TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ловел дивеч со поставени сајли и завршил во притвор

МКД - 13.01.2021

Тетовската полиција влера го привеле К.Н. (65) од село Глоѓи, тетовско, поради сомневање дека на шумски пат во атарот на селото Јелошник поставил сајли за лов на дивеч и со тоа сторил кривично дело „незаконит лов“, согласно член 228 од Кривичниот ...

Жител на Глоѓи приведен за незаконит лов

Слободен Печат - 13.01.2021

Тетовската полиција во текот на вчерашниот ден привела 65 – годишник од Глоѓи поради незаконит лов. Тој бил забележан во атарот на селото Јелошник од ловочувари каде поставил сајли за лов на дивеч.

Приведен Тетовчанец, поставил две метални сајли за лов на дивеч

MakPress - 13.01.2021

Тетовската полиција во текот на вчерашниот ден привела 65 – годишник од Глоѓи поради незаконит лов. Тој бил забележан во атарот на селото Јелошник од ловочувари каде поставил сајли за лов на дивеч.