TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СВР Охрид го испитува случајот со ковид-тестот на градоначалникот Пецаков

360 степени - 22.01.2022

Присуството на традиционалната прослава на Водици може да го чини кривична пријава новиот охридски градоначалник, кој за време на манифестацијата беше во контакт и со лидерот на неговата партија, Христијан Мицкоски СВР Охрид, во координација со ...

Градоначалникот на Охрид се соочува со кривична пријава: Наместо во самоизолација до резултати од ковид тест, бил на Водици

Нова ТВ

Пецаков наместо во изолација, на прослава за Водици - ќе заработи кривична пријава

24 Вести

Пецаков во изолација - Се проверува дали ќе следува и кривична пријава

Сител

Ако Пецаков добие кривична ќе биде првиот функционер кој е гонет, иако ја почитувал изолацијата

Скопје1

Пецаков ќе добие кривична пријава оти наместо во самоизолација беше на Водици

360 степени

Пецаков го чека кривична пријава – му се заканува казна

Centar

24Инфо Бриф Lider Zoom Курир Нетпрес Слободен Печат Сакам да кажам

„Нема“ партиски раваншизам: Само Максим Димитриевски и Пецаков од сите функционери добиле кривични пријави од власта за ...

MakPress - 22.01.2022

Во последните 24 часа речиси сите државни институции кои имаат ингеренции во справувањето со ковид кризата се активираа во врска со случајот на Охридскиот градоначалник Кирил Пецаков. Да го следи случајот обичен, политички неупатен, граѓанин за ...

Пецаков ќе заработи кривична пријава

Фокус

Охридскиот градоначалник во изолација

Фокус

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес има висока бројка на заразени, Пецаков може да добие кривична оти не седел во самоизолација

Фактор

Телма дознава: Пецаков ќе добие кривична пријава – додека чекал резултати од Ковид-тест требало да е во самоизолација

Телма

Градоначалникот на Охрид, Пецаков, во изолација

Алсат-М

На литургија со Мицкоски, на гушкање со граѓаните, Пецаков заразен кршеше закон

Centar

ММС Република Локално Бриф 24Инфо

Градоначалникот на Охрид не е позитивен на корона

Република - 22.01.2022

Градоначалникот Кирил Пецаков ги демантираше пишувањата дека е позитивен на Ковид-19. “По шо гледам дека се шири брзо, интересна тема како и да е …Се тестирав, не заради симптоми туку заради патување во странство и најбитно и до ден денес никакви ...

Пецаков ги демантираше лажните вести: Градоначалникот на Охрид не е позитивен на корона

Курир

Градоначалникот на Охрид Пецаков ги демантираше лажните вести: Не е позитивен на корона

Lider

Пецаков објави негативен тест на Ковид: Нема полошо кога текстови се составуваат по охридски кафани

MakPress