TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Вечерва повторно ја барам довербата од вас, во изминативе пет години зад моето име нема ни една афера

А1 On - 02.04.2024

Вечерва се одржа промотивна, граѓанска конвенција на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Во своето обраќање пред присутните Пендаровски истакна дека повторно ја бара довербата од граѓаните, затоа што зад неговото име нема ни една афера, ни ...

Вртев: Стево, повтори го мандатот

МКД

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Слободен Печат

Ковачевски: Пендаровски во тешките моменти ми кажа – „друже, знам дека те чека пекол, но нема да те оставам сам“

ТВ21

(Видео) Ковачевски раскажа за жешката ноќ, кога седеле со Стево и требало да се гласа францускиот предлог

Скопје1

Пендаровски: Судиите што не можат да докажат од каде им се милионите, треба да лежат затвор а не да делат правда

24Инфо

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Локално

Бриф Денешен А1 On Макфакс Frontline Centar Канал5 Вести плус

Пендаровски: Не згрешивме околу стратешките прашања, но застанавме на половина пат од слоганот „Нема правда, нема мир“

Глас на Америка - 02.04.2024

Застанавме на половина пат во нашиот слоган „Нема правда, нема мир“. Не може да го вратиме времето но мора да се обврземе на ветинг на политичари, судии и обвинители. Сите кои намерно држат предмети во фиоки или не може да докажат од каде им се ...

Пендаровски: Да се провери имотот на функционерите и нивните блиски не само во изминатите пет години, туку од 1990 година до денес

А1 On

Пендаровски: Оние кои чуваат предмети во фиоки треба да бидат разрешени и да лежат во затвор

ТВ21

Го прифаќам предлогот на опозицијата за ветинг на политичарите, но да биде од 90-та до денес, вели Пендаровски

Локално

Пендаровски: Евроатлански интеграции и негување на меѓуетничките односи за демократска и просперитетна држава

Курир

ПЕНДАРОВСКИ: Македонија е можна како просперитетна држава само ако ги одржува евроатланските интеграции и меѓуетничките односи

Денешен

Пендаровски: Евроатлански интеграции и негување на меѓуетничките односи за демократска и просперитетна држава

Нетпрес

+инфо ММС МКД Република Либертас Press24 Тера Вечер Прес

Ковачевски: Нема откажување додека Европа не ја донесеме во Македонија

Бриф - 02.04.2024

На изборната Конвенција на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски порача дека Пендаровски е прогрсивен претседател кој покажал лидерство и затоа тој денеска има широка поддршка.

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Бриф

Ковачевски: Очекувам демократски избори исто како и претходните

Канал5

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Zoom

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и коалицијата „За европска иднина“

Фокус

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Бриф

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

MakPress

24Инфо Независен Centar Вести плус Вести плус Centar Press24 24Инфо

Анкета: Силјановска 20% - Пендаровски 11%

Сител - 01.04.2024

Силјановска има двојно поголема поддршка од Пендаровски во пресрет на претседатлеските избори, покажува последната анкета која по нарачка на порталот МКД ја спроведе Маркет Вижн. Според неа, на претседателските избори за Силјановска би гласале 20% ...

Силјанова-Давкова со двојна предност пред Пендаровски – уште една анкета најавува победа на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа

Давкова убедливо пред Пендаровски, Османи тесно пред Таравари

МКД

Анкета: Силјановска со убедливо водство пред Пендаровски

Сител

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ убедливо води пред својот соперник од СДСМ

Нетпрес

Убедливо водство на Силјановска-Давкова пред Пендаровски, Османи тесно пред Таравари

Курир

Силјановска-Давкова во убедливо водство пред Пендаровски во претседателската трка, Османи мала предност пред Таравари

Lider

Press24 Република Денешен Алфа MakPress PressingTV Скопје инфо +инфо