TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шекеринска се обрати до припадниците на АРМ: Зборот е збор, ние од денес сме НАТО

Слободен Печат - 28.03.2020

Обраќајќи им се на сите старешини и цивили во Армијата, но особено на војниците кои деновиве се на терен извршувајќи задачи во поддршка на граѓаните и заштитата на нивното здравје им порача дека верува во нив, нивните капацитети и искрени желби, ...

Заев: Станавме 30 членка на НАТО, вредеше се што направивме!

Алсат-М - 27.03.2020

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

(ВИДЕО) Заев: Секако дека вредеше, жалам што не можевме со цел капацитет да се израдуваме на членството на НАТО

360 степени - 27.03.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за членството на С. Македонија во НАТО кое се официјализираше денеска, во време на пандемијата со коронавирусот, што покажува дека членството во НАТО не е решение на сите проблеми.

(ВИДЕО) 360° Заев: Секако дека вредеше, жалам што не можевме со цел капацитет да се израдуваме на членството на НАТО

Либертас - 27.03.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за членството на С. Македонија во НАТО кое се официјализираше денеска, во време на пандемијата со коронавирусот, што покажува дека членството во НАТО не е решение на сите проблеми.

Шекеринска: Денешниот датум ќе биде впишан во учебниците по историја

360 степени - 27.03.2020

Секоја генерација има своја битка. Нашите баби и дедовци се бореа за слобода, нашите мајки и татковци на независност, а нашата битка беше за држава членка на НАТО и Европската Унија, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во изјава по ...

Шекеринска: Историска победа на нашата генерација, станавме полноправна членка на НАТО

AKO - 27.03.2020

,,Историска победа на нашата генерација – Република Северна Македонија од денеска е полноправна 30-та земја членка на НАТО, најмоќниот воено политички сојуз на денешнината. Нека ни е честито! “-објави министерката за одбрана, Радмила ...

Шекеринска: Денешниот датум ќе биде впишан во учебниците по историја

+инфо - 27.03.2020

Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето по повод формалното зачленување на земјава во НАТО.

(видео) ШЕКЕРИНСКА: Нашите баби и дедовци се бореа за слобода, ние за НАТО и ЕУ, а денешниот датум ќе влезе во ...

Денешен - 27.03.2020

Нашите баби и дедовци се бореа за слобода, нашите мајки и татковци за незавиност, а нашата битка беше за членство во НАТО… Денешниов датум ќе влезе во учебниците по историја, изјави вицемремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, по ...

(ВИДЕО) Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците по историја

Либертас - 27.03.2020

Изјава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска по депонирањето на инструментот за ратификација на Северноатлантскиот договор во американскиот Стејт ...

(Во живо) Изјава на Шекеринска за членството во НАТО

Независен - 27.03.2020

Фото: Б. Грданоски Изјавата на министерката Шекеринска ќе имате можност да ја проследите на следниов ...

Шекеринска: Денеска нашата генерација ја запиша својата прва историска победа (ВИДЕО)

Слободен Печат - 27.03.2020

Со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот договор во Вашингтон, станавме полноправна официјална 30. zемја членка на најмоќниот воено-политички сојуз на денешницата, потенцираше Шекеринска.

Шекеринска: Членството во НАТО не го добивме како подарок, туку го сработивме и го заслуживме

CivilMedia - 27.03.2020

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во видео изјава по повод полноправното членоство на Репубилка Северна Македонија во НАТО, рече дека овој 27 март 2020 година ќе влезе во историјата на нашата земја по речиси 30 години чекање.

Шекеринска: Историска победа на нашата генерација – Македонија од денеска е полноправна, официјална 30-та земја членка ...

ТВ21 - 27.03.2020

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Шекеринска: Историска победа на нашата генерација – Република Северна Македонија од денеска е официјална 30-та земја ...

Press24 - 27.03.2020

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја

Фокус - 27.03.2020

Нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Шекеринска: 27 март ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна држава

Нова ТВ - 27.03.2020

Со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот договор во Вашингтон, станавме полноправна официјална 30. земја членка на најмоќниот воено-политички сојуз на денешницата, рече во обраќањето до јавноста министерката за одбрана Радмила ...

(ВИДЕО) Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците по историја

iPortal - 27.03.2020

Изјава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска по депонирањето на инструментот за ратификација на Северноатлантскиот договор во американскиот Стејт ...

Шекеринска: Историска победа на нашата генерација –Македонија од денеска е полноправна, официјална 30-та земја – членка ...

Канал5 - 27.03.2020

„Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Шекеринска: Влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе

Фактор - 27.03.2020

Mинистерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето по повод формалното зачленување на земјава во НАТO, изјави дека денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

А1 On - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

Опсервер - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

Press24 - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја

Р.С.Европа - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во изјава по финализирањето на членството во ...

Шекеринска: Сега имаме НАТО Армија

Независен - 27.03.2020

Фото: Б. Грданоски Илустрација Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Историска победа на нашата генерација – Република Северна Македонија од денеска е полноправна, официјална ...

Скопје1 - 27.03.2020

„Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

Локално - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

(Видео) Шекеринска: Нашата генерација ја запиша својата прва историска победа, од денес ние сме НАТО

Макфакс - 27.03.2020

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска по повод формалното пристапување на земјата во НАТО. Таа рече дека со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот ...

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

CivilMedia - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Историска победа на нашата генерација – Република Северна Македонија од денеска е полноправна, официјална ...

24Инфо - 27.03.2020

„Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа. Денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја. Тоа ќе биде датум на првиот голем успех на нашата независна и суверена држава.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

Вечер Прес - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Сега имаме НАТО Армија, членството го сработивме и го заслуживме

МКД - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

24 Вести - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Шекеринска: Нашата генерација ја запиша својата прва историска победа, од денес ние сме НАТО

Точка - 27.03.2020

Денеска, нашата генерација ја запиша својата прва историска победа, изјави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска по повод формалното пристапување на земјата во НАТО. Таа рече дека со денешниот финален чин на депонирање на Северноатлантскиот ...

Шекеринска: Станавме 30 членка на НАТО

Алсат-М - 27.03.2020

Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија влезе во НАТО, за Шекеринска денот ќе остане во историјата

Фактор - 27.03.2020

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕС ВЛЕЗЕ ВО НАТО Mинистерката за одбрана Радмила Шекеринска во обраќањето по повод формалното зачленување на земјава во НАТO, изјави дека денешниот датум – 27 март е датум кој ќе влезе во учебниците на нашата историја.

Заев: Станавме 30-та членка на НАТО, вредеше сѐ што направивме

Нетпрес - 27.03.2020

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Заев на ТВ Алсат: Станавме 30 членка на НАТО, вредеше се што направивме!

Centar - 27.03.2020

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Заев: Станавме 30-та членка на НАТО, вредеше се што направивме

Press24 - 27.03.2020

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Заев: Секако дека вредеше сè што се направи, станавме 30-та членка на НАТО

Слободен Печат - 27.03.2020

Тој истакна дека станувањето на 30 земја членка на НАТО со себе носи бројни придобивки, како дел од колективното пристапување во најсилниот, најмоќниот воен сојуз на светот. НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и ...

Заев на ТВ Алсат: Станавме 30 членка на НАТО, вредеше сé што направивме!

iPortal - 27.03.2020

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Заев: Станавме 30-та членка на НАТО, вредеше се што направивме

Локално - 27.03.2020

НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Шекеринска: 27.03.2020 ќе влезе во учебниците на нашата историја

MakPress - 28.03.2020

–Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го чекавме, се надевавме, работевме и се жртвувавме.

Заев: Станавме 30-та членка на НАТО, вредеше се што направивме

Опсервер - 28.03.2020

– НАТО е наша стратешка определба од независноста на државата, безбедноста и сигурноста се важни работи, не само заради животите и здравјето на луѓето, туку и заради предвидливоста, економијата, инвестициите и слично.

Шекеринска до припадниците на Армијата: Бидете горди, од денес сме НАТО!

+инфо - 28.03.2020

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска по повод депонирањето на Инструментот за пристапување во НАТО во Вашингтон, САД со што и официјално нашата земја станува 30. полноправна членка на Алијансата, с о видео – порака им се обрати на ...

Шекеринска: Зачленувањето во НАТО е наш подарок кон граѓаните, кон татковината

Сител - 28.03.2020

- Вработените во одбраната и Армијата на Република Македонија се дел од генерацијата која го удри печатот на НАТО. Од денес сме сојузници со армиите на САД, Велика Британија, Франција, Германија и Италија, сојузници со армиите на нашите поблиски и ...

Шекеринска: Зачленувањето во НАТО е наш подарок кон граѓаните, кон татковината

Алсат-М - 28.03.2020

Вработените во одбраната и Армијата на Република Северна Македонија се дел од генерацијата која го удри печатот на НАТО. Од денес сме сојузници со армиите на САД, Велика Британија, Франција, Германија и Италија, сојузници со армиите на нашите ...

Шекеринска: Денес сме победници, од денес сме НАТО

Локално - 28.03.2020

Вработените во одбраната и Армијата на Република Северна Македонија се дел од генерацијата која го удри печатот на НАТО. Од денес сме сојузници со армиите на САД, Велика Британија, Франција, Германија и Италија, сојузници со армиите на нашите ...

Шекеринска: Зачленувањето во НАТО е наш подарок кон граѓаните, кон татковината

Press24 - 28.03.2020

Вработените во одбраната и Армијата на Република Македонија се дел од генерацијата која го удри печатот на НАТО. Од денес сме сојузници со армиите на САД, Велика Британија, Франција, Германија и Италија, сојузници со армиите на нашите поблиски и ...

Шекеринска: Зачленувањето во НАТО е наш подарок кон граѓаните, кон татковината

Канал5 - 28.03.2020

Вработените во одбраната и Армијата на Република Македонија се дел од генерацијата која го удри печатот на НАТО. Од денес сме сојузници со армиите на САД, Велика Британија, Франција, Германија и Италија, сојузници со армиите на нашите поблиски и ...

Шекеринска: Зачленувањето во НАТО е наш подарок кон граѓаните, кон татковината

iPortal - 28.03.2020

Вработените во одбраната и Армијата на Република Северна Македонија се дел од генерацијата која го удри печатот на НАТО. Од денес сме сојузници со армиите на САД, Велика Британија, Франција, Германија и Италија, сојузници со армиите на нашите ...