TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ го „копира“ Ѓоковиќ: Лука учи да игра тенис како најдобриот во свет! (Видео)

СуперСпорт - 28.05.2020

Ѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ ја користи паузата во НБА-лигата за да може да научи подобро да игра тенис. А од кого би научил најдобро, ако не од првиот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ му „дели лекции“ на Дончиќ (ВИДЕО)

Локално - 28.05.2020

Словенечката кошаркарска ѕвезда и член на Далас Маверикс, Лука Дончиќ, игра тенис за време на паузата од сезоната. Додека игра на земја, Дончиќ се обиде да го имитира најдобриот тенисер, Новак Ѓоковиќ.