TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп со остра реакција: Отповикувањето е срамно!

Канал5 - 13.12.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го нарече денеска процесот на отповикување измама и дека нема да му пречи долгото судење во Сенатoт, додавајќи дека тој би сакал да го види свиркачот поради чии поплаки демократите го иницирале отповикувањето.

На Tрамп не би му пречело долго судење во Сенатот

Нетпрес - 14.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го нарече во петокот процесот за отпповикувње измама и рече дека нема да протестира ниту ќе му пречи долгото судење во американскиот Сенат и додде дека сака да го води „свиркачот“ поради чии наводи демократите ...

Трамп: Импичментот е политички добар за мене

Глас на Америка - 13.12.2019

Мешани реакции по денешниот гласање во Законодавно-правната комисија на Претставничкиот дом Откако законодавно-правната комисија на Претставничкиот дом на САД усвои две одредби за импичмент на американскиот претседател Трамп, отварајќи го патот за ...

Демократите продолжија со постапката – Трамп пред отповикување

Канал5 - 13.12.2019

Одборот на пратеничкиот дом , каде мнозинство имаат Демократите денеска ги одобри обвинувањата за злоупотреба на службената должност и попречување на истрагата за претседателот Доналд Трамп.

Трамп го отфрли импичментот и го нарече измама

Р.С.Европа - 13.12.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп го отфрли процесот на импичмент против него и го нарече измама. Тој порача и дека нема да му пречи долго судење во американскиот Сенат, велејќи дека сака да види кој е свиркачот, чија жалба ги натерала демократите ...

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

А1 On - 13.12.2019

мериканскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Комисијата за законодавство препорача импичмент за Трамп

Р.С.Европа - 13.12.2019

Законодавно-правната комисија на американскиот Претставнички дом препорача импичмент за претседателот Доналд Трамп за злоупотреба на службената должност и за попречување на истрагата на Конгресот за неговите наводни обиди да ги принуди украинските ...

Во комисијата изгласани одредбите за импичмент

Глас на Америка - 13.12.2019

Постапката сега оди во Претставничкиот дом во полн состав Законодавно-правната комисија на Претставничкиот дом на САД во петок усвои две одредби за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп, отварајќи го патот за гласање во Претставничкиот ...

Гришам: Одобрувањето на обвиненијата за импичмент на Трамп е очајна шарада

24Инфо - 13.12.2019

Портпаролката на Белата куќа Стефани Гришам постапката за одобрување на обвиненијата за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп од страна на Комитетот на Претставничкиот дом ја оцени како „очајна шарада”.

Изгласани одредбите за импичмент на Трамп

Макфакс - 13.12.2019

Одборот на американскиот Претставнички дом, каде мнозинство се демократите, одобри обвинение за злоупотреба на власта и попречување, против претседателот на САД, Доналд Трамп. Правосудниот одбор на Конгресот гласаше со 23 наспроти 17, за одобрување ...

Гласање за импичмент во Комисијата за законодавство

Глас на Америка - 13.12.2019

Законодавно-правната комисија на американскиот Претставнички дом во петок наутро повторно ќе се состане за гласање по одредбите за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп. Комисијата се распушти доцна во четвртокот по 14 часови ...

“Денеска е свечен и тажен ден”: Одобрени обвиненијата против Доналд Трамп за негов импичмент

Точка - 13.12.2019

Одборот на американскиот (во поголем дел демократски) Претставнички дом ги одобри обвиненијата за злоупотреба на власта и мешање во работата на Конгресот против претседателот на САД, Доналд Трамп.

Трамп речиси целиот вчерашен ден го минал на „Твитер“

Макфакс - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател, Доналд Трамп, вчера во текот на денот доживеа невидена користеност. Како што пренесуваат американските медиуми, застојот се случил додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом ги ...

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер

+инфо - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Одброт за правосудство на Претставничкиот дом гласа по предметите за импичемнт на Трамп

А1 On - 12.12.2019

дборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен момент од процедурата за отповикување (импичмент) на претседателот Доналд Трамп – одлука предметите да се испратат на гласање во комплетен состав на долниот дом ...

Во Претставничкиот дом продолжува дебатата за импичмент на Трамп

Глас на Америка - 12.12.2019

Комисијата за правосудство на Претставничкиот дом се очекува да ги одобри членовите за импичмент против претседателот Доналд Трамп уште денеска, бидејќи мнозинството демократи вршат притисок да биде казнет лидерот за кој велат дека ја злоупотребил ...

Демократите обвинија дека Трамп е на „работ на диктатура“

Нетпрес - 12.12.2019

Демократите предупредуваат дека американскиот претседател Донал Трамп е на „работ на дикатура“, додека републиканците на отворањето на бурната историска дебата за обвинувањата за отповикување на претседателот жестоко го бранеа успехот на неговиот ...

Одборот за правосудство на Претставничкиот дом гласа по предметите за импичемнт на Трамп

24Инфо - 12.12.2019

Одборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен момент од процедурата за отповикување (импичмент) на претседателот Доналд Трамп – одлука предметите да се испратат на гласање во комплетен состав на долниот дом ...

Одброт за правосудство на Претставничкиот дом гласа по предметите за импичемнт на Трамп

+инфо - 12.12.2019

По гласањето во Претставничкиот дом, обвиненијатата против претседателот за злоупотреба на функцијата и опструкција на Конгресот ќе бидат испратени во Сенатот. Одборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен ...

КЛУЧЕН МОМЕНТ ОД ПОСТАПКАТА ЗА ИМПИЧМЕНТ: Претставничкиот дом гласа по предметите за отповикување на Трамп

Слободен Печат - 12.12.2019

По гласањето во Претставничкиот дом, обвиненијатата против претседателот за злоупотреба на функцијата и опструкција на Конгресот ќе бидат испратени во Сенатот. Одборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен ...

Одброт за правосудство на Претставничкиот дом гласа по предметите за импичемнт на Трамп

Опсервер - 12.12.2019

Одборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен момент од процедурата за отповикување (импичмент) на претседателот Доналд Трамп – одлука предметите да се испратат на гласање во комплетен состав на долниот дом ...

Одброт за правосудство на Претставничкиот дом гласа по предметите за импичемнт на Трамп

MakPress - 12.12.2019

Одборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен момент од процедурата за отповикување (импичмент) на претседателот Доналд Трамп – одлука предметите да се испратат на гласање во комплетен состав на долниот дом ...

Трамп во еден ден објави повеќе твитови отколку Обама во една година

Слободен Печат - 13.12.2019

„Вашингтон пост" коментира дека Трамп напишал повеќе твитови и ретвтитувал, отколку поранешниот претседател Обама што напишал на профилот @POTUS од мај 2016 до јануари 2017 година. Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ...

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер

Опсервер - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер

А1 On - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер – oбјавил 100 твитови или ретвитови

Либертас - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп во еден ден објави повеќе твитови отколку Обама во една година

Курир - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна” од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Претседателот на Твитер: На Трамп му паднал профилот од преголема активност

Денешен - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп го прегоре „Твитер“

Факултети - 13.12.2019

Профилот на „Твитер“ на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер

Локално - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер

Нетпрес - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Од преголема активност, „падна“ Твитер профилот на Трамп

iPortal - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Денеска е свечен и тажен ден: Одобрени обвиненијата против Доналд Трамп за негов импичмент

Република - 13.12.2019

Одборот на американскиот (во поголем дел демократски) Претставнички дом ги одобри обвиненијата за злоупотреба на власта и мешање во работата на Конгресот против претседателот на САД, Доналд Трамп.

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

+инфо - 13.12.2019

Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за повлекување. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во ...

Одобрени две обвиненија против Трамп, Сенатот контролиран од републиканците допрва ќе гласа

Денешен - 13.12.2019

Комитетот на Претставничкиот дом на САД ги одобри обвинувањата за злоупотреба на службената должност и опструкции против американскиот претседател Доналд Трамп. Конгресниот судски комитет гласаше со 23 „за“ наспроти 17 „против“ за да го одобри ...

Изгласани одредбите за импичмент на Трамп

Н.Македонија - 13.12.2019

Одборот на американскиот Претставнички дом, каде мнозинство се демократите, одобри обвинение за злоупотреба на власта и попречување, против претседателот на САД, Доналд Трамп. Правосудниот одбор на Конгресот гласаше со 23 наспроти 17, за одобрување ...

Надлер: Денеска е свечен и тажен ден, одобрени обвиненијата против Трамп

Телма - 13.12.2019

Комитетот на Претставничкиот дом на САД ги одобри обвинувањата за злоупотреба на службената должност и опструкции против американскиот претседател Доналд Трамп. Конгресниот судски комитет гласаше со 23 „за“ наспроти 17 „против“ за да го одобри ...

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

Локално - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

Опсервер - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

24Инфо - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите” чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

Вечер Прес - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите” чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

СЕ ОГЛАСИ И ТРАМП: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

Слободен Печат - 13.12.2019

Откако Судскиот комитет во Претставничкиот дом одобри два члена за импичмент, Трамп го опиша процесот како „срамота", велејќи дека демократите го тривијализираа повлекувањето. Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи ...

Одобрувањето на обвиненијата е срамота, смета Трамп

iPortal - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

Либертас - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Трамп вчера не се „симнал“ од Твитер

MakPress - 13.12.2019

Профилот на Твитер на американскиот претседател Доналд Трамп вчера „падна“ од преголема активност, додека комисијата за судска власт на Претставничкиот дом разгледуваше обвиненија за импичмент против него.

Трамп: Одобрувањето на обвиненијата е срамота

Бриф - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Одобрени обвинувањата против Трамп, тој вели срамота

Фокус - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Трамп за одредбите за импичментот: Срамота

Макфакс - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...

Гришам: Одобрувањето на обвиненијата за импичмент на Трамп е очајна шарада

А1 On - 13.12.2019

Портпаролката на Белата куќа Стефани Гришам постапката за одобрување на обвиненијата за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп од страна на Комитетот на Претставничкиот дом ја оцени како „очајна шарада“.

Трамп: Нема да ми пречи долготрајното судење во Сенатот

Н.Македонија - 13.12.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да му пречи долготрајно судење во американскиот Сенат. Тој пред новинарите во Белата куќа изјави дека сака да ги види „свиркачите“ чија жалба ги поттикна демократите да започнат истрага за ...