TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден и Трамп победија на прелиминираните избори во Мичиген

Глас на Америка - 28.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден победи на демократските претседателски прелиминарни избори во Мичиген во вторникот, прогнозира Едисон Рисрч, но протестното гласање на демократите лути поради неговата поддршка за војната на Израел против Хамас во ...

Екстремизмот е најголема грижа на американските гласачи, покажа нова анкета

Глас на Америка

Муслиманите во САД ги повикуваат гласачите да не гласаат за Бајден поради неговата политика кон Израел

24Инфо

Демократите и републиканците одржуваат претседателски прелиминарни избори во Мичиген

Глас на Америка

Трамп и Бајден: Дедовци се борат за гласовите на младите избирачи

Deutsche Welle

Бајден и Трамп ќе ја посетат границата со Мексико во ист ден

Глас на Америка

„ДЕДОВЦИ СЕ БОРАТ ЗА ГЛАСОВИТЕ НА МЛАДИТЕ“: 78 годишниот Трамп, против 81 годишниот Бајден

Фактор

Локално Курир MakPress Либертас Бизнис Вести Локално Република +инфо

Бајден и конгресните лидери не се договорија за воена помош за Украина

Глас на Америка - 27.02.2024

Претседателот Џо Бајден и највисоките демократи и републиканци во Конгресот денес постигнаа напредок кон избегнување делумно затворање на владата на крајот на неделата, но не склучија договор за плаќање оружје за битката на Украина против Русија.

Бајден со лидерите на Конгресот ги разгледа помошта за Украина и заканата од блокада на Владата

Бизнис Вести

Бајден на средба со конгресните лидери во обид да се избегне блокада на владата

Канал5

Бајден и конгресните лидери ќе разговараат за помошта во Украина и спречување на затворање на владата

Глас на Америка

Бајден ќе ги повика конгресните лидери да разговараат за Украина и финансирањето на владата

Глас на Америка

Бајден на средба со конгресните лидери во обид да се избегне блокада на владата

Рацин

Бајден со лидерите на Конгресот ги разгледа помошта за Украина и заканата од блокада на Владата

Канал5

Zoom Локално Курир CivilMedia MakPress

Бајден: Трамп е стар колку и јас

Независен - 27.02.2024

Претседателот на САД, Џо Бајден, возврати на критиките за неговата возраст, истакнувајќи дека неговиот главен политички ривал Доналд Трамп е само четири години помлад. Американскиот претседател даде ретко интервју еден на еден за Ен-Би-Си и беше ...

Трамп не може да се сети на името на својата сопруга, вели Бајден

Локално

Тајната на долгиот брак на Џо и Џил Бајден е добар секс, стои во нова книга за првата дама на сад

Сакам да кажам

Тајната на долгиот брак на Џо Бајден и неговата сопруга, велат, е добрата акција во кревет

Макфакс

Ова е вилата на синот на претседателот Џо Бајден и Џил: Луксуз на сите страни

Фактор

Кавги преку СМС-пораки и добар секс како клуч за долг брак: Откриени „пикантерии“ од спалната соба на Џо Бајден и сопругата Џил

Точка

Тајната на долгиот брак на Џо Бајден и неговата сопруга, велат, е добрата акција во кревет

Опсервер

MTM Слободен Печат Нетпрес 365 Пулс24 Вечер Прес МКД Макфакс