TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Регионот се сеќава на легендарните изјави на Ќиро за фудбалот, жените и сексот

Фокус - 08.02.2023

Регионот се сеќава на легендарните изјави на Мирослав Ќиро Блажевиќ, хрватскиот тренер кој почина денеска на 88-годиша возраст. Уживаше да зборува за фудбалот, но и за жените и за сексот без влакна на јазикот. За среќата и разочарувањето.

Имал потекло од Тетово: Блажевиќ двапати за малку не станал селектор на Македонија!

Sport 1

ФОТО: Посебна почит за Ќиро, во неговото кафуле поставена омилената нарачка

Курир

„Фудбалот не е уметничко лизгање, победува тој што дава голови, а не тој што игра убаво!“

Sport 1

(Видео) Со години бев – Ќиро, педеру, ама за мене тоа беше комплимент: легендарниот тренер имаше посебна смисла за хумор

Репортер

„Фудбалот не е уметничко лизгање, победува тој што дава повеќе голови“: Вака зборуваше Мирослав Ќиро Блажевиќ

Фактор

Најјаките цитати на Ќиро во кои се спомнуваа Просинечки, Мурињо, Марадона…

Спортманија

+инфо 360 степени Sport 1 Спортски Сакам да кажам Независен 24Фудбал Спортманија