TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цунода го продолжи договорот

Вечер Прес - 22.09.2022

Возачот на Алфа таури, Јапонецот Јуки Цунода, го продолжи договорот со италијанскиот тим во Формула 1 шампионатот до крајот на следната сезона. Цунода (22) дебитираше во Ф1 пред две години, во тимот на Алфа таури, а за него сезонава вози Французинот ...

Алфа Таури останува со Цунода и за 2023, но неговиот колега е неизвезсен

Sport 1 - 22.09.2022

Јапонскиот возач Јуки Цунода ќе остане во болидот на Алфа Таури и следната сезона во Формула 1 шампионатот. Цунода со тоа ќе комплетира три години во италијанскиот состав, кој е филијала на Ред Бул.

Јуки Цунода и следната година дел од Алфа Таури

Екипа - 22.09.2022

Возачот на Алфа Таури Јуки Цунода и следната сезона ќе биде дел од екипата во Формула 1 шампионатот, откако го продолжи договорот на уште една година. 22-годишникот пред две години дебитираше во болидот на Алфа Таури во Формула 1, а следната сезона ...

ОФИЦИЈАЛНО: Јуки Тсунода и во 2023 ќе вози за Алфа Таури

Gol.mk - 22.09.2022

Алфа Таури потврди барем еден возач за следната сезона во Формула 1. Нов договор со вториот тим на Ред Бул потпиша младиот јапонски возач Јуки Тсунода. 22-годишникот кој ја вози својата втора професионална Формула сезона успеа да се избори барем за ...

Цунода ќе остане во Алфа Таури

TopSport - 22.09.2022

Возачот на Алфа Таури, Јуки Цунода ќе вози и следната година во Формула 1 шампионатот за тој тим. Јапонецот го продолжи договорот на една година. 22-годишниот Цунода дебитираше во Формула 1 во Алфа Таури пред две години и следната сезона ќе му биде ...

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Опсервер - 22.09.2022

Јуки Цунода ќе продолжи да вози за Алфа Таури. Двете страни склучија договор за соработка и во сезоната 2023 година. Цунода го имаше своето деби во светскиот шампионат во Формула 1 во 2021 година.

Цунода ќе остане во Алфа Таури

Макфакс - 22.09.2022

Возачот на Алфа Таури, Јуки Цунода ќе вози и следната година во Формула 1 шампионатот за тој тим. Јапонецот го продолжи договорот на една година. 22-годишниот Цунода дебитираше во Формула 1 во Алфа Таури пред две години и следната сезона ќе му биде ...

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Курир - 22.09.2022

Јуки Цунода ќе продолжи да вози за Алфа Таури. Двете страни склучија договор за соработка и во сезоната 2023 година. Цунода го имаше своето деби во светскиот шампионат во Формула 1 во 2021 година.

Цунода останува во Алфа Таури

Во Центар - 22.09.2022

Возачот на Алфа Таури Јуки Цунода ќе вози следната година во Формула 1 шампионатот за тој тим, бидејќи го продолжи договорот на една година. 22-годишниот јапонски возач дебитираше во Формула 1 пред две години во Алфа Таури и следната сезона ќе му ...