TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бензема мина лесно: Блага казна за скандалот со Валбуена

Gol.mk - 21.10.2021

Францускиот репрезентативец и еден од најдобрите „деветки“ во фудбалот, Карим Бензема, беше обвинет дека учествувал во скандалот со Метју Валбуена и уценувањето со секс-снимка, но, сепак, мина со блага казна од обвинителството.

За аферата „Секс, видеоленти и уцени“, Бензема ќе куртули од затвор – Може само да добие условна казна од 10 месеци и ...

Спортманија - 21.10.2021

Јавниот обвинител побара два казни за францускиот репрезентативец за познатиот случај со обидот на Бензема да го уценува Матје Валбуена Карим Бензема ќе куртули од затворска казна за случајот во кој со експлицитен материјал се обидел да го уцени ...

Шок за Реал: Наместо „Златната топка“, Бензема ќе добие затворска казна?

Слободен Печат - 21.10.2021

Судот во Париз го доби предлогот на обвинителството во кој се бара фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема да биде осуден на десет месеци затворска казна и да плати 75.000 евра, пренесе новинската агенција АФП.

Познато каква затворска казна може да добие Бензема!

СуперСпорт - 21.10.2021

Судењето на Карим Бензема и уште четири лица продолжи денеска во Франција. Напаѓачот на Реал Мадрид повторно не беше на Суд, но останатите беа присутни. Покрај Бензема, за уценување на Матје Валбуена со снимка се обвинети Аксел Ангот, Мустафа Зауи, ...

Бензема ќе добие условна затворска казна за „аферата изнуда“

Sport 1 - 21.10.2021

Француската ѕвезда Карим Бензема ќе добие условна затворска казна и ќе треба да плати 75.000 евра, објавија француските медиуми, откако обвинителството ја побарало оваа казна пред утрешното донесување на судската пресуда.

Побарана десетмесечна казна затвор за Бензема

Опсервер - 21.10.2021

Обвинителството во Париз побара денеска 10 месеци условна казна затвор за фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, обвинет за соучесништво во обид за уцена на неговиот поранешен репрезентативен колега Метју Валбуена во „аферата секстејп“.

Афера „секс-снимка“: Обвинителството бара 10 месеци условна казна за Бензема

Локално - 21.10.2021

Јавниот обвинител во четвртокот побара десетмесечна условна казна за ѕвездата на Реал Мадрид, Карим Бензема (33), обвинет за соучество во обидот да го уценува Матју Валбуена во аферата со секс-снимката.

Утре пресудата против Карим Бензема: Обвинителот предложи казна за напаѓачот на Реал Мадрид

Sport M - 21.10.2021

Карим Бензема најверојатно ќе избегне затворска казна во судскиот процес против него и четворица други во судот во Версај. Бензема е обвинет дека е соучесник во случајот на уцена против поранешниот соиграч Матје Валбуена.

Обвинителството објави колкава казна бара за Бензема за „аферата со секси снимки“

Канал5 - 21.10.2021

Јавниот Обвинител денеска побара условна казна од 10 месеци против ѕвездата на Реал Мадрид, Карим Бензема, обвинет за учество во обид за уцена на Матје Валбуена во „аферата со секс снимки“.

Побарана десетмесечна казна затвор за Бензема

MakPress - 21.10.2021

Обвинителството во Париз побара денеска 10 месеци условна казна затвор за фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, обвинет за соучесништво во обид за уцена на неговиот поранешен репрезентативен колега Метју Валбуена во „аферата секстејп“.

Адвокатот на Бензема: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Курир - 21.10.2021

Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го коментираше текот на судењето. – Мојот клиент не е тука затоа што неодамна играше во Украина.

Валбуена сведочеше пред Судот: Бензема го уценувал бившиот соиграч!

Sport 1 - 21.10.2021

Судењето на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема почна вчера и судскиот процес се води против францускиот репрезентативец и уште четири лица. Бензема е обинет за уцена на поранешниот соиграч од репрезентацијата, Матје Валбуена, на кој му барал ...

Објавена снимка од уцената на Бензема: Валбуена има докази против напаѓачот на Реал!

СуперСпорт - 21.10.2021

Еден од фаворитите за освојување на „Златната топка“ е Карим Бензема, кој игра на врвно ниво во последниот период. Меѓутоа, работите надвор од теренот не му одат како што очекува. Судењето почна во Франција поради изнуда, односно обид да го уцени ...

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Опсервер - 21.10.2021

– Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го коментираше текот на судењето. – Мојот клиент не е тука затоа што неодамна играше во Украина.

Адвокатот на Бензема: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Zoom - 21.10.2021

Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го коментираше текот на судењето. – Мојот клиент не е тука затоа што неодамна играше во Украина.

Бензема има секс снимка

Република - 21.10.2021

Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го коментираше текот на судењето. – Мојот клиент не е тука затоа што неодамна играше во Украина.

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

MakPress - 21.10.2021

Силвен Кормие, адвокат на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема во случајот со уценување на играчот од средниот ред Матје Валбуена со интимно видео, го коментираше текот на судењето. – Мојот клиент не е тука затоа што неодамна играше во Украина.