снима, а тој одговара: „Не, тоа е тоа. Останавме без огномет, нели?“ Јутјуберот се соочува со 10 години затвор затоа што снимал ниско летачки хеликоптер како пука огномет кон Ламборџини во ...

ПОРАДИ ОВА ВИДЕО НА ЈУТУБЕРОТ МУ СЕ ЗАКАНУВА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР: Направил една работа што не требало да ја направи ...

Во Центар - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои се соочува со потенцијална казна од десет години затвор. Алекс Чои (вистинско име Сук Мин Чои) моментално е во притвор и е осомничен дека „поставил експлозив или запалива направа во авион“.

📽Јутјубер пукал во Ламборџини од хеликоптер, сега му се заканува затворска казна

Локално - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои на својот канал објави видео на кое од хеликоптер пука во Ламборџини, а сега е уапсен и му се заканува затворска казна. На видеото се гледа како хеликоптер лета блиску до земјата во округот Сан Бернардино и пука со огномет во ...

Јутубер пукаше во Ламборџини од хеликоптер. Сега му се заканува затворска казна (ВИДЕО)

Кумановски м. - 07.06.2024

Јутуберот Алекс Чои на својот канал објави видео во кое од хеликоптер пука огномет во Ламборџини, а сега е уапсен и се соочува со затворска казна. На снимката се гледа како хеликоптер лета блиску до земјата во округот Сан Бернардино и пука со ...

ПОРАДИ ОВА ВИДЕО НА ЈУТУБЕРОТ МУ СЕ ЗАКАНУВА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР: Направил една работа што не требало да ја направи ...

Пулс24 - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои се соочува со потенцијална казна од десет години затвор.Алекс Чои (вистинско име Сук Мин Чои) моментално е во притвор и е осомничен дека „поставил експлозив или запалива направа во авион“.Доколку не знаете за што се работи, не ...

Јутјубер од хеликоптер гаѓа Ламборџини, ќе добие 10 годишна затворска казна (ВИДЕО)

Канал5 - 07.06.2024

Јутјуберот Алекс Чои на својот канал објави видео на кое од хеликоптер пука во Ламборџини, а сега е уапсен и му се заканува затворска казна. На видеото се гледа како хеликоптер лета блиску до земјата во округот Сан Бернардино и пука во луксузен ...