TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка автобуска несреќа во Истанбул, најмалку две жртви и многу повредени/ВИДЕО

Вечер Прес - 23.01.2022

Во тешката автобуска несреќа што се случила денеска во близина на турскиот град Истанбул, најмалку две лица го загубија животот, а неколку се повредени. Патничкиот автобус што сообраќал на релација Черкезкој – Ајдин, излетал од патот и слетал во ...

Автобус излета во провалија во близина на Истанбул, најмалку двајца загинати (ВИДЕО)

ТВ21 - 23.01.2022

Најмалку две лица загинаа, а неколку се повредени по тешката автобуска несреќа која се случила денеска во близина на турскиот град Истанбул. Патничкиот автобус сообраќал на релација Черкезкој – Ајдин излетал од патот и слетал во провалија длабока 30 ...

Во автобуска несреќа во Истанбул загинаа три лица, 18 се повредени

Сител - 23.01.2022

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија ...

Автобус падна во провалија од 30 метри во Турција, има тројца загинати

Фактор - 23.01.2022

Во автобуска несреќа во турскиот град Истанбул загинаа три лица, a 18 се повредени, јави турската новинска агенција Анадолија. Сите повредени се примени во болница. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот ...

Во автобуска несреќа во Истанбул загинаа три лица, 18 се повредени

24Инфо - 23.01.2022

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија ...

Тројца мртви, 18 повредени во автобуска несреќа во Истанбул

Р.С.Европа - 23.01.2022

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи денеска во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија ...

Најмалку тројца загинати откако автобус излета во провалија во Истанбул

Фокус - 23.01.2022

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи денеска во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија ...

Автобус излета во провалија, најмалку двајца загинати (ВИДЕО)

Локално - 23.01.2022

Најмалку две лица загинаа, а неколку се повредени по тешката автобуска несреќа која се случила денеска во близина на турскиот град Истанбул. Патничкиот автобус сообраќал на релација Черкезкој – Ајдин излетал од патот и слетал во провалија длабока 30 ...

НЕСРЕЌА ВО ИСТАНБУЛ: Автобус излетал во провалија длабока 30 метри има и загинати! (ВИДЕО)

Курир - 23.01.2022

Најмалку две лица загинаа, а неколку се повредени по тешката автобуска несреќа која се случила денеска во близина на турскиот град Истанбул. Патничкиот автобус сообраќал на релација Черкезкој – Ајдин излетал од патот и слетал во провалија длабока 30 ...

Во автобуска несреќа во Истанбул загинаа три лица, 18 се повредени

MakPress - 23.01.2022

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија ...

Несреќа кај Истанбул: Автобус излетал во провалија длабока 30 метри има и загинати! (ВИДЕО)

Нетпрес - 23.01.2022

Најмалку две лица загинаа, а неколку се повредени по тешката автобуска несреќа која се случила денеска во близина на турскиот град Истанбул. Патничкиот автобус сообраќал на релација Черкезкој – Ајдин излетал од патот и слетал во провалија длабока 30 ...

Во автобуска несреќа во Истанбул загинаа три лица, 18 се повредени

Независен - 23.01.2022

Турција – Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија. Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во ...