TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАЈДОБРИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ МИ РЕКОА: Шефе, ова ни некои од нас не можат да го изведат

Фактор - 03.06.2023

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во гостувањето на ТВ Прва зборуваше за неговата посета на основното училиште „Владислав Рибникар“ по масакрот во кој момче-убиец уби деветмина негови врсници и училишниот чувар, причината зошто тоа го направи ...

Важно! Резултати од вонредниот надзор во ,,Рибникар” – Еве дали момчето-психопат било жртва на насилство!

Во Центар

Во училиштето „Владислав Рибникар“ немало врсничко насилство кон детето-убиец

А1 On

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масакрот во „Рибникар“, потврди српската Влада

Макфакс

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масакрот во „Рибникар“, потврди српската Влада

Точка

Немало врсничко насилство врз малолетникот кој го изврши масовно убиство во Белград, потврди српската Влада

Н.Македонија

Коста не бил жртва на булинг во училиштето, потврди српската Влада

Република

Денешен 24Инфо Press24 Либертас Вечер Прес

Продолжен притворот на таткото на Коста, осомничен е дека го однел синот на стрелиште

Макфакс - 02.06.2023

Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на таткото на момчето кое го изврши масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград. Тој се товари за тешко кривично дело против општата безбедност, а се сомнева дека го ...

ОДЛУКА НА СУДОТ – Таткото на момчето-убиец Коста К. останува зад решетки! Откриено зошто му е продолжен притворот за уште 30 дена

Во Центар

Продолжен притворот на таткото на момчето кое го изврши масовното убиство во „Владислав Рибникар“

360 степени

Продолжен притворот на таткото на детето кое изврши масакр во белградското училиште

Мета

Се огласи и Вишото јавно обвинителство: Еве што ќе биде со таткото на масовниот убиец од Врачар

Во Центар

ДАЛИ ОВА БИЛА ПРИЧИНАТА НА МОМЧЕТО УБИЕЦ ЗА МАСАКРОТ ВО „РИБНИКАР“? Постојано и се жалел на мајка си за едно: „Тоа му се гледаше на лицето…“

Во Центар

Уште 30 дена притвор за таткото на момчето што го изврши масакрот во „Рибникар“

Телма

Канал5 Точка А1 On Република Lider PressingTV Centar

За утре одложен протестот во Белград за масовното убиство во “Владислав Рибникар”

24 Вести - 02.06.2023

Судот во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на таткото на 13 годишниот убиец од основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград н поради посебни околности кои укажуваат дека обвинетиот во случај да биде пуштен за кратко време ќе го ...

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Бизнис Вести

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Слободен Печат

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Либертас

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

24 Вести

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во училиштето „Владислав Рибникар“ во Белград

Н.Македонија

Продолжен притворот на таткото на момчето кое изврши масовно убиство во „Владислав Рибникар“

Локално

Фокус Република 24Инфо Во Центар Опсервер Курир Press24 Пулс24

Еден месец по масакрот во Рибникар: Србија се уште тагува

4NEWS - 02.06.2023

Во сабота ќе се наврши точно еден месец од големата трагедија која згасна дури десет животи во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар. Ова, како и трагедијата што се случи само неколку дена потоа, може слободно да се каже дека ја кренаа ...

Учебната година во Србија завршува на 6 јуни, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

360 степени

Школската година во српските училишта завршува на 6 јуни, дел од „Рибникар“ ќе постане меморијален центар

Макфакс

Влада на Србија: На 6 јуни крај на учебната година, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

Опсервер

Училиштето во Белград во кое се случи масакрот ќе добие меморијален дел

Курир

Учебната година во Србија завршува на шести јуни, училиштето „Рибникар“ ќе добие спомен-обележје

Фокус

Влада на Србија: На 6 јуни крај на учебната година, зградата на ОУ „Владислав Рибникар“ ќе остане училиште

Либертас

24Инфо Во Центар Канал5 Точка Вечер Прес Lider Слободен Печат Независен