TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стилски грешки: Облека којашто никако не смеете да ја комбинирате со штикли

Кафе пауза - 17.05.2018

Можеби сте голем љубител на удобни патики и рамни чевли, но сигурно не можете да ја игнорирате ниту моќта на убавите штикли, во комбинација со привлечен и интересен стил. Имајте на ум, дека штиклите изгледаат убаво, само доколку се носат на правилен ...

Рамни сандали во совршен спој со лелеавите летни фустани

Fashionel - 17.05.2018

Иако оваа сезона особено се актуелни кломпите и сандалите на дебела потпетица, кога се во прашање летните обувки неизбежни се рамните сандали, особено оние на врзување. Важат за совршен избор кога целта ни е шик аутфит што нема да не чини комфор.

Четврток во панталони со принт и елек

Fashionel - 17.05.2018

За денеска ви подготвивме пролетна и светла комбинација. Нашиот предлог се тесни панталони до глужд со цветен принт. Ги комбинираме со црвена маичка со спуштени ракави и откриени раменици.

Шорцеви и кошула: Добра комбинација или не?

Точка - 17.05.2018

Шорцевите се доживуваат како поопуштено и полежерно парче облека, додека кошулите се поотмени и поелегантни. Поради тоа многумина често се прашуваат дали овие две работи можат да се спојат и дали оваа комбинација е добра или не? Нашиот одговор на ...

30 пролетни комбинации со принт со точки (фото)

Црнобело - 17.05.2018

Точките се еден од омилените пролетни принтови, бидејќи може да се носат од лежерни, до најелегантни изданија. Со многу малку труд, парчето облека со точки може да внесе шарм и софистицираност дури и на едноставната комбинација од фармерки и ...

Стилски грешки: Облека којашто никако не смеете да ја комбинирате со штикли

Орбис - 17.05.2018

Можеби сте голем љубител на удобни патики и рамни чевли, но сигурно не можете да ја игнорирате ниту моќта на убавите штикли, во комбинација со привлечен и интересен стил. Имајте на ум, дека штиклите изгледаат убаво, само доколку се носат на правилен ...

Облекувајте се според хороскопскиот знак: пролетни модни трендови совршени за вас

Ladybook - 16.05.2018

Ги користите ли доволно пролетните денови за да ги презентирате вашите најдобри модни комбинации? Поголемиот дел од дамите се заљубени во пролетта, а кој не би бил, кога разнобојните цвеќиња, прекрасните раззелените дрвја и сончевото време го ...