TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Модриќ ја прекина доминацијата на Роналдо и Меси а сега го нема ни на листата со 30 имиња, изивиси и Нејмар

24Фудбал - 21.10.2019

Познати се кандидатите за престижната индивидуална награда „Златна топка“, добитникот од минатата година, Лука Модриќ не се најде на листата со 30 имиња а изивиси и Нејмар. Лука Модриќ минатата година ја прекина доминацијата на Кристијано Роналдо и ...

Модриќ влезе во историјата, ова се 30 кандидати за „Златната топка“

Дерби - 21.10.2019

И оваа година „Франс Фудбал“ ќе ја додели најпресижната индивидуална награда во светот на фудбалот „Златната топка“, награда за која ќе се бира од 30 кандидати кои во текот на денешниот ден беа објавени од страна на реномираниот медиум.

Ливерпул со најмногу номинации за „златната топка“, а Нејмар и Модриќ не се ни во конкуренција

Sport 1 - 21.10.2019

Традиционално Франс Фудбал ги избра сите 30 кандидати кои ќе се борат за најпрестижната награда „Златната топка“. Во најтесниот круг влегоа: Серхио Агуеро (Манчестер Сити), Трент Александар-Арнолд (Ливерпул), Алисон (Ливерпул), Пјер-Емерик ...

За првпат ланскиот добитник не е меѓу 30-те номинирани: Лука Модриќ не е кандидат за „Златна топка 2019“

Екипа - 21.10.2019

Хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ, кој се уште е актуелен добитник на престижната награда „Златна топка“ на Франс Фудбал, не се најде меѓу 30-те номинирани кандидати за наградата во 2019 година.

ЗЛАТНА ТОПКА 2019: Триесет имиња во лов, кој ќе го наследи Модриќ!?

Gol.mk - 21.10.2019

Триесет фудбалери се наоѓаат на листата за освојување на престижната награда - Златната топка, која традиционално секоја година ја доделува „Франс Фудбал“. Имињата се номинирани од страна на „Франс Фудбал“, односно жири составено од новинари од ...

Дури седуммина играчи на Ливерпул во трката за Златната топка

Спортманија - 21.10.2019

Позната листата од 30-темина фудбалери кои ќе се борат за најпрестижната награда. Традиционално, на крајот од годината „Франс Фудбал“ ќе го одбере најдобриот фудбалер во годината, награда која според многумина, е најпрестижно индивидуално признание ...

Објавени 30-те кандидати за „Златната топка“, меѓу нив седум фудбалери на Ливерпул!

TopSport - 21.10.2019

Кристијано Роналдо, Лионел Меси и Виргил ван Дајк се фаворитите за освојувањето на „Златната топка“, престижната награда на „Франс фудбал“ за најдобар фудбалер на светот, откако беа објавени 30-те имиња на финалистите, помеѓу кои има дури седум ...

Франс Фудбал ги објави имиња на сите 30 кандидати за „Златна топка“

SportMedia - 21.10.2019

Познати се имињата на сите 30 кандидати за годинешната престижна наградата „Златна топка“ која ја доделува Франс Фудбал. Листата ја сочинуваат Кристијано Роналдо (Јувентус), Алисон (Ливерпул), Матијас де Лихт (Ајакс/Јувентус), Карим Бензема (Реал ...

Познати 30те кандидати конкуренти за Балон Д’Ор наградата, еден фудбалер се издвојува како фаворит

СуперСпорт - 21.10.2019

Денеска беше објавена листата на 30 кандидати кои се во конкуренција за наградата „Балон Д’Ор“ која ја доделува „Франс Фудбал. Во битката за престижната награда преовладуваат играчи на европскиот шампион Ливерпул, а има и играчи од Сити, Барселона, ...

Изненадувања и големи имиња, откриени првите 15 номинации за златната топка

Sport M - 21.10.2019

„Франс Фудбал“ објави дека ќе ги открие 30-те имиња номинирани за „Златната топка“ денес. Францускиот медиум ги откри првите 15 имиња кои се натпреваруваат за најпрестижниот индивидуален трофеј во светот.

Познати се петнаесет кандидати за „Златната топка“

Sport 1 - 21.10.2019

Франс Фудбал продолжува да ги објавува имињата на кандидатите за годинашната престижна награда „Златната топка“. Конкуренцијата е жестока, но Франс Фудбал веќе избра 15 од 30-те кандидати кои се најдоа во потесниот избор за престижната награда.

Познати се првите номинации за „Златната топка“: „Франс Фудбал“ објави пет имиња!

Спортклуб - 21.10.2019

Излегоа првите номинации за „Златната топка“. „Франс Фудбал“ ги објави првите пет имиња од вкупно 30-те кои ќе конкурираат за најпрестижната индивидуална награда во светот на фудбалот. Во првите пет имиња кои се номинирани за „Златната топка“ се ...

Се крати списокот на играчи во трка за „Златна топка“

Спортманија - 21.10.2019

Според многумина ова е најпрестижната индивидуална награда што може да ја добие еден фудбалер Од 70 номинирани фудбалери во изборот на „Франс Фудбал“, денеска листата беше намалена на 30 играчи кои остануваат во трката за добивање на „Златната ...

Лани ја освои, а годинава го нема ни во 30-те номинирани за „Златна топка“

Спортклуб - 21.10.2019

Се случи и тоа, лани Лука Модриќ ја освои „Златната топка“, а сезонава го нема ниту помеѓу номинираните 30 фудбалери за оваа награда. Хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ, кој се уште е актуелен добитник на престижната ...

Објавени 30-те кандидати за „Златната топка“, меѓу нив седум фудбалери на Ливерпул!

Макфакс - 21.10.2019

Кристијано Роналдо, Лионел Меси и Виргил ван Дајк се фаворитите за освојувањето на „Златната топка“, престижната награда на „Франс фудбал“ за најдобар фудбалер на светот, откако беа објавени 30-те имиња на финалистите, помеѓу кои има дури седум ...

Модриќ е првиот играч кој ја освоил „Златната топка“ а следната година не бил ниту кандидат!

МКД - 22.10.2019

Франс Фудбал ја објави листата со 30 имиња кои ќе конкурираат за престижната индивидуална награда „Златна топка", Лука Модриќ нема да го брани приматот Најдобар во годината откако не се најде помеѓу кандидатите.